در روسیه به کجا برویم

جاذبه های توریستی روسیه

روسیه، بزرگ ترین کشور جهان، شما را با تجارب بینظیری از سفر به کوه ها و گردش در سواحل قدیمی ترین دریاچه ها آشنا می کند. در شهرهای بزرگ این کشور، مکان های تاریخی و فعالیت های فرهنگی فراوانی برای شما وجود دارد. چه به بازدید از کاخ کرملین بروید و چه در دشت های این کشور به گشت و گذار بپردازید بازدید از روسیه سفری ماجراجویانه است که هیچ وقت آن را فراموش نخواهید کرد. با الی گشت همراه شوید تا جاذبه های گردشگری این کشور را به شما معرفی کنیم که می تواند الهام بخش سفری خاطره انگیز برای شما باشد

مطالب مرتبط:
۶ دلیل که شما را مشتاق دیدن روسیه می کند
ناگفته هایی از روسیه

راه آهن سراسری سیبری

این راه آهن که بخشی از بزرگ ترین سیستم راه آهن جهان است از مسکو شروع به حرکت کرده و تا ولادی وستوک که شهری نزدیک مرز روسیه با چین و کره شمالی است ادامه می یابد. ساخت این راه آهن در سال ۱۸۹۱ آغاز و در سال ۱۹۱۶ پایان یافت و برای اینکه مسیر حرکت تزارها بوده معروف شده است. بسیاری از مسافران در هنگام مسافرت از شهری به شهر دیگر از قطار برای استراحت شبانه استفاده می کنند که در این قطارها صندلی های درجه ۱ و ۲و ۳ موجود است که بعضی از آن ها حمام شخصی دارند.

راه آهن سراسری سیبری

دره آب فشان ها

دره فشان ها در شبه جزیره کامچاتکا، در خاوردور روسیه قرار دارد و دومین آب فشان بزرگ دنیاست. این آب فشان در سال ۱۹۴۱ توسط دانشمندی روسی کشف شد. از آن زمان تاکنون تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی محبوب در کامچاتکا شده است.

جزیره کیژی

جزیره کیژی در کارلیا واقع شده، کارلیا منطقه ای در شمال غربی روسیه است که هم مرز فنلاند و دریای سفید می باشد. معروفیت این جزیره به دلیل موزه های فضاهای باز، باورنکردنی آن است. کرلیان ها از قرن ۱۳ ام در این ناحیه زندگی می کرده اند و فرهنگی بین فرهنگ غربی و شرقی دارند. موزه در این جزیره کلیسایی با ۲۲ گنبد است که معماری زیبا و جذابی دارد.

کلیسای سنت سوفیا؛ شهر نووگورود

کلیسای سنت سوفیا در نووگورود که قدیمی ترین شهر روسیه است، واقع شده و ۳۸ متر ارتفاع دارد و به دلیل ۵ گنبد تماشایی آن بسیار مورد تحسین است و قدیمی ترین کلیسای روسیه می باشد در این کلیسا مصنوعات مذهبی باستانی زیادی وجود دارد و دروازه های قوس دار مشهور این کلیسا متعلق به قرن ۱۲ است.

کلیسای سنت سوفیا

دریاچه بایکال

خیلی از مسافران در راه آهن سراسری سیبری طوری برنامه ریزی می کنند تا در کنار دریاچه بایکال، که قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه جهان است، توقف کنند. این دریاچه حدود ۲۰ درصد آب های تازه جهان را در خود نگه داشته است و ۲۵ میلیون سال عمر دارد. محل قرار گیری آن در سیبری است و دور آن را رشته کوه ها حاطه کرده اند. دریاچه بایکال که بعنوان یکی از شفاف ترین دریاچه های جهان هم شناخته می شود، مروارید سیبری است و از مقاصد گردشگری محبوب می باشد.

شهر سوزدال

شهر سوزدال زمانی پایتخت شاهزادگان روسیه بوده است و جواهر انگشتر طلایی روسیه می باشد. شهرهای باستانی روسیه همانند موزه های زنده ای هستند که گذشته فرهنگی روسیه را نشان می دهند. کسانی که می خواهند بهترین معماری تاریخی روسیه را تجربه کنند به سوزدال می آیند.

شهر سوزدال

منبع: touropia.com

شناخت برترین بناهای تاریخی جهان – قسمت اول
شناخت برترین بناهای تاریخی جهان – قسمت اول
کسی جرئت رفتن به این ۵ مکان ترسناک در آمریکا را ندارد
کسی جرئت رفتن به این ۵ مکان ترسناک در آمریکا را ندارد
آذربایجان، زیبایی در دوقدمی ما!
آذربایجان، زیبایی در دوقدمی ما!
ماجرای کشتی رافائل که به تایتانیک ایران مشهور است!
ماجرای کشتی رافائل که به تایتانیک ایران مشهور است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code