بلیط هواپیما

هزار و یک دلیل برای سفر به وارنا!

دلایل سفر به وارنا

وارنا به عنوان سومین شهر بزرگ در کشور بلغارستان، یکی از زیباترین و به جرات دیدنی ترین مقاصدی است که علی الخصوص برای فصل های بهار و تابستان برای هر کسی وجود دارد. وارنا، شهری است که سواحل زیبا و دیدنی بسیاری دارد که بی شک همین سواحل حتی بدون در نظر گرفتن دیگر جاذبه های این شهر می توانند دلیل خوبی برای سفر به این شهر ساحلی باشد. ما امروز در الی گشت می خواهیم برای شما دلایل سفر به وارنا را مورد بررسی قرار دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل سفر به وارنا

سواحل فوق العاده ی وارنا، یکی از دلایل سفر به وارنا

مطالب مرتبط:
«حمام های رومی وارنا»، یادگاری باشکوه از امپراتوری رم باستان
بهترین موزه های شهر وارنا، بلغارستان
ماجراجویی هایی که در وارنا انتظار شما را می کشند

دلیل اولی که می خواهیم از مجموعه ی دلایل سفر به وارنا به شما بگوییم این است که این شهر نه تنها در وارنا بلکه در جهان یکی از بهترین و مشهورترین شهرهای ساحلی است که در فصول مختلف و علی الخصوص تابستان، افراد زیادی را به سمت خود برای گذراندن تعطیلات می کشاند. بیشترین عاملی که باعث معروف شدن این شهر ساحل شده، ساحل هایش با شن های طلایی و آفتاب دلپذیر و متعادلش است. برخی از این سواحل عبارتند از:

 • ساحل گلدن سندز | Gloden Sands

یکی از بهترین دلایل سفر به وارنا، رفتن به ساحل بسیار مشهور و زیبایش به نام گلدن سندز است. البته وارنا سواحل معروف و عالی کم ندارد ولی گلدن سندز معروف ترین ساحل این شهر است. از جمل دلایل معروف شدن این ساحل این است که در این ساحل پارک ساحلی، ساحل طلایی و شنی و همچنین طبیعت اطراف دریای سیاه به سمت بلغارستان به آن جلوه و محبوبیتی خاصی بخشیده است. گلدن سندز دارای عرض ۱۰۰ متری و طول ۵/۳ کیلومتری است. در گلدن سندز تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که آن را به مقصدی عالی تبدیل کرده است. دریای ساحل گلدن سندز دارای سواحل طلایی و شنی و همچنین چشمه های آب معدنی است.

سواحل فوق العاده ی وارنا
 • ساحل سنت کنستانتین و هلنا | St. Constantine and Helena

از جمله سواحل بسیار معروف و البته قدیمی وارنا، ساحل سنت کنستانتین و هلنا است. این ساحل با شهر وارنا فقط ۸ کیلومتر فاصله دارد. این ساحل کوچک و دنج است و دارای آبی شفاف برای غواصی است.

 • مجموعه ی ساحلی سانی دی | The Sunny Day Complex

در نزدیکی ساحل کنستانتین و هلنا، منطقه ی ساحلی زیبای سانی دی موجود است. این مجموعه ی ساحلی بر عکس دیگر سواح وارنا آرام است و شرایط خوبی را برای لذت بردن از طبیعت ساحلی فراهم می آورد. فاصله ی مجموعه ی ساحلی سانی دی با شهر وارنا نزدیک به ۱۰ کیلومتر است و دسترسی خوبی به این شهر دارد.

ساحل گلدن سندز
 • ساحل آلبنا | Albena

هارمونی زیبا و دلنشین بین دریا و فضای سر سبز اطرافش این ساحل را بسیار ویژه کرده است. این ساحل آن قدر آبش تمیز و شفاف است که کف دریای آن را می توان دید. این ساحل دارای عرض ۱۵۰ کیلومتری و طول ۷ کیلومتری است.

 • ساحل ریویرا | Riviera

در فاصله ی ۱۷ کیلومتری شمال شرقی وارنا، ساحلی به نام ریویرا قرار گرفته است که برای اقامت مسافران بسیار مناسب می باشد. از عمده دلایلی که باعث معروف شدن این ساحل شده این است که آرامش و سکوت این ساحل در کنار فضای سبز نادر آن، بسیار دل انگیز شده است.

دلایل سفر به وارنا در بخش بهترین سواحل شگفت انگیز این شهر رابرایتان عنوان کردیم اما دلیل بعدی چیست؟

ساحل

تاریخ غنی وارنا

شهر وارنا دارای تاریخچه ای بسیار غنی و پربار است. از جمله دلایل سفر به وارنا می تواند آشنایی با تاریخ جالب و آثار به جای مانده در این شهر باشد. در دروه های قدیم، اسم وارنا در واقع اودسوس بوده است و به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای بلغارستان شاخته می شده است. البته نباید موقعیت ویژه ی استراتژیک این شهر را نیز نادیده گرفت. موقعیت قرارگیری این شهر در پیشرفت و تعالی توسعه ی فرهنگی این شهر است.

