بلیط هواپیما

راهنمای سفر به فرانکفورت

شهر فرانکفورت با موزه ها، فرهنگ و غذاهایش شناخته می شود و اگر چه ممکن است از نظر بعضی ها به زیبایی برلین نباشد اما واقعا اینطور نیست چون هر شهری دیدنی های گردشگری و زیبایی های خاص خود را دارد. اگر عاشق موزه هستید، اگر عاشق فرهنگ و تاریخ هستید، اگر عاشق بازدید از مکانهای دوست داشتنی هستید و بالاخره اگر عاشق غذایید، باید به این شهر سفر کنید! فرانکفورت شهری مدرن است که مرکز تجارت اروپا هم هست. کافی است یک روزتان را در خیابان ها و کافه های این شهر دوست داشتنی بگذرانید تا برای همیشه عاشق ان شوید. با این راهنمای سفر به فرانکفورت از الی گشت همراه باشید و درباره ی این شهر، بیشتر بدانید:

شهر فرانکفورت | راهنمای سفر به فرانکفورت

اطلاعات ضروری از فرانکفورت

مطالب مرتبط:
برای یک سفر چند دقیقه ای به فرانکفورت آماده اید؟
۱۰ جاذبه ی دیدنی فرانکفورت

زبان رسمی مردم این شهر، آلمانی و واحد پول آن، یورو است. فرودگاه اصلی و بین المللی این شهر، راین ماین نام دارد که دارای ۴ باند فرود و ۲ ترمینال مسافربری است. همچنین بد نیست بدانید که قطب شرکت هواپیمای معروف لوفت هانزا هم در این شهر قرار دارد.

هزینه های شهر فرانکفورت

اقامت در هاستل و اتاق های خوابگاهی ای که در آنها با چند نفر دیگر هم اتاق باشید، بین ۱۵ تا ۳۰ یورو هزینه بر است و اگر بخواهید در هاستل اتاق خصوصی ای داشته باشید، باید ۵۰ الی ۷۰ یورو بپردازید. در این شهر، هتل های ارزان هم پیدا می شوند. مثلا اتاقی در هتلی ارزان با امکانات اولیه و معمولی که حمام خصوصی در داخل اتاق داشته باشد، از ۴۰ یورو برای هر شب شروع می شود و اگر بخواهید کمی اقتصادی تر عمل کنید و صرفه جو تر باشید و در عین حال، یک اتاق فقط برای خودتان داشته باشید اجاره ی آپارتمان یا اتاقی از یکی از افراد محلی بهتر است.

هتلی در فرانکفورت

غذا و هزینه خورد و خوراک

همانطور که گفته شد، فرانکفورت به خاطر غذاهایش خیلی معروف است. این شهر رستوران های خیلی شیک و مدرن و زیبایی دارد و اگر هوس رفتن به یکی از این رستوران های گران به سرتان نزند، می توانید در یک رستوران کوچک، با کمتر از ۲۰ یورو، یک غذای کامل میل کنید. اگر بخواهید از غذاهای دکه ای و خیابانی استفاده کنید، فقط کافیست ۲ تا ۴ یورو بپردازید و یکی از هات داگ های خوش طعم را امتحان کنید. علاوه بر این، صرف غذا در رستوران های بین المللی مثل مک دونالد، حدود ۷ یورو می شود.

غذا در فرانکفورت

برای جابه جایی در شهر فرانکفورت، در صورتیکه کارت فرانکفورت دریافت کنید، می توانید در هزینه هایتان تا حد زیادی صرفه جویی کنید. برای مقایسه، هزینه ی بلیط ۱ روزه، ۷ یورو است اما اگر ۹ یورو پرداخت کنید، می توانید با خرید این کارت، علاوه بر چند بار استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی، از قطار هم استفاده کنید.

