راهنمای سفر به بوردو

سفر به بوردو

یکی از شهرهای پر زرق و برق کشور فرانسه که با رستوران ها و کافه ها و مراکز خرید لوکسش شناخته می شود، بوردو است. بوردو در واقع یک شهر بندری است که از نظر تاریخی بسیار غنی است و یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای فرانسه است که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. سفر به بوردو شاید سفر ارزانی نباشد اما به دلیل جذابیت ها ی بیشمارش، ارزش هزینه کردن را دارد. با یکی دیگر از سری راهنماهای سفر الی گشت باشید تا اطلاعات خوبی را از این شهر بدست بیاورید.

سفر به بوردو

موقعیت جغرافیایی بوردو و مختصری از تاریخ آن

مطالب مرتبط:
قلعه های اسرار آمیز فرانسه
راهنمای سفر به شهر نیس در فرانسه

بوردو یکی از شهرهای دانشگاهی و مهم کشور فرانسه است که امکانات پژوهشی آن باعث شده تا در بالاترین رتبه های علمی این کشور قرار بگیرد. بوردو مرکز ناحیه ی آکیتن فرانسه است. قرن هجدهم میلادی را می توان دورن طلایی بوردو دانست. در این دوره، بسیاری از ساختمان های شهر که تعداد آن ها به ۵۰۰۰ عدد می رسید، ساخته شد و ساختمان هایی که امروزه به خصوص در مرکز شهر بورد می بینیم، متعلق به همان دوره هستند و بخش تاریخی شهر محسوب می شود.

اطلاعات کلی مورد نیاز در سفر به بوردو

مردم بوردو به زبان فرانسوی صحبت می کنند و واحد پول آن ها، یورو است. این شهر دارای یک فرودگاه به نام مریگناک است.

آب و هوا و بهترین زمان سفر به بوردو

آب و هوای بوردو، اقیانوسی است. این شهر تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل دارد. میانگین دمای هوا در فصل تابستان ۱۹ و در فصل زمستان ۶ درجه ی سانتیگراد است. بنابراین همانطور که می بینید در هر فصل و زمانی که به این شهر بروید، زیبایی های خاص آن را می بینید. اما بیشتر گردشگران فصل تابستان را برای سفر به بوردو انتخاب می کنند، البته بوردو در تابستان گرانتر می شود.

آب و هوای بوردو

هزنیه های سفر به بوردو

هزینه اقامت: شهر بوردو هاستلی ندارد که این موضوع معلوم میکند با شهر لوکسی طرفید، اما هتل هایی با قیمت مناسب دارد که برای اقامت باید شبی حدود ۴۵ یورو بپردازید.

هتلهای بوردو

هزینه غذا: برای صرف غذا در یک رستوران باید هزینه ای بین ۲۷ تا ۵۰ یورو بپردازید. یک ساندویچ هات داگ ارزان در بوردو حدود ۶ یورو قیمت دارد.

هزینه حمل و نقل: در این شهر رنج گسترده ای از وسایل حمل و نقل از اتوبوس گرفته تا اتوبوس های برقی و تراموا و شاتل برقی وجود دارد. بلیط تک سفره اتوبوس ۱٫۵۰ یورو، بلیط ۵ سفره ۶٫۵۰ یورو و بلیط های اعتباری یک روزه ۴٫۳۰ یورو می شود.

شکم گردی در بوردو

پیشنهاد می کنیم در بوردو منطقه ی گاسترونومی (Gastronomy) را از دست ندهید. این منطقه، مهم ترین نقطه ی شهر بوردو و پر از کافه و رستوارن های رنگا وارنگ است که در آنها می توانید غذاهای هر نقطه ای از فرانسه که فکرش بکنید را میل کنید. رستوران های آسیایی، آفریقایی و عربی و بین المللی در سرتاسر این نقطه به چشم می خورند. ۳ کافه ای که در سفر به بوردو نباید از دست بدهید عبارتند از: Cafe du Port، Cassolette Cafe و رستوران L’estaquade.

شکم گردی در بوردو

جاذبه‌های گردشگری بوردو

شهر قدیمی بوردو: شهر قدیمی بوردو در وقع همان مرکز شهری است که ساختمان های قرن هجدهمی اش تاریخ این شهر را به رخ می کشد. این منطقه جز میراث فرهنگی یونسکو است که در سفر به بوردو تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدهید.

شهر قدیم بوردو

خیابان سنت کاترین: این خیابان یکی از بلندترین خیابان‌ های اروپا و مکان ایده‌آلی برای علاقه‌مندان به پیاده‌ روی و عاشقان خرید است.

سفر یک روزه به تل‌ماسه‌ ی دون دو پیلا (Dune de Pyla): تپه های ماسه ای دون دو پیلا در فاصله ی کمی از شهر بوردو واقع شده اند و در تابستان طرفدارهای زیادی دارند. این تپه های زیبا بر اثر فرسایش باد بوجود آماده اند و چشم اندازی دیدنی دارند.

موزه Vinorama: یکی از مشهورترین موره های شهر بوردو، موزه‌ی Vinorama است.

موزه‌ ی هنر معاصر:  این موزه مخصوص هنر دوستان است و در آن آثار هنری مدرن به نمایش گذاشته می شود.

اسکله‌ی بوردو:  اسکله ی محبوب توریست ها در بوردو که چشم انداز بی نهایت زیبایی به پل Aquitaine دارد. این اسکله در گذشته به عنوان لنگرگاه مورد استفاده بود.

میدان پیروزی:  انگار کشور فرانسه با پیروزی و پیروزی ها رقم خورده است. میدان پیروزی از محبوب ترین مناطق توریست ها رد سفر به بوردو است که در آن تعداد زیادی کافه وجود دارد. این میدان به شب نشینی هایش مشهور است.

چطور از فرودگاه بوردو فرانسه به مرکز شهر برویم؟
۷ جاذبه گردشگری در بوردو فرانسه
تجربه یک سفر عالی در شهر بوردو فرانسه + ویدئو
معرفی فرودگاه بین المللی بوردو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code