این نکات جان شما را حین رانندگی در سفر نجات می دهند

هنگام رانندگی در سمت چپ خیابان به این نکات توجه کنید

رانندگی در سمت چپ خیابان مشکلی است که در لندن، ایندبرگ و خیلی از شهرهای بزرگ دیگر ممکن است حس کنید. ممکن است در این شهر ها بخواهید ریسک بیشتری کنید و پای از مسیرهای حمل و نقل عمومی فراتر بگذارید و تصمیم بگیرید که وسیله نقلیه شخصی خود را برانید. با این حال، ترس از رانندگی در سمت چپ خیابان هم شما را آزار می دهد و حس عجیبی دارید. ولی اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید،‌ با استفاده از این ۶ نکته می توانید آسودگی خیال بیشتری داشته باشید و در طی تنها چند ساعت به این وضعیت رانندگی عادت کنید.

 

رانندگی در سمت چپ خیابان

یک ماشین اتوماتیک کرایه کنید

مطالب مرتبط:
چطور گواهینامه بین المللی رانندگی بگیریم؟
چرا جهت رانندگی در کشورها متفاوت است؟

حتی اگر از اولین سال رانندگی کردن از ماشین های دنده دستی استفاده می کردید و به آنها عادت دارید، اینبار موقعیتی ویژه است و استفاده از یک ماشین دنده خودکار می تواند کمک زیادی به شما کند.

دلیل اصلی اینکه باید پول بیشتری خرج کنید و یک ماشین دنده اتوماتیک کرایه کنید، جای قرارگیری دنده ماشین است! یکی از معضلات اصلی رانندگی با این شرایط این است که شما باید قارد باشید با هر دو دست به خوبی کار کنید. چراکه دنده ماشین به هرحال در وسط ماشین است ولی جای شما تغییر می کند. بنابراین،‌ دیگر نمی توانید با دست راست خود دنده عوض کنید و باید از دست چپتان استفاده کنید. این کار برای افراد راست دست خیلی سخت تر است و برای همین است که توصیه می کنیم یک ماشین دنده اتومات کرایه کنید که خیالتان از این بابت راحت باشد.

رانندگی در سمت چپ خیابان

از مراکز شهر دوری کنید

در مراکز شهر طبعاً‌ ترافیک،‌ خیابان و کوچه های بیشتری است. تصور کنید برای اولین مرتبه است که مشغول رانندگی با در سمت چپ خیابان هستید. طبعاً‌ در یک محیط شلوغ که هر لحظه ممکن است ماشینی از یک کوچه یا خیابان به سمت شما بیاید و یا خودتان مجبور باشید مسیرهای زیادی را عوض کنید، رانندگی خیلی دشوار تر است و امکان حادثه هم بالاتر می رود. از سوی دیگر ماجرا، رانندگی با این وضعیت جدید در جاده ها آسان تر به نظر می رسد. چراکه احتیاج به تغییر مسیر کمتری خواهید داشت.

در الی گشت بخوانید: چرا جهت رانندگی در کشورها متفاوت است؟

رانندگی در سمت چپ خیابان

خروجی ها همیشه در سمت چپ هستند

توجه داشته باشید که اگر قصد خروج از هرجایی، مثل خیابان، کوچه،‌اتوبان و یا حتی ترافیک را دارید، باید از سمت چپ خارج شوید. بعضی از شرکت های کرایه اتومبیل روی شیشه ی جلو ماشین برچسب هایی می زنند که روش آنها نوشته شده است «چپ زندگی کنید، راست بمیرید». این برچسب ها همیشه به شما هشدار می دهند که باید از سمت چپ رانندگی کنید. اگر هم ماشین شما چنین برچسب هایی ندارد که مدام این موضوع را به شما یادآوری کند، بهتر است خودتان برچسبی تهیه کنید و روی شیشه بزنید تا همیشه حواستان جمع باشد.

رانندگی در سمت چپ خیابان

همیشه اول به راست نگاه کنید

احتمالاً‌ تا اینجای کار گیج شده باشید! تصور کنید می خواهید به سمت چپ بپیچید و از یک خیابان خارج شوید،‌ پس حواستان باشد اول به سمت راست نگاه کنید. چون جریان ترافیک هایی که وارد آن خیابان می شوند و می خواهید در مسیر آنها وارد شوید در سمت راست شما قرار دارند. پس خیلی مراقب باشید که موقع پیچیدن در خیابان ها، هم سمتی که می پیچید درست باشد (سمت چپ) هم جوانب احتیاط را لحاظ کنید و مراقب ماشین های دیگر باشید (به سمت راست نگاه کنید).

رانندگی در سمت چپ خیابان

همیشه در وسط جاده باشید

اگر با این همه نکته در مورد چپ و راست گیج شدید و آن ها را با هم قاطی کردید، همیشه این نکته ی طلایی را در خاطر داشته باشید که راننده همیشه باید در وسط جاده باشد. خیابانی را تصور کنید که در وسط آن یک بلوار قرار دارد، در این جاده شما همیشه باید در وسط جاده (کنار بلوار) باشید. این قانون ساده باعث می شود حواستان جمع باشد و هیچ وقت خطوط را اشتباه انتخاب نکنید.

رانندگی در سمت چپ خیابان

قوانین محلی را یاد بگیرید

جدا از اینکه باید نکات مهم در مورد رانندگی کردن در سمت مخالف خیابان را یاد بگیرید، یادگیری قوانین و عادات بومی راندن وسایل نقلیه در کشور مورد نظر هم می تواند کمک زیادی به شما کند. بنابراین مدتی را صرف خواندن تابلوهای راهنما کنید و به این فکر کنید که این قانون ها فقط برای نه برای جریمه های رانندگی، بلکه برای حفاظت از جان شما هستند.

منبع: travelversed.co

رانندگی در سمت چپ خیابان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد