بلیط هواپیما

دنیایی اسرارآمیز در میان جاذبه های طبیعی کانادا

۵ مورد از پارکهای جنگلی معروف و دیدنی در کانادا

کانادا به چندی از پارک‌ های ملی فوق العاده ‌اش مشهور است اما بسیاری از پارک ‌های جنگلی این کشور توسط توریستها نادیده گرفته می‌ شود. این پارک‌ ها در سراسر این کشور از ساحل غربی تا شرقی پراکنده شده ‌اند. چیزی که این پارک‌ ها را متفاوت می ‌کند، فعالیت ‌های قابل اجرا در این محیط‌ ها، طبیعت گوناگون، مناظر دیدنی و موارد بسیار برای دیدنی و انجام دادن بسیاری از کارها از جمله جذابیت‌های این ۴ پارک جنگلی است. از پارک معروف استنلی در ونکوور تا بزرگ ‌ترین پارک جنگلی و پارک‌ های کمتر شناخته شده در ساحل شرقی کانادا وجود دارد که در ذیل به آن‌ ها اشاره شده است.

مطالب مرتبط:
آشنایی با جاذبه های گردشگری متنوع در کانادا
این پارکهای جنگلی کانادا را تا نبینید باور نخواهید کرد!
پارک های جنگلی کانادا
  • پارک راک وود (Rockwood) در شهر برونزویک

در این پارک می ‌توان به فعالیت ‌های تفریحی بسیاری در طبیعتی دست نخورده بوده و دارای جغرافیای عجیب و زمین‌های شگفت انگیز است. میلیون‌ها سال تاریخ را می‌توان در سنگ‌ها و صخره‌ها، غارها و آبشارهای این پارک مشاهده کرد. این پارک به یک پارک چهارفصل معروف است. علاقه ‌مندان به ورزش می‌ توانند از پیاده روی، ماهی گیری، قایق رانی، صخره نوردی، طبیعت گردی، گلف و دوچرخه سواری بهره مند شده و یا به باغ وحش بروک (Brook) در ناحیه شمالی پارک، مراجعه کنند. تفریحات دیگر این پارک شامل سواحل، باغ ‌ها، اصطبل ‌ها، مکان ‌های پیک نیک و ۸۹۰ هکتار جنگل و دریاچه زیبای لیلی می ‌باشد.

پارک های جنگلی کانادا
  •  پارک های (High) در تورنتو

های، بزرگ ‌ترین پارک عمومی در تورنتو بوده و در چند سال اخیر این کشور هزینه‌ های زیادی را برای تبدیل کردن آن به یکی از بهترین پارک ‌های جنگلی تورنتو متقبل شده است. این پارک مرکز گل خانه ‌ها، باغ وحش‌ها، رستوران ‌ها و سگ‌ های آزاد است. مهم ترین مرکز گردشگری این پارک شکوفه ‌های گیلاس ساکورا (Sakura) در باغ‌ های هیل ساید (Hillside) در ماه‌ های آوریل و مه است. باغ برکه این پارک مکانی فوق العاده برای ماهی‌گیری بوده و به علاوه علاقه مندان به شنا و اسکیت نیز می ‌توانند به استخرها و مکان ‌های تعیین شده برای این تفریحات مراجعه کنند. این پارک با طبیعت زیبا برای گشت و گذار و زمین ‌های دیدنی تبدیل به مکانی شگفت انگیز و سرشار از سرگرمی تبدیل شده است.

پارک های جنگلی کانادا
  • پارک ام تی رویال در مونترال

پارک جنگلی رویال یکی از بهترین پارک‌ ها در مونترال و در کل کانادا است. این پارک در وسط جزیره مونترال بوده و شامل ۲۰۰ هکتار طبیعت بوده و به علاوه مناظر دیدنی می‌باشد. ام تی رویال، محل زندگی ۲۰۰ گونه از پرندگان مختلف و ۲۰ گونه پستاندار بوده و دارای مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری بسیاری برای بازدیدکنندگان می‌باشد. در زمستان، این پارک دارای پیست ۲۰ کیلومتری بزرگی است که مناسب برای اسکی، سورتمه سواری و تیوپ سواری بوده و به علاوه در تمامی فصول سال شاهد دریاچه سمورها، باغ مجسمه‌، خانه‌های آهنگری و … خواهید بود. خانه ‌های آهنگری و سایر جاذبه ‌های دیدنی این پارک توسط معمار معروف، فردریک لاو، طراحی شده است. این معمار معروف در کارنامه خود ساخت پارک معروف نیویورک، سنترال پارک (Central Park)، را دارد. بازدیدکنندگان از این پارک مجذوب مجسمه های فوق العاده و طبیعت زیبای این پارک خواهند شد.

پارک های جنگلی کانادا

این پارک یکی از بهترین پارک ‌ها در دنیا بوده و اخیرا توسط سایت Trip Advisor لقب بهترین پارک جنگلی جهان را یدک می‌کشد. بنابراین مسافرت از ونکوور بدون دیدار از این پارک زیبا بی معنی است. این پارک شامل ۴۰۰ هکتار از مناظر طبیعی زیبا از جمله جنگل ساحل غربی است. از جمله جذابیت ‌های آن، می ‌توان به آکواریوم‌ های داخلی و خارجی، ۸٫۸ کیلومتر مسیر کنار دریا و نماد ملی بروکتون (Brockton) اشاره کرد. این پارک همچنین سرشار از باغ‌ ها، سواحل، مناظر دیدنی، مجسمه ‌های فوق العاده، زمین‌های گلف وسیع و دریاچه مرجان گمشده است. هر میزان زمان که در این پارک بگذرانید باعث می‌شود به این نکته پی ببرید که چرا این پارک یکی از بهترین پارک ‌های جنگلی جهان است.

چرا چراغ های داخل هواپیما هنگام فرود و صعود خاموش می شوند؟
چرا چراغ های داخل هواپیما هنگام فرود و صعود خاموش می شوند؟
راهنمای سفر به یونان
راهنمای سفر به یونان
راهنمای سفر به گیلان
راهنمای سفر به گیلان
کجا روی شن اسکی کنیم؟!
کجا روی شن اسکی کنیم؟!