بهترین نقاط دنیا برای دیدن غروب خورشید + تصویر

مکان های دیدنی غروب خورشید

قطعا یکی از زیباترین پدیده های طبیعی جهان، غروب خورشید است، زمانی که خورشید آرام آرام می رود تا استراحت کند و باقی روز را به ماه بسپارد. غروب خورشید همیشه و در هر جایی که باشید زیباست اما مکان هایی در دنیا وجود دارند که تماشای این پدیده ی حیرت آور در آن ها بسیار رویایی است و رنگ دیگری دارد. دوست دارید این مکان ها را بشناسید؟ پس با الی گشت همراه باشید:

  • تاج محل

بی دلیل نیست که بسیاری از عکاسان معروف دنیا در سفر به هند و بازدید از تاج محل، زمان غروب خورشید را انتخاب کرده اند. تاج محل را یم تاون یکی از  بهترین مکان های دنیا برای تماشای غروب خورشید دانست، زمانی که پرتوها و اشعه های درخشان خورشید بر روی این بنای پر ابهت می تابند سطح سفید مرمررین آن را سرخ رنگ می کنند…

مکان های دیدنی غروب خورشید | تاج محل

روستای اوئیا

در کشور یونان روستایی به نام اوئیا وجود دارد که به طبیعت چشم اندازهای بی نهایت زیبایش مشهور است. روستای اوئیا در جزیره ی مشهور سانتورینی قرار دارد و در موقع غروب خورشید، بسیار رمانتیک می شود.

غروب روستای اوئیا
  • بنای تاناه لوت

این بنای مذهبی در کشور اندونزی و در جزیره ی زیبای بالی قرار دارد، تاناه لوت روی صخره ای و در دریا قرار دارد و بنا به باورهای بومی منطقه، مانند نگهبانی برای دریا می ماند. یکی دیگر از بهترنی مکان های دنای برای تماشای غروب خورشید، این بنا است.

غروب تاناه لوت
  • شهر دنور

دنور یکی از شهرهای ایالت کلرادو در آمریکا است و شاید فکر کنید که ساختمان های عظیم سیمانی و بتنی چه تناسبیبا خورشید دارند! اما دنور با بقیه ی هارهای دنیا فرق دارد چرا که این شهر مشرف به کوه های راکی است و به همین دلیل زمانی که خورشید در پس این کوه ها آرام آرام به پایین می رود، آخرین تللو های خود را روی ساختمان های دنور می تاباند و شهر بسیار رویایی می شود.

غروب دنور
  • ماسای مارا

ماسای مارا در واقع معروف ترین پارک ملی کنیا و یکی از بهترین پارک های ملی جهان است و به دلیل موقعیت قرارگیری ای که دارد، آسمن آن در هنگام غر.ب بسایر بسیار خاص و منحصر بفرد می شود و تماشای آن مانند دیدن دنیا از دریچه ای دیگر است.

غروب ماسای مارا

قطعا هر جا صحبت از زیبایی، طبیعت و ارامش باشد، نام مالدیو هم دیده می شود، طلوع، غروب و حتی شب های این جزایر خیال انگیز است. جدای از این، جزایر مالدیو از بهترن مکان های دنیا برای دیدن غروب خورشید است و شکو ای جزایر در موقع غروب خورشید چندین برابر می شود. زمانی که خورشید سرخ رنگ در قلب اقیانوس هند پرتوهای نارنجی خود را روی آبی فیروزه ای پهن می کند و دریا را به رنگ مریخ در می آورد…

غروب جزایر مالدیو

کیپ نورد که در شمالی ترین نقطه ی نروژ و در نزدیکی قطب شال قرار دارد، اگر چه در بیشار مواقع سال خالی از هر گونه اثر خورشید است و در فصل زمستان تقریبا می توان گفت اصلا دیده نمی شود اما به جای آن پدیده ای خارق العاده به نام خورشید نیمه شب در آن اتفاق می افتد، پدیده ای کهدیدن آن مو را بر تنتان راست می کند و این حس را در شما به وجود می آورد که اینجا پایان زمین استف این جا جاییی است که پایانی برای غروب آن وجود ندارد….

کیپ نورد نروژ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد