در کوش آداسی چه غذایی بخوریم؟!

از غذاهای کوش آداسی نمی توانید بگذرید

غذا های کوش آداسی، با طمع هایی به یاد ماندنی و خوشمزه تنوعی بسیار زیاد و مهم تر از همه قیمت هایی منطقی و حتی ارزان می تواند با شما کاری کند که حتی اگر زیاد غذا نمی خورید، در این شهر پول زیادی را صرف خورد و خوراک کنید. علاوه بر شهر های دیگر ترکیه اگر مهمان کوش آداسی شدید، حتما به رستوران های قدیمی که قیمت های مناسبی دارند سر بزنید. شکم گردی از آن بخش های هیجان انگیز هر سفری است. غذاهای کوش آداسی بسیار نزدیک به ذائقه ما ایرانی هاست و با چشیدن آنها احتمالا یاد غذاهای خودمان می افتید. با الی گشت همراه باشید تا شما را با معروفترین غذاهای کوش آداسی آشنا کنیم.

غذاهای کوش آداسی

صبحانه ترکی

مطالب مرتبط:
غذاهای تند هندی که دهان را می سوزانند!
طعم لذیذ ژاپن، غذاهای بومی ژاپنی

خودتان را تصور کنید که صبح زیر آسمان شهر کوش آداسی از خواب بلند می شوید و یک میز صبحانه رنگین پش رویتان است. میزی که روی آن عسل، نان محلی، پنیر فتا، زیتون سیاه، سوسیس، تخم مرغ آب پز، گوجه فرنگی و استکانی کمر باریک از چای دبش…به چشم می خورد. این تعریف کوتاه از یک صبحانه ترکی برای شما کافیست تا سراغ امتحان آن بروید.

کباب ترکی

در جریان باشید که تعریف کباب های ترکی با چیزی به عنوان کباب ترکی در ایران مرسوم است، از لحاظ تنوع متفاوت است. کباب آدانا باب طبع ایرانی هاست؛ ترکیبی از کوبیده، جوجه، گوجه فرنگی و ادویه. دونر کباب هم همه می شناسیم، هم ساندویچش را امتحان کنید هم پرس این کباب لذیذ را نوش جان  کنید. اگر خواستید سلیقه مردم شمال غرب ترکیه را تجربه کنید، کباب اسکندر سفارش دهید، این کباب از ورقه های نازک گوشت گوسفند است که بعد از کباب شدن با سس گوجه فراوان و ماست چکیده به همراه نان پیتا میل می شود. کباب های ترکی جای بزرگی در لیست غذاهای کوش آداسی و کلا ترکیه را دارند.

غذاهای کوش آداسی

دلمه و پیتزا های کوش آداسی

لاماجون (پیده) را از دست ندهید. یکی از خوشمزه ترین غذاهای کوش آداسی، در ایران خودمان هم در بسیاری از رستوران های این غذا فروخته می شود. تصور گوشت چرخ شده ریز، جعفری و فلفل روی نان پیتا درون تنور هر کسی را وسوسه می کند. اگر خواهان غذای خانگی هستید، می توانید دلمه فلفل های رنگی، دلمه برگ مو و کوفته را در رستوران های محلی کوش آداسی نوش جان کنید.

غذا های مدیترانه ای کوش آداسی

قطعا برای تست کردن تمام خوراک های دریایی کوش آداسی وقت کم می آورید. الی گشت چند رستوران دارای غذاهای دریای با چاشنی یونانی و مدیترانه ای به شما معرفی می کند:

رستوران آولو(Avlu): با منویی کامل، نزدیک اسکله و دیدنی های شهر، با امکان مشاهده غذایی که سفارش دادید در مراحل پخت. ضمنا در این رستوران فقط ناهار و شام سرو می شود.

رستوران فره(Ferah): اینجا بدون شک شب خاطره سازی را با یک وعده غذای دریایی و البته کنار دریا و دیدن منظره غروب آفتاب، برایتان می سازد.

برای تجربه ی یک صبحانه لذیذ هم می توانید به کافه گوندول یا کافه روما (ایتالیایی) بروید و یک روز فوق العاده را شروع کنید.

معرفی هتل پوینت تکسیم استانبول | ۵ ستاره
لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید
معرفی هتل سورملی استانبول | ۵ ستاره
۱۵ دلیل برای سفر به آنکارا؛ پایتخت زیبای ترکیه!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code