در هانوی به کدام رستوران ها برویم؟

رستوران های هانوی | Restaurants in Hanoi

سرآشپزهایی که در رستوران های هانوی کار می کنند تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا خوشمزه ترین غذا ها را به دست مشتری برسانند برای همین بیشتر محبوبیت غذاهای ویتنام مدیون رستوران هایی است که در گوشه و کنار شهر هانوی، پایتخت ویتنام قرار دارند. این شهر تاریخچه ای طولانی در تهیه بهترین مواد اولیه ی غذایی دارد و تا آنجایی که می تواند طعم ها و مزه های مختلف و متنوعی را در غذاهای ساده به کار می برد و با ترکیب غذاهای خوشمزه ی بین المللی دستورالعمل های جذابی را برای یک تجربه ی غذایی عالی به وجود می آورد. اگر می خواهید با تعدادی از رستوران های هانوی آشنا شوید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

رستوران های هانوی

رستوران اجتماعی هانوی | The Hanoi Social Restaurant

مطالب مرتبط:
غذاهای شمال و جنوب ویتنام چه فرقی با هم دارند؟
این غذاهای ویتنامی هوش از سرتان می برد!

همانطور که از اسم این محل معلوم است اینجا رستوران محبوب فعالان اجتماعی شهر است و همین که به داخل آن می روید با دیدن دکوراسیون گرم، راحت و هنری شاید دلتان بخواهد ساعت ها در این رستوران بمانید مخصوصا اینکه گاهی موسیقی زنده نواخته می شود که با اجرای صمیمی محیط رستوران را آرامش بخش می کنند. گزینه های منو بیشتر روی غذاهای مدیترانه ای و غذاهای گیاهی تمرکز دار پس اگر به دنبال جایی هستید که یک میان وعده ی سبک میل کنید و یا عصر را در آنجا بگذرانید این رستوران گزینه ی مناسبی است.

غذاهای خوشمزه

رستوران باربتا ریپابلیک | Barbetta Republic

اگر در ویتنام گذرتان به موزه ی ملی هنرهای زیبا افتاد بهتان پیشنهاد می کنیم که سری هم این رستوران بزنید چون در کنار موزه قرار دارد. فضای این رستوران کاملا متناسب با موزه چیدمان شده و حسی از فرهنگ و هنر را به شما القاء می کند. یکی از دلایلی که این رستوران را تا این حد محبوب کرده همین طراحی داخلی و وسایلی است که برای دکوراسیون آن به کار رفته است. در منو مجموعه ای از غذاهای ویتنامی و همینطور غذاهای معروف اروپایی را می بینید که با امتحان طعم بینظیر آن ها مطمئنا دلتان می خواهد دوباره و دوباره به این محل بیایید.

غذاهای هانوی

رستوران Pots ‘n Pans

معمولا رستوران هایی که در پخت غذاها و طراحی دکوراسیون خلاقیت به خرج می دهند خیلی زود معروف می شوند این رستوران هم از این قائده مستثنی نیست. برای رفتن به این رستوران باید به مرکز هانوی بروید ساختمان چند طبقه ی این رستوران از دور کاملا مشخص است. چیزی که این رستوران را از دیگر جاها متمایز کرده این است که برای پخت غذاهای ویتنامی از غذاهای بین المللی الهام گرفته شده است. در هانوی در این رستوران تجربه ی شکم گردی متفاوتی پیدا می کنید پس اگر در شهر به دنبال رستورانی خاص هستید اینجا را از دست ندهید.

غذاهای ویتنامی

کافه Manzi

با اینکه مدت زیادی از افتتاح این کافه نمی گذرد اما از آن جایی که یک کافه ی فرهنگی و هنری ست خیلی زود مشهور شد و امروز رویدادهای هنری زیادی در آن برگزار می شود. این کافه هم در یک ویلای فرانسوی و باغ سرسبز است که در گوشه ای از آن نمایشگاه های هنری برگزار می شود. در این کافه هم طعم و مزه ی اسنک های ویتنامی را درک می کنید و هم با برنامه های فرهنگی بومی آشنا می شوید. در اینجا توقع غذاهای متنوع نداشته باشید چون در منو فقط تعدادی اسنک و نوشیدنی به چشم می خورد. اگر علاقمند به فعالیت های فرهنگی و هنری هستید و در عین حال غذایی مفصل نمی خواهید این کافه گرینه ای مناسب برای گذراندن یک عصر دلپذیر در پایتخت ویتنام است.

کافه Manzi

رستوران لا ورتیکا ل | La Verticale

اگر در هانوی به دنبال رستوران فرانسوی با کیفیت عالی می گردید رستوران لا ورتیکال را فراموش نکنید. سرآشپز «دیدیه کرلو» بعد از سال ها تلاش اینجا را به یکی از بهترین رستوران های فرانسوی شهر تبدیل کرده است. حتی مکان این رستوران هم جذاب است و در یک ویلای کلاسیک قرار دارد. از طرفی، سرآشپز دست به خلاقیت جذابی هم زده است و غذاهای فرانسوی را با ادویه های بومی درست می کند. حتی در منوی این رستوران، غذاهای ویتنامی هم هست و گاهی غذاهای ترکیبی ویتنامی و فرانسوی با طعم های متنوع هم دیده می شود.

غذاهای خوشمزه

رستوران ۱۹۱۱ |Nineteen 11

اگر به خانه ی اپرای هانوی بروید رستورانی جذاب می بینید که به خاطر سال تاسیس اپرا در سال ۱۹۱۱، به این نام نامگذاری شده است. خانه ی اپرا یکی از ساختمان های تاریخی هانوی است که تبدیل به یکی از نمادهای شهر شده است. در این رستوران در فضایی شیک خوشمزه ترین غذاهای ترکیبی ویتنام را امتحان می کنید.

غذاهای خوشمزه در هانوی

رستوران اسنس | Essence

در طبقه ی همکف هتل اسنس هانوی رستورانی معروف به همین نام هست که با اینکه محیطی مدرن دارد اما بر روی غذاهای سنتی ویتنام متمرکز شده است. با رفتن به این رستوران طراحی جذاب آن حتی بیشتر از غذاها نظرتان را جلب می کنند چون در آن طرح های سنتی و نقش های مدرن به صورتی کاملا ماهرانه با هم ترکیب شده است. بدون شک از پرطرفدارترین غذاهای این رستوران Cha Ca La Vong است که با ماهی های آب شیرین درست می شود و طرز پخت متفاوتی دارد.

کافه های هانوی

رستوران Bobby Chinn

با اینکه سرآشپز این رستوران، نیوزلندی است اما غذاهای ویتنامی خوشمزه درست می کند. برای این سرآشپز اهمیت غذاهای بومی آنقدر زیاد است که با راه اندازی کمپین های متنوع سعی در جذب گردشگران به سمت غذاهای بومی دارد. خودتان را آماده کنید تا با جذاب ترین و خوشمزه ترین غذاها روبرو شوید چون سرآشپز نیوزلندی با ۱۸ سال سابقه نه فقط در هانوی بلکه در دیگر شهرهای ویتنام هم رستوران های گوناگون داشته است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد