در پلاکا، قدیمی ترین منطقه ی آتن این کارها را انجام دهید!

پلاکای آتن

پلاکا (Plaka) یکی از قدیمی ترین مناطق شهر آتن در یونان است که در دامنه ی تپه ی آکروپلیس قرار گرفته است. خانه هایی که در این منطقه وجود دارند، خانه های نئوکلسیکال بسیار زیبایی هستند و خیابان های این منطقه اکثرا خیابان های پیاده راهی اند به این معنا که ماشینی از آنها عبور نمی کند. اما پلاکا چرا مشهور است و جدای از قدیمی بودنش، چه چیز دیگری در آن وجود دارد که آن را به منطقه ی محبوب توریست ها تبدیل کرده است؟ در ادامه همراه الی گشت باشید:

پلاکای آتن
مطالب مرتبط:
راز عبادتگاه های آتن
کدام دیدنی های آتن را ببینیم و لذت ببریم؟

از دامنه ی تپه که کمی بالاتر بروید، به منطقه ی Anafiotika می رسید و با چشم انداز بی نهایت حیرت آوری روبرو می شوید. کافه های دلنشین زیادی در این منطقه وجود دارد که هم محل های خوبی برای استراحت هستند و هم خوراکی های خوشمزه ای را پیشنهاد می دهند.  به پلاکا بیایید و انواع غذاهای محلی خوشمزه را امتحان کنید، در باغ های دلپذیر آن قدم بزنید، از صنایع دستی و سوغاتی های آن خرید کنید، مناطق باستانی شهر را ببینید و چرخی در قسمت های تاریخی شهر بزنید و بناهای یادبود آن را ببنید و تجربه هایی که هرگز نداشته اید را بدست بیاورید.

خوشبختانه همه ی این جاذبه ها در کنار هم قرار دارند و مسافت بین آنها کوتاه است و با پای پیاده می توانید همه ی آنها را بگردید و یک روز کامل برای گشتن همه ی آنها کافیست پس این فرصت را از خودتان دریغ نکنید.

کافه های پلاکای آتن

در پلاکای آتن ببینید و انجام دهید!

جاذبه های اصلی پلاکای آتن، موزه ها و بناهای باستانی آن هستند. مثلا موزه ی هنر فولکلور یونان که در چهار محله ی مختلف قرار گرفته است، یکی از آنهاست. چهار بخش این موزه شامل موزه ی دانشگاه آتن در خیابانTholou  که در آن مجموعه ای از نسخه های خطی و عکس های قدیمی نگهداری می شود، موزه ی آلات موسیقی در خیابان Diogenous و موزه ی هنر محلی و سنتی Aggeliki Chatzimichali  است. علاوه بر این، در خیابان Kodrou هم «موزه ی ی-هنر یونانی کودکان» قرار گرفته است که در آن آثار هنری کودکان نگهداری می شودو بازی های آموزشی و خلاقانه ای وجود دارد که مطمئنا برای کودکان سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

موزه پلاکا

در پلاکا غذاهای لذیذ بخورید!

در پلاکای آتن، رستوران های متنوع با انواع قیمت ها وجود دارد که بازدید کننده ها می توانند بنا بر میل و سلقه ی خود و بودجه ای که دارند، از بین آنها یکی را انتخاب کنند. اما طبق تجربه، بهترین رستوران های این منطقه ی آتن عبارتند از Daphne’s، ۲mazi که فقط غذاهای یونانی را سرو می کند و رستوران گیاهی Avocado.

در پلاکای آتن خرید کنید!

خرید کردن در پلاکا فقط محدود به خرید سوغاتی نمی شود بلکه بی نظیرترین فروشگاه های جواهراتی و تعدادی فروشگاه فروش چرم های دست ساز هم در این منطقه وجود دارند که در تمام شهر یکه هستند.

و بالاخره، در پلاکا اقامت کنید!

هتل های زیادی در پلاکای آتن وجود دارند و از نظر اقامت توریستی، بهترین ها و راحت ترین ها در تمام شهر آتن هتسند. هتل های لوکس این منطقه عبارتند از ElectraPalace، New Hotel و Diamond و از هتل های ارزانتر منطقه می توان به Hermes و Omiros اشاره کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد