بلیط هواپیما

چرا برزیلی ها دوست ندارند این جاذبه ها را کسی ببیند؟

دیدنی های برزیل

برزیل سرزمین شگفتی هاست هم به لحاظ طبیعت و چشم انداز و هم مردم. اگر چه تعدادی از سواحل این کشور زیبا در تمام دنیا معروف است، اما المان های شهری و معماری زیادی هم وجود دارند که در این نوشتار الی گشت می خواهیم تعدادی از دیدنی های برزیل را که محلی ها می شناسند و دوست دارند را به شما معرفی کنیم، دیدنی هایی که آن ها دوست ندارند تا مردم دیگری آن ها را ببینند…. با الی گشت همراه باشید:

جنگل های زیر آب رفته ی آمازون

آماوزن معروف ترین جنگل بارانی در جهان است که چند سالی است به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل شده است  این روند مدام رو به رشد است. برای گردشگرانی که می خواهند از این جنگل ها دیدن کنند، بهترین نقطه ی شروع مانائوس است شهری در جنگل و پایتخت ایالت آمازون. برگزار کننده های تور زیادی وجود دارند که علاقه مندان به طبعیت را برای دیدن درخت های سر به فلک کشیده ی آمازون و دیدن  طبیعت خارق العاده ی آن به این منطقه می برند.گاهی بعضی از این تورها به افراد قول نشان دادن قبیله های بومی ای که در دل جنگل های بارانی آمازون، این دیدنی های برزیل پنهان شده اند را می دهند.

جنگل های زیر آب رفته ی آمازون
مطالب مرتبط:
شکم گردی در برزیل در شهر برازیلیا
تپه های لنکویس،‌متفاوت ترین جاذبه برزیل + ویدیو

اگر بخواهید از این جنگل ها دیدن کنید بدون اینکه آسیبی به اکوسیستم برسد باید فقط و فقط از تورهای قانونی استفاده کنید و اصلا اصلی ترین دلیلی که برزیلی ها دوست ندارند این مناطق در دنیا شناخته شوند این است که از آسیب رسیدن به محیط زیست و طبیعت آن از سوی گردشگران هراس دارند.

ترینیداد

ترینیداد یک منطقه ی ساحلی خیلی معروف است که به خاطر امواج پر جوشش و خروشش مشهور است، آخر هفته ها این منطقه خیلی شلوغ می شود و مخصوصا موج سواران زیادی به آن می آیند. اگر در سفر به برزیل تصمیم گرفتید تا از ترینیداد دیدن کنید حتما سواحل دیدنی Cepilho، Ranchos، Meio و Cachadaço را هم ببینید چرا که به نسبت بقیه خلوت تر هستند.

بعد از این که به آن جا رسیدید از تعداد زیاد استخر های طبیعی آن حیرت زده خواهید شد.

ترینیداد برزیل

پانتانال

البته که اسم آمازون را همه تا حالا شنیده اند و واقعا نیازی به معرفی ندارد، آمازون و جنگل های بارانی آمازون از عجایب طبیعی برزیل است اما چه باور کنید و چه نکنید جایی به نام پانتانال وجود دارد که حتی از آمازون هم فرصت های حیات وحشی بیشتری را اختیارتان می گذارد  به جز آن این فرصت را دارید تا حسابی ماجراجویی هم کنید. این منطقه ی پانتانال که به زمین های خیس پانتانال هم مشهور است در واقع یک وت لند است و بزرگترین زمین های خیس دنیا و از دیدنی های برزیل است و همین موضوع نشان دهنده ی این است که کشاورزان و مردم برزیل توانسته اند خیلی خوب با اکوسیستم کنار بیایند. دوست دارید بدانید که این منطقه زیستگاه چه جانوری است؟ در پانتانال می توانید به زیستگاه طبیعی جگوارها روربرو شوید.

پانتانال

پارک طبیعی Lençóis Maranhenses

به نظر شما هم نشینی ده ها  حتی صدها دریاچه و تالاب در دل کویر امکان پذیر است؟ از نظر منطقی باید جواب نه باشد اما این طور نیست چرا که با نگاه کردن به پارک طبیعی Lençóis Maranhenses که از دیدنی های برزیل است می توان به این نتیجه رسید که هیچ چیز غیر ممکن نیست. شن های سفید ابریشمین این پارک در کنار باران های فصلی باعث شده تا چنین منظره ی  خاارق العاده ای در برابر دیده ها ظاهر شود. البته واقعیت این است که Lençóis Maranhenses بر خلاف تپه های شنی و ماسه ای آن اصلا یک بیایان یا کویر نیست. این پارک خارق العاده درست در بیرون حوضه ی آمازون قرار گرفته است و یک نگاه به آن شما را با چشم اندازی بی نظیر از مرداب های آبی رنگ روبرو می کند.

پارک طبیعی Lençóis Maranhenses

مونته رورایما (Monte Roraima)

در بالای مرز شمالی ونزوئلا و گویان یکی دیگر از بهترین دیدنی های برزیل به نام مونته رورایما قرار گرفته است. که در واقع یک کوه میز مانند با قله ی صاف است و از این لحاظ شباهت خیلی کمی به  تیبل مونتین در آفریقای جنوبی دارد. گفته می شود که این کوه در بین قدیمی ترین شکل گیری های جهان و روی زمین قرار دارد  به این دلیل از ارزش تاریخی بالایی برخوردار است. تقریبا هر روز در منطقه ی مونته رورایما باران می بارد و به همین دلیل اطراف آن بسیار سبز است  همه جا گیاه روییده است. این ریزش باران زیاد باعث به وجود آمدن آبشارهای فصلی دیدنی و تعدادی از بزرگ ترین ابشارهای جهان شده است.

مونته رورایما

پارایا دو روسا (Praia do Rosa)

یکی دیگر از دیدنی های برزیل که برزیلی ها واقعا دوست ندارد مردم دیگر قسمت های جهان آن را ببینند پارایا دو روسا است. کشور برزیل واقعا تعدادی از مهم تر دیدنی های دنیا و شگفتی های جهان را در خود جای داده است و علاوه برا این یکی از بهترین نقاصد دیا برای موج سواران است. اگر شما هم به این قصد به برزیل رفتی بهتر است تابه اجنوب آن بروید چر که ر جنوب برزیل فرصت هیا مج سواری بهتری و بیشتر و رفه ای تری وجود دارد. امواجی که در ای منطقه از برزیل وجوددارند از نیم متر تا حتی ۲ تا ۳ متر گاها ارتفاع دارند و به همین دلیل است که برزیل را در بسیاری از جاها به عنوان بهشت موج طواران معرفی می کنند.

در کنار سواحل زیبای این منطقه و فرصت ای بسیار طبیعت کردی  ماجراجویی، این منطقه از برزیل رستوران های بسیار عالی و با کیفیتی را هم در خود جای داده است و علاوه بر رستوران ها، مغازه ها، فروشگاه های بسیار را هم نباید از یاد برد. البته یادتان نرود که مهم ترین دلیلی که این منطقه را معروف کرده است موج های بزرگ و مرتفع آن است.

پارایا دو روسا

با معرفی این دیدنی ها شاید بی راه نباشد که برزیلی ها دوست نداشته باشند تا این شگفتی ها را توریست ها ببینند، آن ها در واقع نگران اکوسیستم این مناطق و آسیب های انسانی هستند. پس بهترین کار این است که گردشگری مسئولیت پذیرانه در این منطقه داشته باشیم.

منبع: theculturetrip.com

رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!
رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
معرفی هتل رجینا ریو | ۳ ستاره
معرفی هتل رجینا ریو | ۳ ستاره