آب و هوای فرانکفورت و بهترین زمان سفر به آن

از میان تمام شهرهای آلمان، فرانکفورت گرم ترین است و تابستان هایی معتدل و زمستان های سردی دارد. شلوغ ترین و پر توریست ترین فصل فرانکفورت، تابستان است که آن هم به دلیل آب و هوای خوب آن است. همانطور که گفته شد، تابستان های فرانکفورت خیلی گرم نیست اما زمستان های سردی دارد، بنابراین، بهترین زمان سفر به آن، تابستان و همین فصل شلوغ است.

جاذبه های گردشگری فرانکفورت

کلیسای جامع: کلیسای جامع فرانکفورت، کلیسایی قدیمی متعلق به قرن چهاردهم میلادی و جایی بسیار درخشان مزین به سنگ های درخشان و بلورهای تزیینی است. در دوران گذشته از این کلیسا به عنوان مکانی برای تاجگذاری پادشاهی استفاده می شده است. این کلیسا یکی از بایدهای دیدنی سفر به فرانکفورت است و بازدید از ان مجانی است.

پل فرانکفورت: پلی که به پل آهنی هم معروف است و بالای رودخانه ساخته شده و از بالای آن می توان چشم انداز زیبایی به شهر داشت.

موزه ی هنر Städel: اگر هنردوست باشید، بازدیداز این موزه می تواند راضی نگهتان دارد چرا که در ان بیشتر از ۱۰۰۰۰ اثر هنری قدیمی و جدید از دوران رنسانس تا بعد از آن نگهداری می شود. موزه Städel در روزهای دوشنبه تعطیل است و در روزهای دیگر هزینه ی ورود به آن، ۱۴ یورو است.

موزه Judengasse: همانطور که می دانید جامعه ی  یهودی در آلمان، گذشته ی همواری نداشته است. این موزه علاوه بر اینکه نشانه ی یادبودی از شهروندان کشته شده ی یهودی است، اطلاعاتی از جامعه ی یهودیت هم به بازدیدکنندگان ارائه می کند. اگر به تاریخ و دانستن آن علاقه مندید حتما از این موزه دیدن کنید، البته در حال حاضر، Judengasse به دلیل بازسازی بسته است و زمان بازگشایی دوباره ی آن هم مشخص نیست.

باغ گیاهشناسی پالمن: با یک هزینه ی کم ورودی ۷ یورویی، می توانید با دنیایی از گیاهان مختلف، گل ها و انواع پرندگان روبرو شوید. وجود مسیرهای مختلف و زیاد در این باغ باعث می شود تا مسیر ان خسته کننده نباشد و سراسر آن پر از چیزهای غیر منتظره باشد.

برنهایم: اگر به دیدن خانه های و ساختمان های سبک قرون وسطایی علاقه مند باشید، منطقه ی برنهایم برایتان جذاب خواهد بود. این تنها شانس شما در این شهر برای دیدن چهره ی شهر قبل از جنگ جهانی دوم است.

جنگل شهر: جنگلی درون شهری که در قسمت جنوبی آن قرار گرفته است و یکی از مکان های محبوب توریست ها و مردم محلی است.

افنباخ: البته افنباخ در شهر فرانکفورت قرار ندارد اما شهر کوچکی بسیار نزدیک به فرانکفورت است که پر از مغازه های بزرگ و کوچک، قلعه های قدیمی و مناطق تاریخی زیاد است و ارزش گشت و گذار را دارد.

برج مسه: یکی از بزرگترین برج های نمایشگاهی دنیا، برج مسه (Messe) است که در ان رویدادهای متفاوتی برگزار می شود و یکی از جاذبه های شهر فرانکفورت محسوب می شود.

راهنمای متروی برلین
راهنمای متروی برلین
اولین ربات انسان نمای فرودگاه مونیخ با همکاری هواپیمایی لوفت هانزا!
اولین ربات انسان نمای فرودگاه مونیخ با همکاری هواپیمایی لوفت هانزا!
این قلعه های آلمان را هرگز فراموش نخواهید کرد
این قلعه های آلمان را هرگز فراموش نخواهید کرد
معرفی هتل پارک این برلین الکساندر | ۴ ستاره
معرفی هتل پارک این برلین الکساندر | ۴ ستاره