بلیط هواپیما

دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال

بایرو آلتو، لیزبون، پرتغال

«بایرو آلتو» یکی از مناطق مرکزی شهر لیزبون پرتغال است که برخلاف سایر نقاط این شهر، از هیچ اختیارات سیاسی و قانون گذاری های محلی پیروی نمی کند و بیشتر اهمیتی تاریخی و اجتماعی برای ساکنین لیزبون دارد. این منطقه در نیمه ی دوم قرن پانزدهم، در نتیجه تغییرات اقتصادی و اجتماعی لیزبون ایجاد شد. توسعه ی تبلیغات، باعث رشد جمعیت این منطقه شد. امروزه بایرو آلتو از مناطق جوان پسند لیزبون به شمار می آید و این شهر را به همین دلیل قلب جوان و فرهنگی لیزبون می گویند. خیابانی با رستوران ها و مغازه هایی که تا نیمه شب باز هستند و مرکز مغازه های لوکس و خریدهای گران قیمت در لیزبون پرتغال. با الی گشت همراه باشید تا با ۴ پیشنهاد دیدنی  بایرو آلتو اشنا شوید.

بایرو آلتو لیزبون

سنتا کاتارینا (Miradouro de Santa Catarina)

مطالب مرتبط
۱۴ توصیه ضروری برای اولین سفرتان به پرتغال
راهنمای سفر به لیسبون

این خیابان که درست پشت میدان کاموس قرار گرفته است، یکی از بهترین مکان هایی است که در آن می توانید به تماشای غروب آفتاب بنشینید. از این منظره می توانید تقاطعی که بایرو آلتو را از پرینسیپل رئال و سنتا کاتارینا جدا می کند ببینید. این منطقه پر از خانه های رنگی و رستوران های محلی و بین المللی است. اما بیشتر شهرت این منطقه برای منظره ی فوق العاده ی آن به دریاچه تاگوس است. در این منطقه می توانید در حال تماشای غروب دیدنی آفتاب قهوه تان را نوش جان کنید.

غروب-لیزبون

کارمو کانونت (Carmo Convent)

گرچه کلیسای کارمو کانونت در سال ۱۳۸۹ میلادی با سبک معماری گوتیک ساخته شد و بزرگترین کلیسای لیزبون به شمار می آمد، امروزه به عنوان یک محل تاریخی که خرابه های حاصل از زلزله ی تخریب گر سال ۱۷۵۵ را در خودش دارد و به محلی برای یادبود این فاجعه ی طبیعی تبدیل شده است. این کلیسا روی تپه هایی قرار گرفته است که مشرف به میدان روسیو است و شامل سالن بزرگی با ۳ راهرو است. سقف این کلیسا در اثر زلزله بارها خراب شد و دیگر مرمت و بازسازی بر روی آن صورت نگرفت.

کلیسا لیزبون

الوادور بایکا (Elevador da Bica)

در نگاه اول این قطارهای اتوبوسی ممکن  است کوچک و غیر قابل توجه به نظر بیایند اما خط راه آهن بیکا شهرت جهانی دارد. این مسیر، درست در پایین منظره ی معروف سنتا کاتارینا قرا گرفته است. این قطارهای جذاب، از نمادهای شهر لیزبون هستند و در سال ۱۹۹۲ میلادی مورد مرمت واقع شدند تا تاریخ و سبک حمل و نقل مربوط به انتهای قرن نوزدهم را زنده نگه دارند. در سفرتان به لیزبون حتما سوار آن ها بشوید و از گردش در سطح شهر لذت ببرید.

قطار لیزبون

لوخا داس کانسرواس (Loja das Conservas)

این مغازه محل اصلی فروش معروف ترین سوغاتی لیزبون، یعنی کنسرو ماهی است که در منطقه ی بایرو آلتو قرار گرفته است. فضای داخل این مغازه با بسته بندی های جالبی از صنعت کنسرو سازی تزیین شده است. هدف از ساخت این فروشگاه جذب افراد محلی این شهر و توریست ها بوده است. اگر قصد خرید سوغاتی دارید حتما سری به این فروشگاه در منطقه ی بایرو آلتو بزنید و از یک معامله ی راضی کننده بهره مند بشوید.

فروشگاه کنسرو لیزبون

منبع: theculturetrip.com

گشت و گذار در گرانترین ساختمان اداری سنگاپور
گشت و گذار در گرانترین ساختمان اداری سنگاپور
معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک
معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک
با این روش ها، خلاقیت را در کارتان پیاده کنید
با این روش ها، خلاقیت را در کارتان پیاده کنید
جاذبه هایی که باید در اولین سفرتان به کپنهاگ ببینید
جاذبه هایی که باید در اولین سفرتان به کپنهاگ ببینید