راهنمای سفر به شهر کوردوبا در اسپانیا

راهنمای سفر به کوردوبا

اسپانیا کشوری با شهرهای جذاب و دیدنی که در هر کدام از شهرهایش گشت و گذاری متفاوت را تجربه می کنید. کوردوبا شهری با معماری اسلامی که در منطقه تاریخی آن غرق در آثار به جای مانده از دوره های مختلف تاریخی می شوید. در ادامه با راهنمای سفر به کوردوبا، الی گشت را همراهی کنید.

کوردوبا

درباره کوردوبا

مطالب مرتبط:
تماشای معماری اسلامی در کوردوبای اسپانیا
معرفی مسجد جامع قرطبه در اسپانیا + تصویر

کوردوبا شهری که در کرانه شمالی رود گوادالکیبیر قرار دارد و پایتخت رومی ها و موروهای اسپانیا بوده است.  محله قدیمی این شهر که در اطراف مسجد جامع کوردوبا شکل گرفته یکی از ارزشمندترین نمونه های میراث بوه جای مانده از موروهاست و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این شهر در جنوب اسپانیا در منطقه اندلس قرار دارد و موروهای مسلمان در قرن هشتم کنترل آن را به دست گرفتند، در این کشور می توانید آثاری جذاب از ادیان اسلامی، مسیحی و بهودی را ببینید.

درباره کوردوبا

 آب و هوای کوردوبا

آب و هوای کوردوبا نیمه گرمسیری مدیترانه ای است. تابستان هایی گرم با متوسط دمای ۳۷ درجه سانتی گراد دارد و گرمای تابستان هایش تا حدی است که در بعضی از روزها حتی دمای هوا به بالای ۴۰ درجه سانتی گراد هم می رسد. هوا در زمستان ملایم، کمی سرد و بارندگی است..

فرودگاه: با اینکه این شهر فرودگاه دارد اما این روزها کمتر پروازهای تجاری در آن انجام می شود. نزدیک ترین فرودگاه های مهم به این شهر فرودگاه مالاگا، مادرید و سویل هستند که از انجا می توانید با اتوبوس یا قطار خودتان را به کوردوبا برسانید.

جاذبه های کوردوبا

مسجد جامع کوردوبا: اگر می خواهید یکی از زیباترین بناهای اسلامی را در این شهر ببینید به بازدید از مسجد جامع کوردوبا بروید، مسجدی که ساختش در سال ۷۸۶ شروع و ۲۵۰ سال بعد به پایان رسید. چیزی که در دیدن از این مسجد بیش از همه جلب توجه می کند ستون های آن است که با طراحی چشم نواز خود جلوه ای خاص به نمای ظاهری مسجد داده اند. بعد از اینکه موروها ا زاین شهر اخراج شدند این مسجد به کلیسا تبدیل شد به همین دلیل می توانید ترکیبی از معماری اسلامی و مسیحیت را در کنار هم به تماشا بنشینید.

مسجد جامع کوردوبا

پل رومی کوربودا (Corboda)

رودخانه گوادالکیبیر از رودهای مهم این شهر است که بر روی آن پلی تاریخی تبدیل به یکی از نمادهای این شهر شده است. زمان ساخت پل رومی کوربودا به قرن یک قبل از میلاد برمی گردد یعنی زمانی که رومی ها در این شهر حکومت می کردند. این پل ۲۴۷ متر طول و ۹ متر عرض دارد و ۱۶ قوس طوقی شکل جذابیت آن را دوچندان کرده اند.

پل رومی کوربودا

محله جودریا (Juderia)

خیلی ها شهر کوردوبا را با معماری اسلامیش می شناسند اما اگر به محله جودریا بروید جایی متفاوت را تجربه می کنید. محله یهودی نشین که در کوچه پس کوچه های تنگ و باریکش آرامشی بی بدیل را حس می کنید و با دیدن عبادتگاه های یهودی با معماری دیگر ادیان هم آشنا می شوید.

هزینه های معمول در کوردوبا

هزینه غذا: کوردوبا رستوران های زیادی از رستوران های ارزان قیمت تا رستوران های لوکس و گران دارد. اگر رستورانی ارزان را برای غذا خوردن انتخاب کنید هزینه یک وعده غذا برایتان چیزی حدود ۹ پوند می شود و اگر برای امتحان غذاهای فست فود راهی مک دونالد شوید باید حدود ۶ پوند خرج کنید.

هزینه غذا

هزینه حمل و نقل: در این شهر گزینه های زیای برای رفت و آمد دارید. اگر بخواهید برای استفاده از اتوبوس بلیط یک طرفه تهیه کنید باید ۱٫۲۰ پوند هزینه کنید. ورودی تاکسی ها از ۴ پوند است و هر یک کیلومتر ۰٫۷۸ پوند به آن اضافه می شود.

غذا در کوردوبا

در این شهر در همه روزهای سال بو و رنگ شکوفه های پرتقال فضا را پر کرده است و از آن به همراه گوشت، پنیر، ماهی و … در غذاهای مختلف استفاده می شود. غذاهای مختلفی مثل انواع تاپاس و سوپ سرد گوجه هم از غذاهای معروف این شهر است. این شهر تاثیر زیادی از فرهنگ عربی گرفته و به همین خاطر چای خانه های زیادی درجای جای آن وجود دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد