دهکده های زیبای سوئدی که شما را یاد کتاب های پریان می اندازند!

۶ دهکده زیبای سوئد

سوئد از کشورهای مهاجر پذیر و مورد علاقه ی ایرانی ها است. عده ی زیادی این کشور آرام و صلح آمیز را به عنوان مقصدی برای زندگی و کار توام با آرامش در نظر گرفته اند. بدون شک این کشور زیبا جاذبه های بی نظیر شهری و طبیعی زیادی دارد که شاید در سایه شهرهای بزرگی مثل استکهلم  و گوتبرگ، به چشم نیامده باشند. در این مقاله به معرفی ۶ دهکده و شهرک زیبای سوئدی می پردازیم که تجربه ی اصیل تری از فرهنگ و سبک زندگی واقعی، در کشور آدم برفی های غول پیکر به شما می دهد! ادامه با الی گشت همراه باشید.

سوئد

۱- ایستا (Ystad)

 

مطالب مرتبط
هزینه های سفر به سوئد
هیچ وقت به این نقطه از سوئد سفر نکنید!

این شهر نه تنها به عبادتگاه قرن ۱۲ امی اش، که یکی از زیباترین و سالم ترین آثار تاریخی سوئد به شمار می آید می نازد، بلکه به خاطر داشتن خیابان های سنگ فرش و خانه های خوش رنگ و لعاب، محبوبیت زیادی دارد. همچنین، طرح اصلی رمان پر فروش کورت والاندر (Kurt Wallander) در این شهر به ذهن نویسنده ی مشهور سوئدی هنینگ منکل (Henning Mankell) خطور کرد!

ایستا

۲- ویزبی (Visby)

 

اگر به گاتلند (Gotland) سفر می کنید،خبر خوب این است که ویزبی به طور خودکار در برنامه سفرتان قرار می گیرد. این شهر، به قدری زیبا و خوش منظره است که احتمالا انگشت اشاره تان، در اثر عکس گرفتن های زیاد از مناظر بی نظیر آن درد خواهد گرفت! این دهکده که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، همچنان حال و هوای تاریخی خودش را حفظ کرده است.

ویزبی

۳- سیگتونا (Sigtuna)

 

سیگتونا به عنوان یکی از قدیمی ترن شهر های کشور سوئد به خودش می بالد. در این شهر کوچک و دیدنی، آثار تاریخی زیادی از جمله، باقی مانده های کلیسای تاریخی سنت لارس (St Lars) و سنت الاف (St Olof) وجود دارد که دیدنشان خالی از لطف نخواهد بود. اگر ترجیح می دهید روزتان را در طبیعت بگذرانید به سمت دریاچه مالارن (Mälaren) بروید و با کرایه کردن یک قایق، آن را کشف کنید!

سیگتونا

۴- موله (Mölle)

 

موله یکی از زیباترین بندرگاه های سوئد است، اما یکی از دلایل عمده ی جذب گردشگر به این شهر کوچک، طبیعت زیبای منطقه کولابرگ (Kullaberg) است. از این بندرگاه می توانید به تماشای پرندگان زیبا و متعددی که در آسمان آن پرواز می کنند بنشینید، یا به کوهنوردی در دل طبیعتی بی نظیر بروید. این شهر همچنین نقاط باستان شناسی زیادی هم دارد؛ از جمله دایره ی سنگ های باستانی که قدمتشان به دوره ی پارینه سنگی بر می گردد.

موله

۵- اوسترسوند (Östersund)

 

این شهر که در کنار دریاچه ی بزرگ استورسهان (Storsjön) قرار گرفته است، به داشتن موزه ی بزرگی که تماما به تاریخچه و مشاهدات عجیب غریب از هیولاها اختصاص دارد مشهور است! یکی از زیباترین بخش های این شهر، ساختمان موزه ی روباز جامتلی (Jamtli) است. یکی از جذابیت های سفر به این شهر، دیدن مردمی است که همچنان سعی دارند به سبک قرن نوزدهم زندگی کنند!

اوسترسوند

۶-راتویک (Rättvik)

 

این شهر یکی از توریستی ترین شهر های سوئد است که خاستگاه موسیقی سنتی این کشور به حساب می آید و هر ساله، میزبان جشنواره ی موسیقی وید سیلجان (vid Siljan) است که باعث رونق صنعت گردشگری این شهر شده است. دوربینتان را بردارید و خودتان را برای قدم زدن در اسکله ی کنار رودخانه و عکاسی از مناظر بی نظیر آن آماده کنید.

راتویک
چشمه باداب سورت، دومین چشمه آب شور جهان در ایران
چشمه باداب سورت، دومین چشمه آب شور جهان در ایران
خانه های عجیبی که کاپشن پوشیده اند!+ تصویر
خانه های عجیبی که کاپشن پوشیده اند!+ تصویر
تابلوهای عبور و مرور برای حیوانات!
تابلوهای عبور و مرور برای حیوانات!
گردش در اطراف شهر هانوی
گردش در اطراف شهر هانوی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code