دیدنی های شهر زوریخ(بخش اول)

زوریخ

این شهر که در ساحل دریاچه زوریخ و دامنه کوه های آلپ واقع شده است، یکی از شهرهای قدیمی و باستانی سوییس به حساب می آید و امروزه اسم و رسم خوبی برای خودش به هم زده است.

اگر با تور به سفر سوییس بروید حتما شما را به دیدن این شهر می برند. چه بهتر آنکه قبل از توضیحات تورلیدر یا … خودتان اطلاعات کافی در مورد جاذبه های توریستی این شهر داشته باشید. چه بسا اینکه با خواندن این مطلب چیزهایی را شما به اورلیدرتان یادآور شوید. پس در این مطلب با الی گشت همراه باشید.

زوریخ بزرگ‌ ترین و پرجمعیت ﺗﺮین شهر سوئیس است که در شمال مرکزی سوئیس قرار گرفته است. زوریخ همواره مرکز اقتصادی کشور سوئیس بوده و به دلیل وجود تمامی بانک های بزرگ دنیا در این شهر، از اهمیت بالایی برای کشورهای جهان برخوردار است. زوریخ همچنین ﺑﻪ عنوان پایتخت فرهنگی این کشور تلقی می شود. حال ﺁنکه پایتخت سیاسی سوییس، شهر برن است. زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان شناخته می ‌شود. هوای پاکیزه، خانه هایی با سقف های شیروانی، کلیساهای متعدد، محیط آرام، دریاچه، تراموا و دیدنی های دیگر نخستین تصویری است که در نمایی کلی از شهر زوریخ در ذهن افراد نقش می بندد.

مردم زوریــخ تحصیل کرده، اهـــل علم و ورزش اند. این شهر از فرهنگی غنی برخوردار است و مردمش با افتخار زیاد به آن می بالند. علاقه زیاد مردم به نمایش های هنری، غذا و طبیعت زبانزد همه است.

کلیسای بزرگ زوریخ

ساخت این کلیسا به سبک معماری رومانسک ساخته شده در سال ۱۱۰۰ میلادی آغاز و در سال ۱۲۲۰ به اتمام رسیده است. این کلیسا در ترویج دوباره مذهب پروتستان در اروپا بسیار تاثیر گذار بوده است. برج های دو قلوی این کلیسا که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده اند از نمادهای اصلی شهر زوریخ به حساب می آیند.

کلیسای فرامنستر

این کلیسای تاریخی در سال ۸۵۳ میلادی ساخته شده است و پنجره هایش توسط نقاش بنام اروپایی مارک شاگال نقاشی شده اند.

موزه هنر

این موزه که در سال ۱۹۱۰ میلادی ساخته شده است از مهم ترین موزه های قاره اروپا محسوب می شود. در این موزه مجموعه هایی هنری از دوران قرون وسطی نگهداری می شوند. آثار هنرمندان شهیر اروپایی نظیر ادوارد مونش، ژاک لیشیتز و آلبرتو جیاکومتی در این موزه جای گرفته اند.

موزه ی ملی

موزه ملی سوئیس که در شهر زوریخ قرار دارد از مهمترین موزه های جهان از لحاظ تاریخچه فرهنگی اروپا و جهان می باشد. معماری بنای این موزه به سبک قلعه های رنسانسی کشور فرانسه می باشد. این موزه دارای برج هایی زیبا و حیاط هایی زیبا می شود و پارکی میان دو رودخانه لیمات و سیل در آن قرار گرفته اند. این موزه از اصلی ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شهر زوریخ به شمار می رود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد