دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ

۷ جاذبه دیدنی برتر هنگ کنگ

هنگ کنگ در واقع جزیره‌ای در جنوب چین است. این شهر خودمختار حدود هفت میلیون جمعیت دارد و از مهم و برجسته‌ترین شهرهای چین است. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های هنگ کنگ بیشتر آشنا شویم.

جاذبه های هنگ کنگ

ویکتویا پیک

اگر فقط یک کار در هنگ کنگ بخواهید انجام دهید، به این مکان بروید! اگر هم می‌خواهید چند کار انجام دهید، باز هم به ویکتوریا پیک بروید. ویکتوریا پیک بلدترین قسمت جزیره ی هنگ کنگ است. از زمان های دور، این ناحیه بهترین جای شهر بوده است. چراکه از سایر نقاط شهر خنک تر بود و مردم را جذب خود میکرد. اما بعد از اختراع کولر و وسایل سرمایشی، مناظر این منطقه، که یکی از زیباترین مناظر شهری در دنیا است، افراد را جذب می کند. همین منظره، ویکتوریا پیک را یکی از محبوب ترین جاذبه های هنگ کنگ ساخته است.

جاذبه های هنگ کنگ
جاذبه های هنگ کنگ

بازار بانوان هنگ کنگ

مطالب مرتبط:
تفریحات رایگان در هنگ کنگ
یک روز در هنگ کنگ
تجربه توسعه دیزنی در هنگ کنگ

در این بازار چندین مغازه خرید پوشاک، لوازم جانبی و خرید سوغاتی وجود دارد. بازار خانم ها در خیابان Tung Choi شهر هنگ کنگ، بازاری یک کیلومتری است تا در آن قدرت چانه زنی خودتان را آزمایش کنید. نام این بازار به این خاطر است که بیشتر اجناس بازار،‌مربوط به لباس ها و لوازم جانبی خانم ها و دختران می شود. البته شما در این بازار همچنین میتوانید ساعت، لوازم آرایشی، کیف، اسباب منزل، سی دی و وسایل خرده ریز جالبی پیدا کنید. بنابراین نیازی نیست که فقط برای خرید لباس وارد این بازار شلوغ شوید.

جاذبه های هنگ کنگ

دیزنی‌لند هنگ کنگ

یکی دیگر از جاذبه های هنگ کنگ، دیزنی لند آن است. دیزنی لند یک شهربازی موضوعی است. در این پارک ها شخصیت های کارتونی مختلف وجود دارند و نقش آن ها ایفا می شود. در دیزنی لند هنگ کنگ شما میتوانید برخورد با «مرد آهنی» ویا «جنگ ستارگان» را تجربه کنید؛ چیزی که در هیچ جای دیگر جهان برای شما ممکن نیست. تنها دو شعبه دیگر دیزنی لند، یکی در آمریکا و یکی در پاریس وجود دارد.

جاذبه های هنگ کنگ

پارک آبی هنگ کنگ

این پارک در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد. پارک آبی هنگ کنگ در واقع یک پارک موضوعی، با موضوع زندگی دریایی است که در آن حیوانات، بازی‌های هیجان انگیز و نمایش های زیبا وجود دارند. این پارک در بخش جنوبی هنگ کنگ قرار گرفته و بیش از ۹۱۵،۰۰۰ متر مربع مساحت دارد.

به مناسبت ۴۰مین سالگرد تاسیس، این پارک غذاهای محلی قدیمی و جدید هنگ کنگ را هم در تمام طول سال آماده داره و ارائه می‌کند. برخی از جاذبه های اصلی این پارک: ماجراجویی در استرالیا (تماشا حیوانات استرالیایی در هنگ کنگ)، مشاهده حیوانات آسیایی، بزرگترین آکواریوم دنیا برای تماشا ۳۶۰ درجه نمایش های آبی و …

جاذبه های هنگ کنگ
جاذبه های هنگ کنگ

بازار شبانه هنگ کنگ

با غروب آفتاب، فروشندگان جدیدی به خیابان می آیند و خوانندگان و کف بیننان مختلفی هم پیدایشان می‌شود. به بازار شبانه خیابان تمپل هنگ کنگ خوش آمدید! بازاری محبوب و شلوغ در مرکز شهر هنگ کنگ، و مناسب برای درک اتمسفر بومی شهر. در این بازار می‌توانید لوازم جانبی خرده زیر، چای، وسایل الکترونیکی، ساعت، لباس مردانه، زیورآلات، غذاهای دریایی،‌ نودل و… را پیدا کنید.

جاذبه های هنگ کنگ

برج ساعت هنگ کنگ

یکی دیگر از جاذبه های هنگ کنگ، برج ساعت آن است که ۴۴ متر ارتفاع دارد. این برج در سال ۱۹۱۵ ساخته شد. در ابتدا این برج در کنار یک ایستگاه قطار قرار داشت. این ایستگاه مدت ها است که دیگر وجود ندارد،‌ ولی این برج به عنوان یک بنای یادبود از انقلاب صنعتی همچنان وجود دارد. این بنا همچنین یادبودی از میلیون ها فرد چینی است که از این ایستگاه عبور کردند تا از طریق بندر این شهر در سایر نقاط جهان زندگی کنند.

جاذبه های هنگ کنگ

بلوار ستارگان هنگ کنگ

به لطف تلاش های صنعت فیلم سازی هنگ کنگ در طی قرن گذشته، خیلی از آسیایی ها و مردم سایر بخش های جهان، قبل از اینکه به هنگ کنگ بیایند،  با شهر این و نمای آن آشنا هستند. بلوار ستارگان به افرادی ادای دین میکند که به هنگ کنگ کمک کردند تا نام «هالیوود شرق» را بگیرد.

در این بلوار می‌توانید نمایشگاه های مرتبط با فیلم، فیلم های درحال پخش و باغ ستارگان را ببینید.

در باغ ستارگان مجسمه هایی از ستارگان مشهور سینما هنگ کنگ مانند بروس‌لی وجود دارد. علاوه بر این، اثر دست ۲۰ ستاره سینمایی دیگر، نمایشگاه‌هایی با موضوع فیلم و نقاشی‌های دیواری فیلم‌های قدیمی را می‌توانید مشاهده کنید.

جاذبه های هنگ کنگ
پنج پل تاریخی زیبایی که باید به خاطر سپرد
پنج پل تاریخی زیبایی که باید به خاطر سپرد
بزرگترین شهر جهان کجاست؟
بزرگترین شهر جهان کجاست؟
وینالس، روستایی خوش منظره در کوبا
وینالس، روستایی خوش منظره در کوبا
باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی
باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code