باید بلد باشید چطور در شرایط سخت آب پیدا کنید!

چطور از گیاهان به آب آشامیدنی برسیم؟

مسلما اصلی ترین و مهمترین بخش در بقای انسان ها آب است، البته غذا هم به همان اندازه مهم است ولی تنها مدت کوتاهی بدون آب دوام خواهید آورد، با نگاهی به اتفاقات و کسانی که در شرایط سخت گیر افتاده بودند، تنها کسانی جان سالم به در برده اند که راهی برای رسیدن به آب یافته اند. پس شما هم با دانستن آنها خطر را از خود دور کنید. خوشبختانه در طبیعت به راحتی می توانید چاره ای بی اندیشید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از این راه ها بیشتر بدانید.

تهیه آب آشامیدنی
مطالب مرتبط:
روش های مراقبت از گیاهان حین سفر
عجیب ترین گیاهان دنیا را در باغ گیاه شناسی چین ببینید!

ساده ترین راه برای رسیدن به آب آشامیدنی این است که از تبخیر آبی که در ساقه و برگ گیاهان در جریان است، بیشترین بهره را ببریم. اما چگونه؟ شاید اینجا لازم باشد با یکی از خواص جالب گیاهان آشنا شوید و آن این است که گیاهان ناخالصی های آب را جذب کرده و شما با کمک کیسه پلاستیکی می توانید از تبخیر آب گیاهان، آب نوشیدنی خودتان را تامین کنید. پس با هم این روش را بررسی خواهیم کرد.

در این قسمت باید در انتخاب گیاه مورد نظرتان دقت کنید. بهتر است از گیاهانی با برگ های بزرگ استفاده کنید و همچین بر سراغ گیاهان سمی نروید.  همچنین با انتخاب گیاهی که بیشتر در معرض آفتاب است میتوانید این پروسه ی تبخیر آب را سرعت بدهید.

تهیه آب آشامیدنی

با کشیدن کیسه پلاستیکی بر روی گیاه و زدن گره ای محکم، منتظر جمع شدن آب شوید. فقط مطمئن شوید که خود کیسه پایین تر از نقطه گره قرار گرفته باشد. برای به دست آوردن آب بیشتر، میتونید روی چندین شاخه این کار را انجام دهید.

خوبی این روش این است که هیچ ضرری به گیاه نمی رساند و شما میتوانید هر روز این کار را با شاخه های دیگر انجام دهید و تا وقتی که گیاه زنده است، محل تامین آب آشامیدنی خودتان را تامین کنید.

شرایط عصبی مدیرمان به چه قیمتی تمام خواهد شد؟!
شرایط عصبی مدیرمان به چه قیمتی تمام خواهد شد؟!
این راهکارها انگیزه می‌آفریند
این راهکارها انگیزه می‌آفریند
از اجرای استراتژی تا سازماندهی برای اقدام
از اجرای استراتژی تا سازماندهی برای اقدام
مدیران تازه کار، چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟
مدیران تازه کار، چه اشتباهاتی مرتکب می شوند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code