نیویورک و دیدنی هایش

اگر گذرتان به نیویورک افتاد فراموش نکنید که…

نیویورک مکان هایی دارد که به خاطر داشتن آن ها مشهور شده است. خوبی اش  این است که برای رفت و آمد بین این جاذبه های دیدنی می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اگر نخستین بار است که به این شهر سفر می‌کنید با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۵ کاری که در سفر به نیویورک نباید فراموشش کرد!
سمبل ها و مناطق هیجان انگیز آمریکا را بهتر بشناسید

اگر گذرتان به نیویورک افتاد فراموش نکنید که…

نیویورک مکان هایی دارد که به خاطر داشتن آن ها مشهور شده است. خوبی اش  این است که برای رفت و آمد بین این جاذبه های دیدنی می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اگر نخستین بار است که به این :شهر سفر می‌کنید با الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
۱۰ کاری که در سفر به نیویورک نباید فراموشش کرد! (بخش اول)
سمبل ها و مناطق هیجان انگیز آمریکا را بهتر بشناسید
newyork 3

موزه اختصاصی شهر نیویورک یا « The Museum of the City of New York » موزه ای است که به طور خاص به معرفی ویژگی ها و تاریخچه شهر نیویورک و تغییرات پیوسته آن  پرداخته است. این موزه در سال ۱۹۲۳ میلادی و به عنوان یک موسسه خصوصی و غیر انتفاعی تاسیس شده و هدف آن برقراری رابطه بین گذشته، حال و آینده شهر است. این موزه دارای برنامه های متنوعی در سطح مدارس و جامعه از طریق برپایی نمایشگاه های متعدد و انتشار مطالب مرتبط با این موضوع است.

newyork
  • مجسمه آزادی

تماشای مشهورترین مجسمه آزادی جهان که به نوعی شاخصه و سمبل نیویورک محسوب می شود یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر است. برای برنامه بازدید از این شهر توصیه می کنیم صبح زود بیدار شده و خود را با قایق به جزیره مجسمه آزادی رسانده و از داخل مجسمه به وسیله ۳۵۴ پله موجود، به بالای سر مجسمه و تاج آن رفته و شهر نیویورک را از نمایی متفاوت تماشا کنید. تماشای نمای بیرونی مجسمه و پایه بزرگ آن نیز خود دارای ارزش جداگانه ای است و می تواند برای کسانی که امکان و توانائی صعود از این پله ها را ندارند، بسیار هیجان انگیز و جالب باشد. اگر به طور جدی قصد دارید از پله های داخلی این مجسمه بالا رفته و به تاج آن برسید، حتما از قبل نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید چون تقریبا شانسی برای پیدا کردن بلیط در محل نخواهید داشت.

newyork 8
  • میدان تایمز

از زمان آغاز جنگ جهانی اول،  میدان تایمز مرکز اصلی تئاتر و نمایش شهر نیویورک شناخته شده و همواره تعداد زیادی بازدید کننده به این محل مراجعه می‌کردند، به همین دلیل از زمان های دور تا امروز میدان تایمز محل مناسبی برای نصب تابلو های تبلیغاتی محسوب می شود. امروزه این تابلوهای تبلیغاتی خود تبدیل به جاذبه گردشگری شده و این منطقه از نظر ساختمان هایی که بتوان روی آن ها تابلو نصب کرد با کمبود رو به رو شده است! تعداد زیادی رستوران و فروشگاه های مختلف در این میدان وجود دارند که نمایی جالب و دیدنی در بین چراغ ها و نور تابلوهای تبلیغاتی به این محل داده اند. این میدان علاوه بر تماشاخانه های متعدد همچنین به دلیل وجود مراکز سرگرمی و تفریحی بسیار عالی شهرت دارد.

newyork 4
  • خیابان پنجم

خیابان پنجم یا « Fifth Avenue » از شمال میدان واشنگتن آغاز شده و به سمت شمال تا خیابان صد و چهل و سوم ادامه پیدا می کند. این خیابان یکی از گرانترین خیابان های دنیا محسوب شده و در آن فروشگاه های بسیار سطح بالا به ویژه در حد فاصل خیابان چهل و نهم تا پنجاه و نهم وجود دارد.  بخشی از این خیابان از کنار پارک مرکزی نیویورک می‌گذرد که این بخش عمدتا مسکونی بوده و خانه های مجللی در آن قرار گرفته اند. تعداد زیادی کلیسا و خانه های تاریخی نیز در این خیابان قرار دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست. در فاصله خیابان های هشتاد و دوم تا صد و چهارم نیز چند موزه و گالری قرار دارند که سبب شده به این منطقه عنوان ‘Museum Mile’ داده شود.

newyork 6
  • موزه هنر متروپولیتن

موزه هنر متروپولیتن« The Metropolitan Museum of Art » که با نام « Met » نیز شناخته می‌شود، بزرگترین موزه هنر در ایالات متحده آمریکا و یکی از بزرگترین موزه های هنر در سراسر جهان بوده و مجموعه ای بی نظیر از آثار ارزشمند در آن به نمایش گذاشته می شود. این موزه به عنوان یکی از پر بازدید ترین موزه های شهر شناخته شده و شما می توانید در آن با برخی از ارزشمند ترین آثار هنری خلق شده در سراسر جهان روبرو شوید. در این موزه آثار هنری تاریخ ۵ هزار ساله بشر از دوران پیش از تاریخ تا عصر حاضر به نمایش گذاشته شده و شما با دیدن آن می‌توانید سفری به دنیای هنر داشته باشید.

newyork 1

منبع: eng.bigbustours.com

راهنمای سفر به هائیتی
راهنمای سفر به هائیتی
راز کشتی های دفن شده در زیر خیابان های این شهر چیست؟
راز کشتی های دفن شده در زیر خیابان های این شهر چیست؟
بنای یادبودی که با سنگ های کوچک ساخته شد!
بنای یادبودی که با سنگ های کوچک ساخته شد!
دره های آنتلوپ، شگفتی طبیعت
دره های آنتلوپ، شگفتی طبیعت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code