راهنمای سفارت بلغارستان و اخذ ویزای این کشور

سفارت بلغارستان

زمانی که حرف از جایی آرام، دریایی شفاف، ساحل های دوست داشتنی و خلاصه اینکه یک سفر پر از خاطرات خوش در میان باشد حتما باید گوشه ای از ذهنتان به کشوری به نام بلغارستان برسد. بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهری به نام صوفیه می باشد و حدود ۷ میلیون نفر جمعیت دارد. صنعت گردشگری بلغارستان هر روزه پیشرفت زیادی می کند و باعث می شود که مسافران از تمام نقاط دنیا مخصوصا از اروپا و آسیا به این نقطه جذب شوند. شما برای رفتن به این کشور نیاز به درخواست برای ویزای آن را، از سفارت بلغارستان دارید. با اخذ ویزای آن می توانید در تمام کشور از جمله شهرهای توریستی آن مانند وارنا که طبیعت فوق العاده اش بسیار برایتان جذاب می باشد، تردد کنید. با الی گشت باشید تا در مورد سفارت بلغارستان و اخذ ویزای آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بلغارستان

اطلاعات کلی از سفارت بلغارستان

مطالب مرتبط:
۱۰ دلیل برای سفر به صوفیه
همه چیز درباره سفر به وارنا در بلغارستان

نشانی سفارت: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، پلاک ۴۰

شماره تلفن به منظور تعیین وقت:  ۸۸۷۷۵۶۶۲ – ۸۸۷۷۵۰۳۷ (۰۲۱)

فکس: ۸۸۷۷۹۷۸۰ (۰۲۱)

شماره تلفن ضروری در خارج از ساعت های اداری: ۵۶۸۳۴۰۹ (۰۹۳۰)

سایت سفارت: http://www.mfa.bg/embassies/iran

پست الکترونیک: [email protected]

روزهای کاری: یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:۳۰

چطور وقت سفارت بلغارستان بگیریم؟

برای گرفتن ویزای بلغارستان باید به طور حضوری به سفارت آن در تهران مراجعه کنید، اما این مراجعه باید با تعیین وقت قبلی صورت گیرد. شما می توانید برای گرفتن وقت با شماره تلفن هایی که در بالا به آن اشاره شد در روزهای کاری بین ساعت ۱۰ تا ۱۴ تماس حاصل فرمایید. بعد از آن در روزی که معین شده است باید با مدارک لازم که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم به این سفارت مراجعه نمایید. توجه نمایید که فرآیند کاری اخذ ویزای بلغارستان حدود یک ماه طول می کشد پس همیشه این زمان را برای سفرتان در نظر بگیرید.

مدارک کلی

۱- فرم درخواست پر شده سفارت بلغارستان

۲- یک قطعه عکس ۴.۵* ۳.۵ رنگی با پس زمینه سفید که روی فرم درخواست تان زده شود.

۳- یک کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه و کپی از کارت ملی

۴- یک کپی از صفحه اول و دوم پاسپورت به همراه صفحاتی که مهر و یا ویزا روی آن ها خورده است.

۵- اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار (در صورتی که پاسپورتتان کمتر از این زمان اعتبار داشته باشد ویزا برای شما صادر نخواهد شد)

۶- هزینه یک بار ورود برای هر نفر (۶۰ یورو)

۷- ویزای کودکان زیر ۶ سال هزینه ای در بر نخواهد داشت و برای افراد بین ۶ تا ۱۱ سال هزینه ۳۵ یورو می باشد.

۸- مدارکی که در بالا عنوان شد باید توسط هر فردی که درخواست داده است به سفارت داده شود و حضور هر فردی که می خواهد اقدام به دریافت ویزا کند در سفارت بلغارستان الزامی است.

