alexaa

در مواقع اضطرای سفر چه کنیم؟

اقدامات لازم موقع اتفاق افتادن حوادث ناخواسته

سفر یکی از ضروری ترین بخش های زندگی هر انسانی است و بدون آن زندگی غیر ممکن است. شاید تا حالا در سفرهایی که داشته اید همه چیز خوب پیش رفته است و با موقعیت اضطراری یا حادثه ی ناخواسته ای در سفر مواجه نشده اید. فکر می کنید اگر شرایط خاصی در سفرتان پیش بیاید آمادگی روبرو شدن با آن را دارید و زمانی که اتفاق می افتد می توانید واکنش مناسبی داشته باشید؟ قبل از هر سفر باید احتمال های لازم را بدهید و الی گشت می خواهد در این نوشتار به شما بگوید که چطور می توانید در مواقع اضطراری، آمادگی لازم را داشته باشید.

مطالب مرتبط:
۵ توصیه برای تجربه بهترین سفر زندگی تان
تنها سفر می کنید؟ این توصیه های ارزشمند یادتان باشد

نگهداری وسایل ضروری در سفر

نگهداری وسایل مهم و ضروری در سفر

اتفاقات طبیعی یا بطور کلی هر اتفاقی معمولا ناگهانی و غیر قابل پیش بینی هستند پس باید وسایل مهم را در قابل دسترس ترین جای ممکن نگهداری کنید تا در صورت اتفاق افتادن هر حادثه ای در چند ثانیه بتوانید آنها را بردارید. یادتان باشد در زمان حادثه هر ثانیه حیاتی است. نکته ای که باید در این مورد به خاطر بسپارید این است که محل نگهداری وسایل را به بقیه افراد هم سفرتان هم بگویید و برای جلوگیری از پخش و پلا شدن آن، آنها را در مثلا یک ساک بگذارید.

جعبه کمک های اولیه در سفر

نکاتی درباره ذخیره سازی وسایل

چه وسایلی ضروری هستند؟ شاید با خودتان قکر کنید اینکار را انجام می دهید اما چه وسایلی را باید در آن ساک یا پلاستیک بگذارید، جواب سوالتان در پایین آمده است: – نگهداری چندین بطری آب کافی برای هر شخص بطوریکه تا چند روز بتواند نیاز آشامیدن و شستشو را برطرف کند. – مواد غذایی خشک و موادی که فاسد نمی شوند یکی دیگر از چیزهایی است که باید در ساک نگهداری کنید و به آن دست نزنید. – در مواقع اضطراری ممکن است با قطعی برق و تاریکی مواجه شوید و این خود یک مشکل بزرگ است، بنابراین نگهداری یک چراغ قوه با باتری اضافه، کار عاقلانه ای است. – کیف کمک های اولیه شاید از نظر خیلی ها زیاده روی باشد اما اصلا اینطور نیست. اگر این کیف را ندارید حداقل در ساک تمیزی وسایلی مثل چسب زخم و قیچی و وسایل ضدعفونی کننده مثل بتادین را داشته باشید. – سوت! بله درست خواندید، سوت به خاطر صدایی که تولید می کند، در مواقعی که نیاز به کمک داشته باشید می تواند خیلی کارساز باشد. – پتوی گرم، کبریت، لباس های اضافه هم از وسایل دیگری هستند که می توانید بصورت اضافه در ساک جا گذاری کنید. اگر ضد عفونی کننده در دسترس نداشتید، می توانید از سفید کننده استفاده کنید و آن را به نسبت ۹ به یک با آب رقیق کنید و یا در مواقع اضطراری برای ضدعفونی کردن آب ۱۶ قطره از آن را به یک گالون آب اضافه کنید. البته حواستان باشد از مایعات سفید کننده معطر یا رنگ دار استفاده نکنید. کیت کمکهای اولیه تجهیزات ارزشمندی است که باید نه تنها درخانه بلکه در محل کار و اتومبیل هم در دسترس باشد.

منبع: rei.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد