بلیط هواپیما

ماجراجویی با دوچرخه در آمستردام!

دوچرخه سواری در آمستردام

یکی از لقب هایی که شهر آمستردام به آن معروف است، بهشت زمینی دوچرخه سوارها است. اصلا می گویند که آمستردام، پایتخت دوچرخه سواری دنیاست! در واقع شما در همه‌ جای آمستردام می ‌توانید به راحتی دوچرخه ‌ای کرایه کرده و شهر را به راحتی بگردید. اما این گردش شما می تواند به قصدهای مختلفی باشد. شما می توانید با این دوچرخه ها گشت و گذار کنید، خودتان را به محل کار برسانید و یا حتی ماجراجویی کنید و همه ی این کارها را با هم انجام دهید! واقعیت این است که من از بین گزینه های مختلف برای دوچرخه سواری در آمستردام بی شک ماجراجویی و همه ی مخلفاتش را انتخاب می کنم. اگر شما نیز با من هم عقیده هستید، تا به انتهای مطلب ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام با ما همراه باشید.

آمستردام

تاریخچه ی ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام

مطالب مرتبط:
پارک وندل، بزرگ ترین پارک آمستردام
میدان دام، معروف ترین میدان آمستردام
آیا می دانستید آمستردام پایتخت دوچرخه سواری دنیا است!

واقعیت این است که همانطور که گفتیم، آمستردام را باید بهشت دوچرخه ها و دوچرخه سواران نامید. یک واقعیت جالب درباره ی دوچرخه سواری در آمستردام وجود دارد که می گوید، تعداد دوچرخه ‌ها از آدم‌ ها در آمستردام بیشتر بوده و این شهر کاملاً برای جا به جایی و ماجراجویی با دوچرخه سازگاری بسیار فراوانی دارد. یکی دیگر از گواه هایی که درباره ی سهولت ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام وجود دارد این است که در این شهر هلندی، بیش از ۴۰۰ کیلومتر مسیر مخصوص برای دوچرخه سواری در اماکنی همچون: میان مرکز شهر، حومه و کمربندی تعبیه نموده است. این مسیرها به دوچرخه سواران اجازه ی عبور و مرور سریع بین محله‌ های گوناگون در این شهر را می ‌دهد.

البته، علیرغم این که دوچرخه سواری در هر جای دیگر جهان یک تفریح به حساب می ‌آید، هلندی ‌ها آن را بیش از ۱۰۰ سال است که به عنوان روشی برای حمل و نقل کم هزینه و مقرون به صرفه برای زمان و طبیعت انتخاب کرده‌ اند و تمام مهارت ‌های امنیت جاده ‌ای خود را هم مناسب با دوچرخه سواری توسعه داده ‌اند.

تاریخچه ی ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام

دوچرخه سواری در آمستردام برای کسانی که دوچرخه سوار هستند و یا حتی تفریحی این کار را انجام می دهند، می تواند بهترین بستر برای انجام این فعالیت باشد زیرا، در آمستردام وقتی پای دوچرخه و دوچرخه سواری وسط باشد، همیشه یک قدم از دیگر شهرها جلوتر است. زمانی که در این شهر همزمان پیشرفت زیاد شد و ماشین ها هم به کارزار توسعه ی شهری و خیابانی آمدند، داستان های جالبی پیش آمد.

در ابتدا، برنامه ریزان شهری به طور عمومی فکر ‌کردند که ماشین ‌ها نسبت به دوچرخه اولویت دارند اما، این تصمیمات خیلی زود با مخالفت و اعتراضات مردم روبرو شد و مخالفان اعتقاد داشتند که حضور خودروها در آمستردام الزامی نیست. در نهایت قانون گذاران هلندی تصمیم گرفتند با مردم کنار آمده و نقشه ‌های اولیه ی خود را رها کنند تا آمستردام شهری دلپذیر برای شهروندانش بماند و در عین حال نیز از روند توسعه و مدرنتیه ی شهری نیز عقب نمانند.

