راهنمای سفر به سیشل

سیشل از آن مقاصد کمتر شناخته شده در دنیاست. اما هر کسی که به آنجا سفر کرده است و یا عکس های آن را دیده باشد، بسیار مجذوب این منطقه می شود. برای تصور کردن سیشل کافیست یک جای خوش آب و هوا را در دل اقیانوس هند تصور کنید. سیشل یک جزیره نیست، در واقع یک مجمع الجزایر، متشکل از ۱۱۵جزیره است که در نزدیکی شمال ماداگاسکار قرار گرفته است. همین که می گوئیم سیشل در نزدیکی آفریقاست، شاید تصور گرما و آفتاب را کنید، اما اینطور نیست. شما قرار است به بهشت آفریقا وارد شوید، جایی کم جمعیت و بسیار خوش آب و هوا. جزایر گرمسیری سیشل در لیست یونسکو به ثبت رسیده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا روی واقعی این جزیره دیدنی را ببینید.

سفر به سیشل

موقعیت جغرافیایی

مجمع الجزایر سیشل در اقیانوس هند، در شمال ماداگاسکار و در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری شرق قاره آفریقا قرار دارد.
سیشل دارای ۴۴۴ کیلومتر مربع مساحت است و پایتخت آن شهر ویکتوریا می باشد. شهری که بیشترین جمعیت سیشل در آن زندگی می کنند.
همانطور که گفتیم سیشل یک مجمع الجزایر است و حدود ۴۰ جزیره آن گرانیتی کوهستانی است، این جزیره ها دشت های ساحلی دارند. ۵۰ جزیره ی دیگر سیشل مرجانی است. جزایر دیگر سیشل کورالینی هستند که آب های راکدی دارند. سه جزیره مهم سیشل به نام پراسلین، ماهه و لادیگ هستند که جزیره های دیگر در اطراف این ها قرار گرفته اند. پایتخت سیشل در جزیره ماهه قرار دارد و خوب است بدانید بیشترین جمعیت سیشل در همین جزیره زندگی می کنند.

موقعیت جغرافیایی

تاریخ سیشل

این جزیره چیزی در حدود ۶ قرن پیش، توسط فردی به نام واسکو دوگاما کشف شد. سال ها بعد یعنی از سال ۱۷۵۶ تا ۱۷۹۴، حاکمیت این جزیره به دست فرانسوی ها و بعد از آن ها به دست انگلیسی ها افتاد. سال ۱۸۱۴ بود که رسما سیشل به عنوان یکی از مستعمره های انگلیس معرفی شد. سیشل به قدری زیبا و دیدنی بوده است که در قرن ۱۹ میلادی به عنوان یکی از مناطق محبوب برای تفریح افراد ثروتمند انگلیسی به حساب می آمد. در نهایت در سال ۱۹۷۶ سیشل استقلال خود را پیدا کرد.

تاریخ سیشل

اطلاعات کلی

زبان

سیشل مردم بومی ندارد و ساکنین این جزیره معمولا مهاجرینی هستند که آفریقا، فرانسه، هند و چین به اینجا آمده اند. زبان رایج در اینجا انگلیسی و فرانسوی است.

واحد پول

واحد پول سیشل، روپیه است.

فرودگاه

مجمع الجزایر سیشل دارای ۱۵ فرودگاه است. فرودگاه بین المللی آن در شهر ویکتوریا پایتخت سیشل قرار دارد و طول باند آن حدود ۱۹۸۷ متر است.

برق

در سیشل سوکت های برق از نوع G  هستند. ولتاژ برق در این کشور ولتاژ استاندارد ۲۴۰ و فرکانس استاندارد ۵۰ هرتز است.
اگر ولتاژ استاندارد در جایی که زندگی می کنید بین ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت است، مانند انگلستان، اروپا، استرالیا و بیشتر کشورهای آسیایی و آفریقایی، می توانید از لوازم الکتریکی خود در سیشل استفاده کنید.

شماره های ضروری

پلیس: ۹۹۹
اورژانس: ۱۵۱

اطلاعات کلی

آب و هوای سیشل

با سفر به سیشل انتظار آب و هوای مطبوع استوایی را داشته باشید. در فصل های بارندگی در اینجا باران های سنگینی می بارد. در سیشل هوا رطوبت زیادی دارد و در بیشتر ماه های سال نسیم ملایم استوایی در حال وزیدن است.
در ماه های سرد سال، حداقل دمای هوا در سیشل حدود ۲۴ درجه سانتی گراد است. از آنجایی که بادهای جنوب شرقی در سیشل از اردیبهشت تا آبان ماه می وزد، این موقع از سال بهترین زمان برای سفر به سیشل است. همانطور که گفتیم به علت استوایی بودن هوای سیشل، رطوبت زیادی در اینجا وجود دارد. این رطوبت از ماه آذر تا فروردین به بیشترین میزان خود می رسد. ماه فرودین و اوایل اردیبهشت از گرم ترین ماه های سیشل هستند.

آب و هوا

هزینه های سفر به صورت کلی

سیشل مقصد خیلی ارزانی نیست، چرا که زیبایی ها و شگفتی های بسیاری دارد. اما این به این معنی نیست که باید برای هر چیزی هزینه ی زیادی پرداخت کنید. شما می توانید برای اقامتتان از یک اقامتگاه خیلی ارزان تا یک هتل ۵ ستاره لوکس را انتخاب کنید. برای سفر به سیشل روزانه چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو نیاز دارید. این مبلغ صرف اقامت، صبحانه، ناهار و شام و گشت های شما می شود.
هزینه اقامت به صورت میانگین حدود ۱۲۰

هزینه غذا حدود ۴۰ یورو

هزینه گشت و گذار ۵۰ یورو

هزینه ها
آفریقا در نزدیکی شماست
۴ گوشه از گنجینه های با ارزش حیات وحش در آفریقا
جاذبه های دیدنی آدیس آبابا + تصویر
لانه پرنده عظیم الجثه ای که می شود در آن خوابید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code