راهنمای سفر به لیسبون

راهنمای مسافرتی لیسبون

لیسبون شهری که بودنش در ساحل اقیانوس اطلس از آن شهری تماشایی و پرطرفدار ساخته است. به لیسبون که بروید برای تفریح و گردش انتخاب های زیادی را پیش رو دارید، می توانید از موزه ها و گالری های مختلف دیدن کنید، صبحی دل انگیز را در میان پارک های بیشمارش بگذرانید و یا در گوشه ای از ساحل هم نفس امواج دریا شوید. می خواهیم در این پست با راهنمای سفر به لیسبون شما را کمی بیشتر با این شهر آَشنا کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

شهر زیبای لیسبون

درباره لیسبون

مطالب مرتبط:
گذراندن تعطیلات در لیسبون مثل لیسبونی ها!
جاذبه های دیدنی لیسبون

لیسبون بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور پرتغال است و حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی شهر در غرب پرتغال در ساحل شرقی اقیانوس اطلس قرار گرفته و رودخانه ای که از میان شهر می گذرد به آن زیبایی و طراوت زندگی بخشی بخشیده است.

لیسبون زیبا

آب و هوای لیسبون

لیسبون آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های بارانی و ملایم و زمستان های گرم و خشک دارد. مقدار متوسط دمای هوا در تابستان ۲۱/۵ درجه سانتی گراد در روز و ۱۳/۵ درجه سانتی گراد در شب است. در سردترین ماه سال ژانویه (دی)، بیشترین دما در روز بین ۱۱ تا ۱۸ درجه سانتی گراد و کمترین دما در شب بین ۳ تا ۱۳ درجه سانتی گراد و متوسط دمای دریا ۱۵ درجه سانتی گراد است. در گرم ترین ماه سال آگوست (مرداد) بیشترین دما در طول روز ۲۶ تا ۳۰ درجه سانتی گراد و کمترین دما در شب ۱۷ تا ۲۱ درجه سانتی گراد است. در بین شهرهای اروپایی با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر، لیسبون یکی از گرم ترین زمستان ها را دارد.

شهر لیسبون در پرتغال

اطلاعات کلی درباره لیسبون

فرودگاه: فرودگاه  لیسبون پورتلا فرودگاه بین المللی لیسبون است که در ۷ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.

زبان: پرتغالی

واحد پول: یورو

اختلاف ساعت با ایران: زمان در این شهر ۳/۵ ساعت از ایران عقب تر است.

هزینه های کلی در لیسبون

هزینه حمل و نقل: برای استفاده از مترو می توانید با قیمت ۴٫۶ یورو یک بلیط یک روزه تهیه کنید. هزینه کرایه تاکسی در این شهر خیلی بالاست اگر بخواهید مسیر ۷ کیلومتری فرودگاه تا مرکز شهر را با تاکسی بروید باید چیزی حدود ۲۵ یورو هزینه کنید. برای رفت و آمد با اتوبوس برای خرید هر بلیط ۱٫۸ یورو باید بدهید که این اتوبوس را گزینه ارزانی برای سفرهای درون شهری کرده است.

هزینه غذا: در نانوایی ها و شیرینی فروشی های این شهر میان وعده های کوچکی دیده می شود که می توانید تنها با ۲ یورو آن ها را تهیه کنید. اگر علاقه به غذاهای فست فود و ساندویچ دارید قیمت آن ها حدود ۷ یورو است اما اگر می خواهید حتما غذای خود را در رستوران بخورید در یک رستورانی با سطح معمولی باید ۱۴ یورو پول بدهید.

هزینه غذا در لیسبون

جاذبه های لیسبون

سواحل لیسبون: بدون شک سواحل این شهر از پرطرفدارترین جاذبه هایش است جایی که می توانید از بودن در کنار دریایی زیبا و ساحلی رویایی آرامش دلنشینی پیدا کنید.

ساحل لیسبون

برج لیسبون: بر روی بالاترین تپه شهر برجی هست که با رفتن به آنجا در کنار دیدن نمایی بینظیر از شهر می توانید از نمایشگاه های فرهنگی و تاریخ هم دیدن کنید و هر چه بیشتر این شهر را بشناسید. اینجا پر از کافه ها و رستوران هایی است که می توانید در آن ها غذاهای خوشمزه این شهر را هم امتحان کنید.

برج دلم (Delem): در سفر به لیسبون بازدید از برج تاریخی دلم را نباید از دست داد. اینجا قلب و روح تاریخی لیسبون است با بازدید از این برج بنای زیبایی را می بینید که چندین اتاق در آن ساخته و هم اکنون به یکی از موزه های لیسبون تبیدل شده است.

برج بلم

منطقه قدیمی آلفاوا: آلفاوا سنتی ترین محله در لیسبون جایی است که حتما باید از میان کوچه پس کوچه های باریکش عبور کنید و گوش به صدای موسیقی اصیلش  بسپارید. رفتن به این منطقه شما را با حس و حالی متفاوت روبرو می کند و هر آنچه از لیسبون می خواهید را یکجا بهتان می دهد.

لیسبون

باغ گیاهشناسی: قلب شهر لیسبون باغ بزرگی را در خود جای داده که یکی از باغ های تماشایی و زیبای عمومی شهر است. کافیست در گوشه ای از این باغ بساط پیکنیک پهن کنید تا از نزدیک طبیعت بینظیر این پارک را لمس و هوای پاکش را استشمام کنید.

دو هفته ژاپن گردی (بخش سوم)
دو هفته ژاپن گردی (بخش سوم)
راهنمای سفر به پورتو در پرتغال
راهنمای سفر به پورتو در پرتغال
چطور برای سفر به باکو در ۵ روز برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر به باکو در ۵ روز برنامه ریزی کنیم؟
خدماتی برای سلامت پوست در بالی
خدماتی برای سلامت پوست در بالی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code