در کیپ تاون چشم و شکم را با هم سیر کنید!

محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون

امروز می خواهیم در دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و یکی از محبوب ترین مقاصد این سرزمین پهناور، کمی گشت و گذار کرده و درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

cape-town

تماشای پنگوئن های خلیج بولدرس

پنگوئن ها را می توان جانورانی جالب توجه دانست که تماشای آن برای همه و به ویژه علاقه مندان محیط زیست، هیجان انگیز خواهد بود. خلیج بولدرز (Boulders Bay) در فاصله یک ساعت رانندگی از شهر کیپ تاون قرار داشته و در منطقه شهرک سیمونز شاهد وجود زیستگاه طبیعی و محل زندگی و زاد و ولد گروهی  متشکل از ۲ هزار پنگوئن آفریقایی هستیم که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

این پناهگاه زیبا و ساحلی با ماسه های سفید، بخشی از کوهستان مشهور (Table mountain) محسوب شده و یک منطقه حفاظت شده به شمار می رود. برای ورود به این محوطه، باید هزینه ورودی پرداخت کرده و بلیط بخرید. هزینه ای که برای این بازدید می پردازید، کاملا ارزش داشته و شما می توانید از نزدیک با این مخلوقات شگفت انگیز رو به رو شده و آن ها را در محیط زیست طبیعی خود در ساحلی آرام و زیبا و پوشیده از تخته سنگ های بزرگ طبیعی گرانیت، مشاهده کنید. در نزدیکی این منطقه و در فاصله ای قابل پیاده روی، ساحل دیگری به نام (Foxy Beach ) وجود دارد که در آنجا هم می توانید به تماشای پنگوئن ها رفته و به همراه خانواده خود، یک تجربه تکرار نشدنی با این حیوانات دوست داشتنی داشته باشید.

cape-point

کیپ پوینت (Cape Point)

در حدود ۶۰ کیلومتری کیپ تاون، منطقه کیپ پونت که در بخش جنوبی (Table Mountains) واقع شده است، قرار دارد که بخشی از منطقه پارک طبیعی حفاظت شده گیاهان به نام (Cape Floral) محسوب می شود. این منطقه در فهرست میراث طبیعی جهان در سازمان یونسکو به ثبت رسیده و از نظر تنوع گیاهی، یکی از غنی ترین مناطق جهان به شمار می رود. مسیر کیپ تاون به این پارک طبیعی بسیار زیبا بوده و مسافران علاوه بر تماشای منطقه (Muizenberg)؛ از شهر ساحلی زیبای (Kalk) نیز گذشته و فرصت تماشای سواحل زیستگاه پنگوئن ها در نزدیکی شهر سیمونز را هم دارند. در این پارک طبیعی حفاظت شده، شاهد تنوع جانوری قابل توجهی هستیم زیرا در این منطقه بیش از ۲۵۰ گونه مختلف از پرندگان، گورخر، انواع خزندگان و بابون ها زندگی می کنند که شما می توانید علاوه بر تماشای آن ها به فانوس دریایی این محل رفته و تفریحاتی مانند پرواز با چتر نجاتی که به وسیله طناب به قایق بسته شده است یا صخره نوردی و پیاده روی بپردازید. از دیگر فعالیت های قابل توجه در این محل می توان به تماشای حرکت نهنگ ها در دریا، دیدن کشتی های باستانی غرق شده در مناطق کم عمق و طبیعت گردی اشاره کرد. برای تماشای یک منظره استثنائی و فراموش نشدنی، به سمت قله (Chapman’s Peak) رانندگی کرده و در این محل می توانید به یکی از رستوران های (Hout Bay) یا (Noordhoek) رفته و یک غذای دریایی بسیار باکیفیت سفارش دهید. کیپ پوینت در منتهی الیه جنوب غربی قاره آفریقا قرار داشته و ۱۵۰ کیلومتر آن سو تر، به منتهی الیه غربی این قاره خواهید رسید که دو اقیانوس اطلس و هند به یکدیگر متصل می شوند.

انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند
انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند
بهترین بازارهای کیپ تاون در آفریقای جنوبی
بهترین بازارهای کیپ تاون در آفریقای جنوبی
لمس حیات وحش در خاص ترین هتل های آفریقای جنوبی
لمس حیات وحش در خاص ترین هتل های آفریقای جنوبی
مختصر و مفید از دماغه ی امید نیک در آفریقای جنوبی
مختصر و مفید از دماغه ی امید نیک در آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code