بلیط هواپیما

راهنمای کامل خرید در هند

راهنمای خرید در هند

دقیقا نمی توان گفت که چه جملاتی می تواند کشور هند را توصیف نماید زیرا این کشور از هر زیبایی در خود به حد اکتفا و حتی بیشتر دارد. این زیبایی و قریحه را در هر گوشه ی این کشور به وضوح می توان دید تا جایی که این داشته ها را با دست و دلبازی فراوان به گردشگران بی شماری که به این کشور سفر می کنند نیز عرضه می کنند. ما امروز در الی گشت می خواهیم تا به صورت کامل و جامعی راهنمای خرید در هند را برای کسانی که به این کشور سفر می کنند را مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم. از شما دعوت می کنیم تا انتهای مطلب راهنمای خرید در هند با ما همراه باشید.

بازار جانپات
مطالب مرتبط:
۹ حقیقت جالب در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!
لذت و آرامش را در بهترین سواحل هند تجربه کنید
برای دیدن این اتفاقات عجیب و باورنکردنی تنها باید به هند سفر کنید!

هند را باید بی شک مکانی سرشار از زندگی و رنگ معرفی کرد. در سفر به هندوستان باید بدانید که گویی به مرکز خریدی بسیار بزرگ پا گذاشته اید زیرا هر چیزی را که بخواهید از ورژن مدرنش گرفته تا ورژن سنتی آن در هر قسمتی که بخواهید وجود دارد. از این رو اگر از این توصیفات بگذریم، در سفر به هند و شهرهای مختلفش، از شهرهای معروف و مهم گرفته تا شهرهای کوچک این کشور شما با لیستی متفاوت از تعداد زیادی مراکز خرید روبرو هستید که در بین آن ها باید به تعداد زیادی از بازارهای متفاوت و بی شمار سنتی معروف و غیر معروف هم اشاره نمود.

از این رو راهنمای خرید در هند به شما کمک می کند تا با سوغاتی های هند و مراکز خرید و بازارهای هند آشنایی پیدا کنید تا دایره ی انتخاب وسیع و بزرگی در سفر به این کشور داشته باشید. بیایید تا راهنمای خرید از هند را از شهر دهلی، پایتخت کشور هندوستان که در هر دوره ای از حیات فرهنگی و اجتماعی این کشور نقشی خاص را بازی کرده است، آغاز کنیم. در دهلی برای خرید به صورت معمول هم با مراکز خرید مدرن و هم بازارهای سنتی و خیابانی روبرو هستید. یکی از معروف ترین بازارهای شهر دهلی، بازار جانپات (Janpath Market) است.

مرکز خرید دی ال اف

این بازار بسیار بزرگ روبروی کاخ تاریخی و معروف کانات در دهلی نو قرار گرفته است. فُرم بازار کانات به این صورت است که از ترکیبی از مغازه ‌های کوچک و غرفه ‌های محلی تشکیل شده است و از سنتی ترین وسیله ها تا آخرین محصولات مد روز را برای فروش در خود دارد. از غرفه ‌ها و مغازه‌ های کوچک که بگذریم، فروشندگان هنرمندی را در این بازار می بینید که محصولاتی همچون لباس محلی و کیف و کفش می فروشند و همگی کار دست خودشان است.

این فروشنده ها در بین دو ردیف و در نزدیکی مغازه ها بساط فروش خود را پهن کرده اند. گردشگرانی که به این بازار می روند تجربه ی این را داشته اند که اول محو رنگ های این بازار می شوند و بعد خرید می کنند. در راهنمای خرید از هند در بخش دهلی و این بازار توجه داشته باشید که اکثر محصولات این بازار سنتی هستند اما سوغاتی ‌های خوبی را می ‌توانید از بین اجناس این بازار پیدا کنید. در این بازار تا می توانید چانه بزنید و تخفیف بگیرید زیرا فروشنده های این بازار عمد فروش هستند و به همین خاطر مطمئنا جا برای تخفیف زیاد دارند.