بنابراین آمستردام و بعد از آن دیگر شهرهای هلند نیز، تصمیم گرفتند تا با حفظ تعادل، هم برای دوچرخه سواری آماده باشند و هم برای رفت و آمد ماشین ها. در دهه ی۱۹۹۰ میلادی، دوچرخه سواری توانست رانندگی را در آمستردام کمرنگ کند و این شهر هلندی باز هم بیشتر به نیازهای دوچرخه سواران پرداخت تا در نهایت به طراحی شهری امروزی خود رسید. در حال حاضر و امروزه روز، ۳۸ درصد از سفرها در آمستردام به وسیله ی شبکه های دوچرخه سواری صورت می ‌گیرد که البته هنوز هم در حال توسعه هستند.

دوچرخه سواری در آمستردام

ماجراجویی در بهترین مسیرهای دوچرخه سواری آمستردام

آمستردام نه تنها یکی از شهرهای بسیار زیبا و جذاب در کشور هلند است بلکه در قاره ی اروپا و از آن بزرگ تر، در سراسر جهان است و ماجراجویی در آن یکی از تجربه های بی نظیر آرام و لذت بخش در طول عمر سفرها و فعالیت های شما با تِمِ ماجراجویی است. شما ماجراجوییتان را می توانید در این خیابان های جالب، زیبا و البته متفاوت آمستردام پی بگیرید.

ماجراجوییتان را با دوچرخه سواری در آمستردام در خیابان روکین (Rokin) شروع کنید. این خیابان هم بسیار زیباست و هم یک کانال و یک خیابان اصلی در آمستردام هلند است که در اصل بخشی از رودخانه آمستل را در بر می گیرد. این خیابان در گذشته از مونتپلین (Muntplein) آغاز می شده و به سمت میدان دام می ‌رفته است. در سال ۱۹۳۶ بخشی را که بین میدان دام و میدان اسپوی (Spui) قرار داشت را سراسر آب گرفت. ساختمان ‌های برجسته ‌ای امروزه در آن به چشم می ‌خورند می توانند تا ماجراجویی شما با دوچرخه را دو چندان لذت بخش تر کنند.

برخی از اصول اولیه ی ماجراجویی با دوچرخه سواری

خیابان بتهوون استرات (Beethovenstraat)، یکی دیگر از خیابان های پیشنهادی ما برای دوچرخه سواری در آمستردام و ماجراجویی است. این خیابان هم در جنوب شهر واقع شده و می ‌توانید برخی عطر فروشی‌ های عالی، کافه‌ ها و شیرینی فروشی ‌های جذاب را در آن پیدا کنید. پیشنهاد می‌ کنیم برای این که هم به دوچرخه سواری در آمستردام و هم به گشت و گذار بپردازید، در مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در این خیابان به ماجراجویی بپردازید. اگر هم خسته شدید و احتیاج به یک استراحت داشتید می توانید در این خیابان به یکی از شعبات استار باکس از یک فنجان قهوه عالی لذت ببرید و با یکی از شیرینی های پتی گتو، کمی قوای خود را ارتقا بدهید.

و اما به بهترین خیابان برای ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام می رسیم، خیابان وارموش استرات (Warmoesstraat). در این خیابان می توان تا ریشه‌ های قرن ۱۳ میلادی هلند را جستجو کرد و در میان فضایی قدیمی به دوچرخه سواری پرداخت اما نباید از نشانه های قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی در این خیابان چشم پوشی کرد. با این که این خیابان پر است از مغازه‌ های گوناگون، کافه و رستوران و همچنین هتل‌ های ارزان اما با این حال، عبور و مرور برای دوچرخه سواران بسیار راحت است.

تاریخچه ی ماجراجویی و دوچرخه سواری

یکی از خیابان هایی که در نزدیکی ایستگاه مرکزی شهر واقع شده و برای دوچرخه سواری در آمستردام بسیار مناسب است، خیابان سزار پیترشترات (Czaar Peterstraat) است. این خیابان نه تنها برای دوچرخه سواری بسیار مناسب است بلکه در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین خیابان های خرید هلند نیز انتخاب شد.

تا به حال بر روی یک کانال آب و یا نزدیکی آن دوچرخه سواری کرده اید؟ خیابان زوارنن بورکوال (Zwanenburgwal) این امکان را برای دوچرخه سواری در آمستردام در اختیار شما می گذارد. این خیابان که در دوران طلایی هلند، محل خانه ی رامبراند و همچنین اسپینوزا، هنرمندان معروف و تاثیرگذار هلندی بود. فکرش را بکنید؛ ماجراجویی و دوچرخه سواری در خیابانی که چشم انداز هنرمندانی معروف در دنیا بوده است! در سال ۲۰۰۶ این خیابان به عنوان یکی از زیباترین خیابان ‌های آمستردام و محلی جالب برای دوچرخه سواری و ماجراجویی از شهروندان رأی آورد. اگر دوست داشتید به بازار واترلوپلین (Waterlooplein) که در بین گردشگران خارجی بسیار محبوب است و در امتداد این خیابان واقع شده است، سر بزنید.

