راز کویر اسرارآمیز ریگ جن کشف شد

کویر ریگ جن

کویر ریگ جن همان منطقه ی شگفت انگیز و ترسناکی در ایران است که تا حالا اتفاق های بی جواب زیادی در آن افتاده است و  موجودات زنده ی زیادی را به کام مرگ فرستاده است. با این حال هنوز هم مورد علاقه ی گردشگران ماجراجوی زیادی است، ظاهرا هر چه ترسناک تر، معجزه آساتر! اتفاقات ریز و درشتی که در ریگ جن افتاده است، آن را به یک علامت سوال در ذهن خیلی ها تبدیل کرده است. همراه الی گشت باشید تا از این کویر اسرار آمیز بیشتر بدانید:

کویر ریگ جن
مطالب مرتبط:
ایرانگردی امروز در گنبد سلطانیه، بلندترین گنبد آجری جهان
معرفی مجتمع تاریخی ائل گلی در تبریز

کویر ریگ جن با وسعتی برابر ۳۸۰۰ کیلومتر مربع، در غرب دشت کویر قرار گرفته است و منطه ای پر از تپه های ماسه ای در کویر مرکزی ایران است. این منطقه ی وسیع و پهناور هیچ گونه چاه آب و یا منبع آبی ندارد و به همین دلیل هیچ وقت برای کاروان ها مورد علاقه نبوده است،  با این وجود گردشگران ماجراجو، این منطقه را دوست دارند و در این چند سال به جز گردشگران، محققان زیادی به آن رفته اند.

همانطور که گفته شد در کویر ریگ جن تپه های شنی بسیار زیادی وجود دارد. این تپه ها بر اثر وزش بادهای شدید جابه چا می شوند و به همین دلیل است که در قسمت هایی شیب تند و در قسمت هایی شیب ملایمی دارند که در قسمت هایی از این کویر، عبور با وسایل نقلیه کاملا غیر ممکن است.

اما شاید از خودتان بپرسید چه چیزی از این کویر آن را تا این اندازه ترسناک و مرموز کرده است. مردم بومی کویر بر این باورند که کویر ریگ جن یک منطقه ی نفرین شده است که توسط ارواح پلید و شیاطین حکومت می شود و به همین خاطر است که هر کس به ریگ جن می رود دیگر برنمی گردد. کویر ریگ جن پر است از باتلاق های نمک که افراد را می بلعد.

عکس کویر ریگ جن

به کویر ریگ جن، مثلث برمودای ایران هم می گویند. یکی از بدترین اتفاقاتی که مخصوصا برای گردشگران ناوارد می تواند بیفتد، فرو رفتن در گل و لای است که به راحتی انسان را می کشد. به همین دلیل تا چندین سال هیچ کس جرات نمی کرد به این کویر سفر کند و راز آن را کشف کند.

مسیر دسترسی کویر ریگ جن

برای رسیدن به این کویر اسرارآمیز باید ابتدا خودتان را به شهرستان گرمسار و پارک ملی دشت کویر برسانید و از آنجا به جاده سنگ فرش ملک آباد رفته و به سمت کویر بروید. پیشنهاد می کنیم اگر دلتان برای دلهره و ترس تنگ شده و می خواهید به ریگ جن بروید حتما از جیپ های سبک استفاده کنید و کاملا مجهز باشید. هر لحظه ممکن است در این کویر گم شوید و بنابراین آب، غذا، وسایل لازم تا حداقل ۲۰ روز را هراهتان ببرید و نقشه را هم در سفر به این منطقه ی خطرناک فراموش نکنید.

نقشه کویر ریگ جن

نکته ی بعدی اینکه به هیچ عنوان تنهایی به آن سفر نکنید و حتما فرد بلدی را همراهتان ببرید. در ضمن بد نیست بدانید که قسمت جنوبی این کویر،  باتلاقی تر از قسمت شمالی است و عبور از آن حتی با وسایل نقلیه در خیلی از موارد غیرممکن است پس مسیرتان را به سمت شمال آن کج کنید.

با همه ی این اتفاقت کوچک و بزرگی که در این کویر می افتد، آسمان پر ستاره و بی نهایت زیبای این کویر را که چشم را تا همیشه به آن خیره نگه می دارد، نباید از یاد برد.

عمارت کلاه‌ فرنگی بی‌سیم دفتر کار وزیر شد
عمارت کلاه‌ فرنگی بی‌سیم دفتر کار وزیر شد
کندلوس، روستایی ۴ هزار ساله در نوشهر
کندلوس، روستایی ۴ هزار ساله در نوشهر
کشف آبراهه های جدید ۴۰۰ ساله در مسجد امام اصفهان
کشف آبراهه های جدید ۴۰۰ ساله در مسجد امام اصفهان
پیرترین موجود زنده در ایران کیست؟
پیرترین موجود زنده در ایران کیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code