ساحلی در بلغارستان

مدارک دیگری که باید به سفارت بلغارستان ارائه بدهید

۱- یک بیمه مسافرتی معتبر با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو

۲- گردش مالی از بانک در ۶ ماه گذشته

۳- مدارکی که اثبات کند شما دلیل خوبی برای برگشت به ایران دارید مانند:

  • گواهی مبنی بر اشتغال به کار، قرار داد کار و یا دیگر سندهایی مثل نامه ای که معتبر باشد و نشان دهد که شما در کشور مشغول به کار هستید به همراه فیش حقوقی
  • اسنادی مبنی بر ثبت نام دانشگاهی یا گواهی اشتغال به تحصیل
  • اسنادی که نشان می دهد شما مسکن و یا املاک و مستغلات دیگر در کشور دارید

۴- اگر تا به حال ویزای رد شده شینگن داشته باشد، نامه رد شدنتان باید به مدارک دیگرتان با یک نوشته کتبی که دلیل رد شدنتان را توضیح دهد، الحاق شود. اگر این مدارک را ارائه ندهید، ویزایتان به طور خودکار رد خواهد شد.

۵- برای گرفتن ویزای سفارت بلغارستان باید تمام مدارک بالا به صورت کامل و بدون هیچ گونه خطایی به سفارت داده شود.

کشور بلغارستان

داده های بیومتریک در سفارت بلغارستان

بلغارستان از تاریخ ۰۱ آوریل ۲۰۱۳ شیوه ای در اخذ ویزا به کار گرفت که به ضبط داده های بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتالی و عکس دیجیتالی) شناخته می شود. از آن تاریخ به بعد هرکسی که می خواهد ویزای بلغارستان را دریافت کند باید جهت انگشت نگاری و عکس در بخش کنسولی سفارت بلغارستان حضور پیدا کند. در این روش ۱۰ انگشت شما به طور دیجیتال، انگشت نگاری می شوند.

البته این موضوع به معنی آن نیست که مدارک دیگر را لازم نیست که به سفارت بدهید. در نظر داشته باشید که همه مراحل بالا باید انجام گیرد که این مورد نیز به آن ها از سال ۲۰۱۳ اضافه شده است. در این روش یک سری استثنا وجود دارد که بدین ترتیب هستند:

  • کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به انگشت نگاری ندارند.
  • افرادی که از نظر فیزیکی (جسمانی) قادر به انگشت نگاری نیستند نیز لازم به انجام این مرحله نمی باشند.
  • سران دولتی یا اعضای دولت ها همراه با همسر و همچنین اعضای هیئت رسمی شان نیز زمانی که توسط سازمان های بین المللی برای حضور در بلغارستان دارای دعوت نامه رسمی هستند از انجام این روند مستثنی هستند.

انواع ویزای بلغارستان

  • ویزای نوع A (ترانسفر فرودگاهی)
  • ویزای نوعC (اقامت کوتاه مدت یا اقامت با برنامه‌ ریزی از قبل مشخص شده)
  • ویزای نوع D (اقامت بلند مدت)

در نظر داشته باشید که با اینکه بلغارستان جزو اتحادیه اروپا می باشد اما در فهرست کشورهای مشخص شده در لیست ویزای شینگن نیست. به همین دلیل بدانید که با دریافت ویزای آن نمی توانید در کشورهای دیگر اروپایی تردد کنید. واحد پول کشور بلغارستان لوا یا لف (Lev) می باشد که در حال حاضر در تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۹۶ معادل ۲۱۳۸۵۳۹ ریال می باشد. زبان رسمی مردم کشور بلغارستان، بلغاری می باشد اما در بیشتر نقاطی که گردشگران در آن تردد می کنند می توانید افرادی را پیدا کنید که قادر هستند به زبان انگلیسی صحبت کنند و از این بابت مشکلی نخواهید داشت. شما می توانید با دریافت ویزا از طریق سفارت بلغارستان به این کشور سفر کنید و مطمئن باشید که این سفر جزو خاطرات خوشتان خواهد شد.

چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟
محوطه باستانی «نکروپولیس وارنا»، محل کشف قدیمی ترین گنجینه طلای جهان!
معرفی هتل بلو اسکای وارنا | ۳ ستاره
گنجینه های اسرارآمیز وارنا گلد (بخش سوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code