و در آخر، حتما خیابان نیوزیدس فوربورکوال (Nieuwezijds Voorburgwal) را که خیابانی در مرکز آمستردام است را برای ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام فراموش نکنید. این خیابان تقریباً شمالی جنوبی بوده و تعدادی ساختمان معروف را در خود جای داده است که از میانشان می‌توانیم به ساختمان کاخ سلطنتی آمستردام، موزه ی تاریخ، کلیسای جدید و پلازای ماخنا (Magna) اشاره نماییم که به ماجراجویی و دوچرخه سواری شما را جالب تر می کنند.

بهترین مسیرهای آمستردام

برخی از اصول اولیه ی ماجراجویی با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در آمستردام بسیار لذت بخش، کارآمد و راحت است. مانند تمامی محلی‌ ها که از دوچرخه استفاده می‌ کنند، شما به عنوان یک گردشگر ماجراجو می توانید با استفاده از دوچرخه در آمستردام به دلیل وجود مسیر‌های مخصوص دوچرخه و زمین تخت به راحتی و امنیت کامل، استفاده نمایید. برای دوچرخه سواری در آمستردام به این نکات توجه کنید.

 • بدون برنامه ریزی خوب و دقیق دوچرخه سواری را آغاز نکنید.
 • بر روی نقشه های گوگل پلی، با استفاده از گزینه ی دوچرخه بهترین راه ها و مسیرها را که نقشه برایتان مشخص می کند را پیدا نمایید.
 • شما باید با توجه به مسیری که در طول سفر طی می کنید دوچرخه ی خود را انتخاب کنید . مهم ترین نکته در مورد دوچرخه ی شما این است که زمانی که سوار بر آن می شوید احساس راحتی کنید.
 • سعی کنید از دوچرخه های سبک ولی محکم را استفاده کنید.
 • مطمئن شوید دوچرخه ی شما قسمتی برای قرار دادن کیف داشته باشد تا در طول مسیر کیف خود را آن قسمت قرار دهید.
ماجراجویی و دوچرخه سواری در بهترین مسیرهای آمستردام
 • در طول دوچرخه سواری در آمستردام از کفش راحت و مناسب و لباس سبک و خوب و همچنین از جوراب راحت و حوله ای استفاده کنید.
 • استفاده از عینک و کلاه آفتابی نیز پیشنهاد می شود و می توان گفت که در طول دوچرخه سواری،ضروری هستند.
 • حتما از کلاه ایمنی و ضربه گیر ها استفاده کنید.
 • دوچرخه سواری خود را بسیار سبک آغاز کنید زیرا، شما نصف بیشتر لوازمی که فکر می کنید باید به همراه داشته باشید را نیاز نخواهید داشت.
 • قبل از آغاز سفر ترمز های دوچرخه را بررسی کنید.
 • قبل از این که دوچرخه ‌ای را کرایه کنید، دستور‌العمل استفاده از آن را بخوانید.
 • همیشه دوچرخه را قفل کنید.
 • با این که ماجراجویی و دوچرخه سواری شما درون شهری و سبک است اما، گرفتگی عضلات و خستگی آن ها یکی از اتفاق هایی است که برای هر کس در طول دوچرخه سواری ممکن است رخ دهد. برای مقابله با ین موضوع قبل از شروع سفر تمرینات لازم را انجام دهید و عضلات خود را تقویت کرده و عادت دهید .
عکس هایی که جادوی جنگل های هلند را فاش می کنند!
عکس هایی که جادوی جنگل های هلند را فاش می کنند!
موزه شکنجه در آمستردام! + تصویر (+۱۸ سال)
موزه شکنجه در آمستردام! + تصویر (+۱۸ سال)
معرفی هتل اسلوتانیا آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل اسلوتانیا آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره آمستل بوتل در آمستردام
معرفی هتل ۳ ستاره آمستل بوتل در آمستردام