به هر حال تجارت دریایی در این شهر به خاطر موقعیت ساحلی آن باعث رفت و آمد افراد مختلف از قوم ها و فرهنگ های مختلف بوده است. حومه ی وارنا را که نکروپلیس می نامند، یکی از قدیمی ترین گنجینه های طلای جهان را در خود دارد. قدیمی ترین گنج جهان نیز در این شهر کشف شده است.

تاریخچه

رستوران های وارنا

مگر می شود که به وارنا رفت و شکم گردی نکرد؟! یکی از وسوسه کننده ترین دلایل سفر به وارنا این است که این شهر را به عنوان جایی برای شکم گردی انتخاب کنید. وارنا پر است از رستوران های خوب و با کیفیت که غذاهایشان هم محلی و هم بسیار خوشمزه است. کیفیت این رستوران ها متنوع است ولی با این حال طعم اصیل غذاهای مختلف را در رستوران های این شهر می توانید بچشید.

غذاهای محلی و اصیلی که منصوب به شهر وارنا هستند عبارتند از: بانیتزا (Banitza)، سالاد شوپسکا (shopska salata)، کباب‌چه (kebapche)، موساکا (musaka)، لیوتنیتسا (lyutenitsa)، تاراتور (Tarator)، سوپ سیرابی (Shkembe chorba)، فلفل شکم‌ پر (Chushki Burek) و کلی غذاهای دیگر.

رستوران های وارنا

آب و هوای دلنشین وارنا

با توجه به ساحلی بودن آب و هوای شهر وارنا، یکی دیگر از دلایل سفر به وارنا آب و هوای خوب این شهر است. به هر حال با همه ی این تفاسیر بهترین فصل برای سفر به وارنا، فروردین تا آخر مهر است. دمای این شهر در طول سال متغیر است. همچنین با میزان رطوبت هوا متغیر است. اما به هر حال این شهر از لحاظ آب و هوایی بسیار دیدنی و زیباست.

VARNA WEATHER

آب و هوای دلنشین وارنا

بازدید از جاذبه های دیدنی وارنا

از جمله مهم ترین دلایل سفر به وارنا این است که حتما از جاذبه های دیدنی آن بازدید کنید. این جاذبه های زیبا در واقع ترکیبی از جاذبه های طبیعی و تاریخی است و مجموع همین ها این شهر را تبدیل به مقصد پر طرفدار گردشگری در سراسر بلغارستان برای گردشگران خارجی کرده است. از جمله ی این جاذبه ها می توانیم به:

 • موزه ی باستان شناسی وارنا | Varna Archaeological Museum

موزه ی باستان شناسی وارنا، از زمان برگزای نمایشگاه طلای وارنا بسیار معروف شد. همه ی طلاهای باستانی که دراین شهر پیدا شده بود در این نمایشگاه به معرض دید عموم در آمد.

موزه ی تاریخ دارو
 • غار صومعه | Aladzha Monastery

این غار بزرگ را باید بزرگ ترین در نوع خودش دانست. این غار که در دریای سیاه است، در قرن ۱۳ و ۱۴ میلادی ساخته شده است و مورد توجه عابدان و زاهدان قرار داشته است.

 • باغ دریایی | Sea Garden

از جمله ی دلایل سفر به وارنا، دیدن باغ دریایی است که در ین شهر قرار گرفته است. این باغ مشهور به دریا دید دارد.

باغ دریایی
 • جنگل سنگی | Stone Forest

از جمله ی مشهورترین جاذبه های گردشگری وارنا، جنگل سنگی است که بیرون از شهر قرار دارد و برای بازدید از آن تورهای مختلفی وجود دارد. تا چشم کار می کند، در این جنگل پر است از سنگ های سر از خاک برآورده.

 • پارک آبی آکواپولیس | Aquapolis Water Park

زیباترین پارک آبی اروپای شرقی، پارک آبی آکواپلیس است که در آن تفریحات فوق العاده ای انتظار شما را می کشند.

جنگل سنگی
 • حمام‌ های رومی وارنا | Varna Roman Baths

یکی از دیگر جاذبه های معروف وارنا، حمام های رومی هستند که در بخش جنوبی این شهر قرار گرفته اند و مرتبط به زمان رومیان و اودئوس بوده اند. از این حمام ها تنها ۲ یا ۳ مورد باقی مانده است.

 • موزه ی تاریخ دارو | Museum of the History of Medicine

موزه ی تاریخ دارو نیز یکی دیگر از دلایل سفر به وارنا می باشد. در این موزه می توانید تا شاهد پیشرفت علم پزشکی از زمان یونانیان تا رومیان باستان باشید. در این موزه ۴ هزار اثر پزشکی قرار گرفته است.

حمام‌ های رومی وارنا-وارنا کجاست

برای گرفتن اطلاعات بیشتر برای دلایل سفر به وارنا و خرید تور وارنا می توانید تا به سایت تریپ ادوایزر مراجعه فرمایید. ✌

tripadvisor.com

به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
بلوگراچیک، شهر صخره های سفید در بلغارستان
بلوگراچیک، شهر صخره های سفید در بلغارستان
آشنایی با باغ دریایی وارنا در بلغارستان
آشنایی با باغ دریایی وارنا در بلغارستان
معرفی هتل ۴ ستاره اطلس در وارنا
معرفی هتل ۴ ستاره اطلس در وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code