بلیط هواپیما

در کوهستان آلپ، رویای بچگی تان را واقعی کنید

با شنیدن نام آلپ، مطمئنا یکی از اولین چیزهایی که به ذهنتان می رسد، کارتون های زمان کودکی است که برای همه خاطراه انگیز است. این کوهستان، چشم انداز بسیار زیبایی به یخچال های طبیعی، دریاچه ها و غارها و هزاران جاذبه ی گردشگری دیگر دارد و همین موضوع آن را به یکی از برترین نقاط سفر برای طبیعت گردی تبدیل کرده است. در ادامه، کمی بیشتر راجع به این کوهستان زیبا صحبت می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
اگر عاشق طبیعت هستید در اردیبهشت به این کشورها بروید
یکی از بهترین طبیعت گردی های دنیا، پالائو

طبیعت گردی آلپ | فرانسه

Tignes، فرانسه
این منطقه یکی از کمون‌های (Communes) جنوب شرقی فرانسه است که تنوع بی‌ نظیری از ورزش‌های کوهستانی و فعالیت‌های ورزشی در دل طبیعت را به گردشگران پیشنهاد می‌ کند. در واقع این منطقه یکی از بهترین مناطق کوهستان آلپ برای ماجراجویی است. اسکی تابستانی، اسنوبرد در یخچال‌ها، دوچرخه‌سواری جاده و کوهستان، صخره‌نوردی، پرواز با پاراگلایدر، قایق‌سواری، صعود از مسیرهای آهنکوب (فراتا) و… گردشگران ماجراجو را به این منطقه می کشاند.
از آن‌ جایی که این منطقه در کنار یک دریاچه‌ ی زیبا قرار گرفته است، برای انجام ورزش‌های آبی مختلف هم ایده‌آل است.

مورزین و Les Gets، فرانسه
مورزین و منطقه‌ی Les Gets که در نزدیکی آن قرار دارد، بهشتی برای ماجراجویی در طبیعت هستند و بسیاری از گردشگران آن را به عنوان بهترین و اولین مقصد گردشگری تابستانی در کوهستان آلپ انتخاب می‌ کنند. در این منطقه امکانات انجام بیشتر از ۷۰ فعالیت تفریحی ماجراجویانه در طبیعت وجود دارد؛ کوهنوردی، رودگردی، صعود از مسیرهای آهنکوب، قایق‌سواری، پرواز با پاراگلایدر و…
می توانید با تله‌کابین خود را به مسیرهای پیاده‌ گردی و دوچرخه‌‌ سواری در چشم‌ اندازهای زیبای کوهستانی برسانید. مورزین یکی از بهترین مقصدهای گردشگری دنیا برای کوهنوردان در سطوح مختلف آمادگی است. علاوه بر این، بهترین و وسیع‌ترین مسیرهای دوچرخه‌سواری در اروپا را هم دارد.

علاوه بر کوهستان‌ های سرسبز، این منطقه رودخانه‌ های آب شیرین زیادی دارد که شرایط را برای انجام انواع ورزشی های آبی ایده آل می کند. دریاچه‌ی زیبای Montriond، مکانی فوق‌العاده برای تفریحاتی چون شنا، قایق‌سواری و حتی ماهیگیری است.

ول دیزر (Val d’Isere)، فرانسه
ول دیزر یکی از مشهورترین مقصدهای گردشگری آلپی در دنیا است که امکانات اقامتی عالی و تنوع زیادی از تفریحات و ورزش‌های کوهستانی و جذاب را برای گردشگران فراهم می‌کند. از سرگرمی‌های خانوادگی گرفته تا فعالیت‌های سنگین کوهنوردی.
چشم‌ اندازهای شگفت‌ انگیز و دامنه‌های سرسبز و جنگلی در کنار آب‌و‌هوای مطبوع، باعث شده که این منطقه مکانی فوق‌العاده برای ورزش‌ ها و فعالیت‌ های تفریحی مختلفی مثل پیاده‌ گردی، کوهنوردی، دوچرخه‌ سواری کوهستان، قایق‌ سواری، صخره‌ نوردی، صعود از مسیرهای آهنکوب، پرواز با پاراگلایدر و اسب‌سواری باشد.
این کمون (یکی از تقسیمات کشوری در فرانسه) در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است و فقط ۵ کیلومتر با مرز ایتالیا فاصله دارد. ول دیزر علاوه بر امکانات تفریحی و ورزشی مختلف، معماری زیبا و جالب توجهی دارد.

طبیعت گردی در آلپ | شامونی

 

شامونی (Chamonix)، فرانسه
این منطقه که در سایه‌ی کوه مون‌بلان (Mont Blanc)، بلندترین کوه رشته‌کوه آلپ، قرار گرفته است، به عنوان پایتخت کوهنوردی اروپا شناخته می‌شود و مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به ماجراجویی در کوهستان آلپ است. تنوع جاذبه‌های طبیعی و همین‌ طور وجود انواع جاذبه‌ های گردشگری فرهنگی و تاریخی در این منطقه باعث شده که مقصد گردشگری ایده‌ آلی برای همه‌ ی سلیقه‌ ها باشد.
مون‌بلان در مرز کشور های فرانسه و ایتالیا و در توده‌کوه مون‌بلان قرار دارد. بلندترین قله‌ ی این توده‌کوه ۴۸۰۷ متر ارتفاع دارد. «مون‌بلان» کلمه‌ ای فرانسوی و به معنای «کوه سپید» است. صد کیلومترمربع از این کوه، پوشیده از یخچال‌ های دائمی است. همین یخچال‌ ها باعث شده که آن را کوه سپید بنامند.

 

منبع: adventuretravelmagazine.co.uk

غارهای لیلافورد در مجارستان، محل زندگی انسان های ماقبل تاریخ
غارهای لیلافورد در مجارستان، محل زندگی انسان های ماقبل تاریخ
تلاش های امیدوار کننده در جهت ثبت جهانی قله دماوند
تلاش های امیدوار کننده در جهت ثبت جهانی قله دماوند
با تماشای طبیعت اسکاتلند روحتان تسخیر می شود
با تماشای طبیعت اسکاتلند روحتان تسخیر می شود
آیا دریای سرخ و اقعا سرخ رنگ است؟
آیا دریای سرخ و اقعا سرخ رنگ است؟