بیایید از بازار سنتی جانپات به یک مرکز خرید مدرن در دهلی برویم و ببینیم که در آن چه جیزی را می توان خرید. برای این م.نظور ما مرکز خرید دی ال اف امپوریو (DLF Emporio) را انتخاب کرده ایم. این مرکز خرید در وست کونج دهلی قرار گرفته است و نه تنها در دهلی بلکه در سراسر کشور هند یکی از معروف ترین مراکز خرید به شمار می رود.

بازار کولابا

از این مرکز خرید می‌ توان به عنوان یکی از گران ‌ترین و بهترین مراکز خرید هند و البته یکی از مجلل ترین ها نام برد. مرکز خرید دی ال اف امپوریو را معمولا کسانی برای خرید انتخاب می کنند که خواهان تجربه ی خریدی بسیار لاکچری و مجلل هستند و برای کسانی که می خواهند تا هزینه ی سفر خود را مدیریت کنند، پیشنهاد نمی شود.

در این مرکز خرید همه نوع محصولی را از بهترین نوع موجودش می توان پیدا کرد که البته این کالاها نسبت به کاربرد و سبک زندگی متفاوت هستند. در انتهای این قسمت از مطلب راهنمای خرید در هند باید این نکته را درباره ی این مرکز خرید بگوییم که در این مرکز خرید بیش از ۱۷۰ برند حضور دارند که بیش از ۷۵ عدد از آن ‌ها برندهای معروف بین ‌المللی هستند. بیایید تا ادامه ی مطلب راهنمای خرید در هند را در بمبئی ادامه دهیم.

بمبئی هم یکی از بزرگ‌ ترین و مهم ‌ترین شهرهای کشور هند است. در این شهر بزرگ و توریستی، مراکز خرید بسیار زیادی وجود دارند که از انواع بازارهای روز و محلی تا مراکز خرید بزرگ و مجلل را شامل می شوند.

بیایید تا مسیرمان را از بازار کولابا (Colaba) که به نام بهجت سینگ هم شناخته می شود آغاز نماییم. بازار کولابا که به آن میان گذر نیز می گویند، یکی از بهترین بازارها برای خرید در بمبئی است که البته در نوع خود منحصر به فرد است. در این بازار هر چیزی که را که تصور کنید را می توانید پیدا کنید.

راهنمای کامل خرید در هند

در این بازار به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام عبور از میان غرفه ‌ها و تماشای محصولات مختلف و خرید کردنتان، فروشنده ‌های دوره ‌گردی را خواهید دید که به دنبال شما مصرانه می آیند تا به زور به شما بادکنک و نقشه بفروشند.

در این بازار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، را می‌ توانید بخرید. این بازار خرید از صبح علی الطلوع تا آخر شب کار می کنند و عمده ی محصولاتش را صنایع دستی، کتاب، زیورآلات، ظروف کریستال، لباس، عود، اشیا و ظروف برنجی تشکیل می دهد. برای رفتن به این بازار باید به جنوب بمبئی بروید. بیایید تا کمی فضای خود را در راهنمای خرید در هند مدرن تر کنیم و به خیابان فشن استریت (Fashion Street) در بمبئی برویم. کاملا از نام این خیابان مشخص است که در این خیابان چیزی جز فشن و مد پیدا نمی شود. فشن استریت در واقع خیابانی است که دو طرف آن را غرفه‌ های فروش پوشاک در بر گرفته ‌اند.

مغازه های بسیار زیادی در این محدوده به عرضه ‌ی انواع پوشاک مشغول هستند. بسیاری از گردشگران و حتی خود هندی ها برای خرید پوشاک جذاب و مدرن که مطابق با آخرین مد روز باشند حتی به اصطلاح های کپی را از این منطقه می خرند.

در این خیابان و مغازه هایش این نکته را از یاد نبرید که با چانه زدن می ‌توانید تخفیف‌ های بسیار خوبی می توانید بگیرید. این مغازه ها هر روز از صبح اول وقت تا آخر شب کار می کنند و می توانید در آن محصولاتی همچون لباس، کفش و کمربند را برای خرذید بیابید. برای رفتن به این بازار؛ باید به جنوب بمبئی، خیابان ام جی، نزدیک ایستگاه قطار ویکتوریا ترمینوس بروید.

