قلعه های اسرار آمیز فرانسه

قلعه های فرانسوی

فرانسه یکی از زیباترین قلعه های اروپا را دارد. می خواهیم تعدادی از باشکوه ترین قلعه های فرانسه را به شما معرفی کنیم تا در سفر خود به این کشور سرسبز حداقل به یکی از آن ها سر بزنید و عظمت و شکوه این قلعه ها را از نزدیک ببینید. در ادامه، الی گشت را همراهی کنید.

قلعه های فرانسه

قلعه Foix

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به شهر نیس در فرانسه
با یک کلیک تمام فرانسه را بگردید!

قلعه مستحکم Foix ازجاذبه های مهم گردشگری است و مرکز کاتارها به شمار می آید. این قلعه که در دوران قرون وسطی ساخته شد از سال ۹۸۷ تا ۱۰۳۴ تبدیل به پایتخت شهر فوآ شد و نقش مهمی را در تاریخ نظامی قرون وسطی بازی کرد. در قرن های بعد همیشه برج هایی به این قلعه اضافه می شد تا استحکام آن را بیشتر کند. دو برج مربعی قلعه که قبل از قرن ۱۱ ساخته شده بودند به مدت ۴ قرن تا سال ۱۸۶۲ زندان سیاسی و شهری بودند. جدید ترین برج این قلعه، برج  دایره ای است که در قرن ۱۵ ساخته شد. این قلعه در سال ۱۸۴۰ توسط وزیر فرهنگ فرانسه در لیست آثار تاریخی قرار گرفت.

قلعه Foix

قلعه تاراسکون (Tarascon)

قلعه تاراسکون در کناره رودخانه رون قرار دارد و نمای آن به خوبی حفظ شده است. این قلعه که در قرن ۱۵ توسط  کوچکترین پسر هنری دوم ساخته شد یکی از بهترین نمونه های قلعه های قرون وسطایی در فرانسه و اروپاست. قلعه تاراسکون  با معماری خیره کننده خود در احاطه رودخانه رون در آمده است.

قلعه تاراسکون

قلعه ونسن (Vincennes)

این قلعه با ظاهر باشکوهش از قلعه های پادشاهی قرن ۱۴ و ۱۷ است که در شهر ونسن در شرق پاریس قرار دارد. مثل بسیاری از قلعه های معروف دیگر این قلعه هم در واقع کلبه شکاری ای بود که در حدود سال ۱۱۵۰ در وسط جنگل وینسن برای لوئی هفتم ساخته شد. این قلعه بزرگ از بنایی مستحکم تشکیل شده و در گوشه های آن برج های دایره ای قرار دارد.

قلعه ونسن

قلعه مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)

قلعه مونت سنت میشل بدون شک یکی از زیباترین بناهای اروپاست. این قلعه در قرن ۸ در جزیره ای صخره ای در آنسوی سواحل فرانسه در نرماندی ساخته شد. موقعیت منحصربفرد این جزره و قلعه که فقط ۶۰۰ متر تا خشکی فاصله دارد باعث شده که درهنگام جزر دریا زوار زیادی به عبادتگاه آن بروند. این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد یکی از شناخته ترین جاذبه های فرانسه است و هر سال بیش از ۳ میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

قلعه مونت سنت میشل

قلعه d’Amboise

این قلعه در اواخر قرن ۹ در کنار رودخانه لوار در شهر Amboise ساخته شد. در اواخر قرن ۱۵ این قلعه قرون وسطایی تبدیل به محل سکونت پادشاه شد تا اینکه در نیمه دوم قرن ۱۶ کم کم بخش هایی از درون ساختمان ویران شد اما بعدها دیواره، برج ها و کل ساختمان مرمت شد.

قلعه d’Amboise

منبع: wonderslist.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code