بلیط هواپیما

مرکز تاریخی ماکائو؛ ترکیب معماری غرب و شرق

درباره ماکائو چین

ماکائو شهری بندری چین با تاریخی منحصربفرد و ترکیبی از فرهنگ های مدرن است. از اواسط قرن شانزده این شهر مستعمره پرتغال بود و تحت نظر دولت پرتغال اداره می شد تا اینکه در سال ۱۹۹۹ دوباره به خاک چین پیوست. ساکنان ماکائو را ماهیگیران و تجار دریانورد تشکیل می دادند که این روستای ماهی گیری را بوجود آوردند. بازرگانان پرتغالی که در مسیر تجارت خود به این بندر آمده و در آن استراحت میکردند باعث رونق بسیار این بندر شدند. هجوم جمعیت در سال ۱۹۴۹ پناهجویان چینی بسیاری را برای این شهر به ارمغان آورد و بالاخره پرتغالی ها این شهر را به قلمروی چینی ها پس دادند. با الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
چین گردی
عادات و رفتارهای جالب و عجیب چینی ها
ماکائو

امروزه شهر ماکائو به عنوان یک منطقه ویژه اداری چین شناخته می شود و نمایانگر ترکیبی از فرهنگ های مختلف است. بندر ماکائو نقش مهم و طولانی ای در تجارت بین المللی داشته است و از طریق این بندر هم اجناس کشورهای دیگر به داخل چین می آمد و هم فرهنگ آن ها! مرکز تاریخی ماکائو، شرق و غرب را با معماری، تکنولوژی و فرهنگ متاثر از ساکنان چینی و پرتغالی در هم آمیخته  است. در سال ۲۰۰۵ در مرکز تاریخی این شهر حدود ۲۵ ساختمان تاریخی که طراحی آن ها تحت تاثیر فرهنگ پرتغالی و چینی است در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفتند. بازدیدکنندگان مرکز تاریخی ماکائو نمونه هایی از اولین ساختمان های غربی در آسیا را می توانند در این شهر ببینند، در این ساختمان ها سبک و شیوه هنر غربی با مشخصه های فرهنگ چینی در هم آمیخته و ساختمان هایی متفاوت و زیبا را بوجود آورده است.

قلعه گیا در این شهر شامل یک قلعه، کلیسای کوچک و قبرستان است که در حدود سال های ۱۶۲۲ تا ۱۶۳۸ ساخته شد و فانوس دریایی آن قدیمی ترین فانوس دریایی جنوب چین است.

قلعه گیا

از دیگر مکان های تاریخی این شهر کلیساهای آن می باشد که معروف ترین آن خرابه های کلیسای سنت پل است.  عبادتگاه آ-ما هم در میدان بارا واقع شده و سهم زیادی در محبوبیت شهر ماکائو دارد. آمفی تئاتر دم پدرو اولین تئاتر غربی در چین است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است .

سرباز خانه موریش هم از ساختمان های تاریخی این شهر است که در سال ۱۸۷۴ توسط معماری ایتالیایی به سبک نئوکلاسیک ساخته شد و در سال ۱۹۰۵ به مقر بندر ماکائو تبدیل شد. مرکز تاریخی ماکائو شامل میدان ها، کتابخانه، کلیساها و خانه های تاریخی است.

سرباز خانه

واقعاتی درباره بندر ماکائو

  • بعضی از کلیساها و دیوارهای شهر قدیمی در سده ۱۵۰۰ ساخته شده است؛ کلیسای سنت دومینیک در سال ۱۵۸۷ و دیوارها در سال ۱۵۶۹ .
  • فانوس دریایی قلعه گیا در سال ۱۸۸۵ ساخته شد و طول آن ۹۱ متر است.
  • آمفی تئاتر دم پدرو در سال ۱۸۶۰ برای بزرگداشت پادشاه پیتر پرتغالی ساخته شد.

بهترین زمان بازدید از ماکائو

 آب و هوای نیمه استوایی ماکائو به معنی این است که این شهر تابستان های گرم دارد و در اواخر تابستان و پاییز طوفان های زیادی این ناحیه را در بر می گیرد، زمستان های ملایم و بهار مطبوع و لذتبخشی دارد و بهترین زمان بازدید از آن زمستان و بهار است.

منبع: mapsofworld.com

داستان چای در سریلانکا!
داستان چای در سریلانکا!
دایناسورهای پرداری که در ایران زندگی می کردند!+ تصویر
دایناسورهای پرداری که در ایران زندگی می کردند!+ تصویر
از تاریخ فرانسه چقدر می دانید؟
از تاریخ فرانسه چقدر می دانید؟
وارنا با تاریخی فراموش نشدنی
وارنا با تاریخی فراموش نشدنی