مرکز خرید سلبریشن اوماکس

در ادامه ی مطلب راهنمای خرید در هند بیایید تا به یکی از سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان برویم. بازار راجا کیماندی، اولین بازاری است که در آگرا می خواهیم به شما در مطلب راهنمای خرید در هند برایتان بررسی نماییم.

بازار راجا کیماندی در محله ‌ای بسیار قدیمی در قلب منطقه ی آگرا است که در جاده‌ی M.G قرار گرفته است. این بازار برای فروشنده های محلی آگرا و مردمانی که ساکن این شهر هستند، بسیار مورد توجه است و هم بسیار پرآوازه. در سال های دور این بازار در واقع فروشگاهی کوچک با چند مغازه ی محدود به شمار می آمد که فروشگاه هایش در ۲ طرف گذرگاه خیابان قرار گرفته بودند.

بازار راجا کیماندی یکی از آن بازارهایی است که هر کسی در آن اول برای دیدن وسیله ها می ایستد اما بعد می بیند که در دستش کیسه ای پر از خرید قرار دارد. از کفش گرفته تا لباس و لوازم جانبی، هر چیزی را که بخواهید با قیمتی بسیار مناسب می ‌توانید پیدا کنید.

در این بازار برخی از قدیمی ‌ترین مغازه ‌های فروش پارچه و لباس آگرا وجود دارند. بیایید تا در آگرا برای ادامه ی بررسی کامل راهنمای خرید در هند به یک مرکز خرید مدرن برویم. مرکز خرید سلبریشن اوماکس (Omaxe Celebration Mall) یکی از مدرن ترین و بهترین مراکز خرید در آگرا است.

بازار سیره دیوری

این مرکز خرید برای کسانی مناسب است که می خواهند از هر وسیله ای مدرنش را داشته باشند. در این مرکز خرید، علاوه بر تمام امکاناتی که در همه ی بازارهای آگرا وجود دارد، این مرکز دارای چند رستوران مجلل، محوطه ی مخصوص برای سرو غذا، سالن مجالس عروسی و مهمانی است. مرکز خرید او مکس را می توان یک مرکز خرید موفق در آگرا نامید.

این مرکز خرید به فروش محصولاتی مثل پوشاک و جواهرات، لوازم آشپزخانه و… می ‌پردازد. برای رفتن به اومکس باید به بزرگراه دهلی- آگرا بروید. بیایید تا به جیپور، شهر صورتی هند برویم. باید این نکته را بدانید که بازارهای زیادی در جیپور وجود دارند که سنگ ‌های قیمتی و نیمه ‌قیمتی عرضه می ‌کنند و زیورآلات تهیه شده از این سنگ ‌ها را به فروش می رسانند. بازار جوهری یکی از اولین و بهترین بازارهایی است که در آن می‌توانید این زیورآلات و سنگ‌ ها را خریداری کنید. زیورآلات دست ‌ساز با طرح‌ های خاص سنتی، در این بازار عرضه می ‌شوند و یکی از مهم‌ ترین ویژگی ‌هایی که دارند، این است که قیمت‌ های نسبتا معقولی دارند.

این بازار هفت روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب باز است. مقصد بعدی ما در جیپور، بازار سیره دیوری است که برای گشت و گذار و تماشای ویترین مغازه ‌ها بسیار مناسب است. کفش ‌های چرمی، عروسک ‌های خیمه ‌شب بازی سنتی و صنایع دستی از جمله ی محصولاتی است که در این خیابان خرید عرضه شده است. در این بازار می توانید در ۷ روز هفته از ساعت ۱ صبح تا اواسط شب به گشت و گذار و خرید بپردازید.

نکات بهداشتی برای سفر به هند
نکات بهداشتی برای سفر به هند
برای داشتن یک وبلاگ سفر موفق این کارها را انجام دهید!
برای داشتن یک وبلاگ سفر موفق این کارها را انجام دهید!
نکاتی برای جلوگیری از «میگرن در سفر»
نکاتی برای جلوگیری از «میگرن در سفر»
نکات ضروری و مهم سفر به نیوزلند
نکات ضروری و مهم سفر به نیوزلند