در کوش آداسی چه کار کنیم؟

تفریحات کوش آداسی

در گذشته زیاد کوش آداسی را دوست نداشتم اما امروز بعد از پیشرفت های زیادی که داشته به این شهر علاقمند شدم و به شدت آن را به دلیل محبوبیت بین المللی ای که به دست آورده تحسین می کنم. در این شهر می توانید تفریحات منحصربفرد و ویژه ای را انجام دهید که ساده گذشتن از کنار آن ها خیلی سخت است. کوش آداسی به عنوان بندر مهم کشتی های کروز مسافران زیادی را با این کشتی ها به ویرانه های تاریخی افسوس می برد. در سفر آخری که به کوش آداسی داشتم مسیرهای جاده ای مهمی در این شهر ساخته شده بود که رفت و آمد در آن را راحت تر می کرد. کوش آداسی شهری هیجان انگیز و مقصد گردشگری محبوب برای گردشگران اروپایی و آسیایی است می خواهیم از کارهایی بگوییم که می توانید دراین شهر آن ها را انجام دهید، الی گشت را همراهی کنید.

کوش آداسی

بازدید از خرابه های شهر باستانی افسوس

مطالب مرتبط:
عبادتگاه آرتمیس، یکی از عجایب هفتگانه جهان در کوش آداسی
تفریحات هیجان انگیز در کوش آداسی

افسوس تنها دلیلی است که کوش آداسی را تبدیل به بندر محبوب کشتی های کروز کرده است. افسوس هم ردیف شهرهای باستانی یونان و ایتالیا یکی از جاذبه های پربازدید ترکیه است. جاذبه های مهم این شهر مثل کتابخانه سلسیوس، آمفی تئاتر، عبادتگاه هادریان و … مورد بازسازی قرار گرفته اند.

بازدید از دیدنی های شهر سلجوک: عبادتگاه آرتمیس، کلیسای سنت جان، مسجد عیسی بی

خیلی از کتاب های راهنمای سفر و وبسایت ها شهر سلجوک را نادیده می گیرند اما من عاشق گشت و گذار در بناهای محلی و راه های آبی مرکز شهر و کلیسای سنت جان هستم که بازدید از آن ها فقط چند ساعتی زمان نیاز دارند. مسجد عیسی بیک از عالی ترین نمونه های معماری است که زمان ساخت آن به دوره سلجوقیان برمی گردد. در حومه این شهر عبادتگاه آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است اما دیدن باقی ماننده های کمی که از آن به جای مانده کمی آدم را ناامید می کند.

مسجد عیسی بیک

رفتن به دو پارک آبی اکا فانتسی (Aqua Fantasi) و آدالند  (Adaland)

این دو پارک از محبوب ترن پارک های آبی ترکیه هستند. گردشگران به خصوص خانواده ها عاشق سرسره ها، استخرهای مواج، فواره ها و دیگر قسمت های جذاب این دو پارک اند. اگر حیوانات را دوست دارید می توانید در پارک دولفین آدالند نمایش این موجودات دوست داشتنی را ببینید و با آن ها شنا کنید و عکس بیندازید. آکا فانتسی به دلیل داشتن استخر مواج بزرگ و رودخانه ماجراجویی از پارک های آبی مورد علاقه من است.

بازدید از خانه مریم مقدس

بر روی تپه های شهر سلجوک خانه سنگی محجوبی قرار دارد که زیارتگاه مسیحیان کاتولیک و مسلمانان سراسر جهان است. باغ و محیط آرامش بخش خانه مریم مقدس که توسط راهبان اداره می شود تاثیر خاصی را حتی بر روی افراد غیر مذهبی می گذارد. در این محل چشمه ای وجود دارد که گفته می شود خوشبختی، سلامت و ثروت می آورد.

خانه مریم مقدس

بازدید از پارک ملی دیلک (Dilek) و غار زئوس (Zeus) در شهر گوزلکملی

در پارک ملی دیلک چهار ساحل تماشایی، چشم اندازهای رویایی از دریای اژه و حیوانات و گیاهان متنوع انتظار شما را می کشند. این پارک یکی از مناطق محافظت شده ترکیه است که در آن می توانید حیوانات زیادی را از نزدیک ببینید. غار زئوس در نزدیکی ورودی پارک دیلک قرار دارد. برای رفتن به این دو محل نیاز به اتومیبل دارید اما می توانید از سافاری جیپ هم استفاده کنید.

منبع: turkishtravelblog.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد