راهنمای اقامت و نکات ضروری سفر به سیدنی

سیدنی

سیدنی مکان های اقامتی متنوع با قیمت های گوناگون دارد، از جمله: هتل های پنج ستاره و گران قیمت و همچنین مسافرخانه های بسیار ارزان قیمت که فقط تخت دارند و بقیه امکانات آنها مثل خوابگاه مشترک است. بیشتر مسافرخانه های ارزان را می توان در نیمه جنوبی محله تجاری مرکزی شهر و هی مارکت (Haymarket)، گلب (Glebe) و کینگ کراس (King Cross)، حومه های شرقی از جمله سواحل بوندی و کوجی و سواحل شمالی از جمله ساحلی منلی یافت.

مکان های اقامتی با قیمت معمولی در محله تجاری مرکزی، تقریباً در انتهای جنوبی هی مارکت یا در فاصله کمی از شهر، در شمال سیدنی یا ساحل شمالی قرار دارند. گران ترین هتل ها نیز در محله تجاری مرکزی، راکس و بندرگاه دارلینگ هستند. افرادی که برای کار به سیدنی می روند، می توانند در مکان هایی نزدیک مکان های تجاری اطراف شهر اقامت کنند. بهتر است تا حد امکان، هتلی انتخاب شود که به مکان های مورد نظر نزدیک تر باشد تا زمان رفت و آمد کاهش یابد. تمامی بندرگاه دارلینگ و همچنین شرق اسکله سیر کولار در مرکز سیدنی، خیابان های ویکتوریا، کرون و خیابان کینگ در مرکز ایستگاه راه آهن، پر از رستوران است و اکثر مغازه ها و فروشگاه ها کارت های اعتباری ویزا و مستر کارت قبول می کنند.

سیدنی، شهر نسبتاً امنی است، به ویژه نواحی گردشگری آن. اما برخی نقاط به خصوص خیابان های جورج، راکس و آکسفورد نیمه شب ها امن نیستند. ایستگاه های کوچک حومه شهر نیز بعد از ساعت ۲۱ خلوت هستند و تاکسی ها برای سوار کردن مسافر در آنها توقف نمی کنند. همچنین، سالن فرودگاه ها بعد از آخرین پرواز شب تعطیل و صبح باز می شود.

در سیدنی فرمان خودروها، سمت راست است. حداکثر سرعت در خیابان های مسکونی ۵۰ کیلومتر در ساعت است و اکثر خیابان ها تابلوی نشانگر سرعت دارند، اما میزان سرعت با توجه به خیابان ها و مناطق و ساعت رفت و آمد متفاوت است. در این شهر افراد معمولاً غیر رسمی و راحت لباس می پوشند، حتی در رستوران های خیلی گران قیمت هم، لباس رسمی ندارند.

سیدنی در بیشتر روزهای سال آفتابی اسا، بنابراین افرادی که پوست های حساس دارند، حتماً باید از ضد آفتاب استفاده کنند. در محله راکس، مرکز راهنمای گردشگر نیز قرار دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code