بلیط هواپیما

۱۰ کار بامزه در سفر به تایلند

کارهای جالبی که حیف است در سفر به تایلند انجام ندهید

در سفر به تایلند و شهرهای معروف آن مانند پوکت، کرابی، بانکوک، پاتایا و … صدها فعالیت هیجان‌انگیز و جاذبه‌ی دیدنی  است که در تمام طول سفر سرگرمتان می‌کنند. گاهی برخی کارها ریشه در فرهنگ یک کشور دارند و به چشمتان هم نمی‌آیند. کشور تایلند از آن مقصدهاست که می‌توانید لذت‌های جالب زیادی را تجربه کنید. از همنیشنی و غذا دادن به میمون‌ها گرفته تا رفتن به جزایری که تا به الان روی کارت پستال‌ها می‌دیدید. پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم سفر به تایلند را دارید لیستی از کارهایی که می‌توانید در آنجا انجام دهید را تهیه کنید تا از زمان‌تان در این کشور بیشترین لذت را ببرید.
با الی گشت همراه باشید تا در ادامه برخی از این فعالیت‌های جالب را مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
سلفی از نوع تایلندی
شکم‌گردی خوشمزه در تایلند
تایلند

۱٫ به میمون‌ها در ساحل آئونائک کرابی غذا بدهید

آئونائک در کرابی یک محل زیباست و البته میمون‌ها هم همین نظر را دارند! در این ساحل با میمون‌ها دوست شوید و برایشان غذای آماده ببرید.

۲٫ آب نارگیل بنوشید

در آفتاب دراز بکشید و شیره نارگیل را از داخل نارگیل بنوشید. این مایع خنک و گوارا، ارزان و خوشمزه است و بسیار بامزه‌تر از آنی هست که درکارتون‌ها می‌بینید.

نارگیل

۳٫ در کلاس یوگا و استراحت شرکت کنید

تایلند به کلاس‌های یوگا هم معروف است. در کلاس یوگاهای آن شرکت کنید و مناظر زیبا و آرامش‌بخش را حس کنید. بیشتر جزایر تایلند دارای کلاس‌های یوگا هستند.

۴٫ شلوار تایلندی بخرید!

چه دختر باشید یا پسر، تایلندی باشید یا غیره، یک عدد از این شلوارها بخرید. آنها سبک، راحت و در طرح‌های گوناگون هستند. این شلوارها را از مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و هر جای دیگر می‌توانید بخرید و با خود به عنوان سوغاتی بیاورید.

شلوارهای تایلندی

۵٫ تماشاگر مسابقات بوکس باشید

به مسابقه بوکس مخصوص تایلندی‌ها بروید و لذت ببرید. در بانکوک می‌توانید این مسابقات را در استادیوم راداداموک و لامپینی تماشا کنید. به جز چند ثانیه “آخ مانند” بقیه مسابقه کاملا تماشایی است.

۶٫ به گشت‌زنی در بازار چاچوچاک بروید

این بازار مثل همان بازارهای ۱۹۸۲ است. قبل از اینکه شلوغ شود، پیشنهاد می‌کنیم اوایل صبح به بازار بروید و چانه بزنید، ویترین‌هایش بهترین طرح‌ها و لباس‌ها را دارد.

Chachuchak market بازار چاچوچاک

۷٫ در خیابان‌های پاتایا شبانه قدم بزنید

یک شب به خیابان مخصوص قدم زدن در پاتایا که خیابان اصلی توریست‌هاست سری بزنید. این خیابان سرزنده مملو از رستوران‌های خیابانی، چراغ‌های نئون و موسیقی است.

۸٫ یک عالمه پاد تای بخورید!

این غذای نودل، غذای ملی آنهاست. تقریباً هر رستورانی این غذا را دارد، درست است که انواع مختلفی را دارد ولی مواد اولیه این غذا یکی است. پاد تای غذایی سالم و بسیار خوشمزه است، شک نکنید دلتان برای این غذا تنگ می‌شود.

پد تای pad thai

۹٫ سری به دهکده شاه کبری بزنید

روستائیان باکوک سانگا با مارها عجین هستند و صدها مار در خانه‌هایشان زندگی می‌کنند. این مارهای خانگی از سال ۱۹۵۱ مد شده‌اند، زمانیکه فروشندگان سیار داروهای سنتی متوجه علاقه مردم به مارها شدند. امروزه می‌توانید در بیشتر خانه‌های محلی‌ها مار پیدا کنید.

۱۰٫ سفر یک روزه به آتوتایا را تجربه کنید

مرکز استان آتوتایا در دره چاتومزیا رود است و با قطار فقط کمی از بانکوک فاصله دارد. این شهر سلطنتی در حال حاضر پر از معابد و خرابه‌ها، محله‌های زیبا است و سازمان میراث فرهنگی تایلند از آن محافظت می‌کند.

آیوتایا
راهنمای خرید در تایلند
راهنمای خرید در تایلند
حقایقی شگفت انگیز درباره چین
حقایقی شگفت انگیز درباره چین
با شعارهای گردشگری کشورهای آسیا آشنایید؟
با شعارهای گردشگری کشورهای آسیا آشنایید؟
تنها کوهی در جهان که هیچکس نتوانسته به آن صعود کند!
تنها کوهی در جهان که هیچکس نتوانسته به آن صعود کند!