گذراندن تعطیلات در لیسبون مثل لیسبونی ها!

شهر لیسبون در پرتغال

در این سری پست از پست های «گذراندن تعطیلات در…» الی گشت می خواهیم رستوران ها، جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی شهر لیسبون در پرتغال را از دید یکی از افراد بومی این شهر به شما معرفی کنیم. در سری پست های قبلی به معرفی بلغارستان پرداخته بودیم که می توانید مطالعه کنید: (گذراندن تعطیلات در صوفیا مثل بلغاری ها!) امروز هم قرار است لیسبون را از دید یک شخص محلی به نام Sandra کشف کنیم. در ادامه ما را همراهی کنید:

شهر لیسبون در پرتغال

لطفا خودتان و شهرتان را معرفی کنید

مطالب مرتبط:
چند دقیقه در پرتغال
جاذبه های معروف کشور پرتغال

من یک نویسنده ی گردشگری و فعال شبکه های اجتماعی هستم که در شهر لیسبون در پرتغال زندگی می کنم. من هر روز این شهر را از پشت پنجره ی خانه ام می بینم بننابراین همه جای آن را می شناسم و می توانم دیگران را خیلی خوب راهنمایی کنم. در این شهر شما می توانید تمام تاثیراتی که لیسبون از دوران قبل گرفته است ببینید از امپراطوری رمی ها گرفته تا فرمانروایی مورها.

غذاهای خوب این شهر کدام های هستند؟

بدون حتی لحظه ای درنگ می توانم بگویم شاه بلوط کبابی در فصل زمستان، بهترین غذای این شهر است. ماهی کبابی کاد در کنار برنج و لوبیا، یکی دیگر از غذاهای سنتی لیسبون و مورد علاقه ی مردم محلی است که هر توریستی در سفر به این شهر باید امتحان کند.

بهترین مکان لیسبون برای خوردن یک صبحانه ی مفصل عالی کجاست؟

به جرات می توان گفت که هر کافه ای که در گوشه ی خیابان های شهر است، جای خوبی است. در لیسبون، صرف صبحانه در کافه ها یک کار خیلی مرسوم است و بسیاری از مردم برای صرف صبحانه، به جای خانه به کافه می روند. کافه ی Padaria Portuguesa یکی از کافه هایی است که محیط گرم و خوبی دارد و مردم دوستش دارند. یکی از خوشمزه ترین آیتم های صبحانه ی منوی این کافه، نانی به نام pao de deus است که نوعی نان گرد و شیری است که با کرم تخم مرغ و خرده های نارگیل روی آن تزیین شده است و در کنار پنیر و کره سرو می شود و مزه ی واقعا لذیذی دارد.

صرف صبحانه در Padaria Portuguesa

بهترین جای لیسبون برای صرف شام کجاست؟

اگر در لسیبون دنبال جایی برای صرف شام هستید که هم جای سورپرایز کننده ای داشته باشد، هم سرویس دهی خوب و دوستانه و گرمی داشته باشد، از مواد غذایی با کیفیت و تازه در غذاهایش استفاده کند و کلا حال و هوایتان را تغییر دهد، رستوران Osteria و Taberna da Rua das Flores، ۲ پیشنهاد عالی هستند.

رستوران Taberna da Rua das Flores در لیسبون

۳ جاذبه ی برتر لیسبون کدام ها هستند؟

برای علاقه مندان به میراث های تاریخی و معماری، پیشنهاد ما Alfama quarter است، معماری و نمای خارجی ساختمان های آن فوق العاده است و در آن مغازه های خواروبار فروشی کوچک در کنار مردم دوست داشتنی، یک موهبت بزرگ است.

بعد از آن، حتما تارموای خردلی رنگ (the mustard yellow trams) را که بسیار دیدنی است، ببینید و پیشنهاد می کنیم حتما حتما تراموای ۲۸ را بگردید. اگر احساس کردید خیلی شلوغ است و ارزش انتظار را ندارد، سخت در اشتباهید. بدانید یکی از بهترین های لیبسون را از دست داده اید! برج بلم (the Belem Tower) هم از دیگر دیدنی های برتر شهر لیسبون در پرتغال است که حتما باید امتحان کنید.

تراموای خردلی رنگ لیسبون
منطقه ی Alfama quarter

بهترین فستیوال های سنتی و یا اتفاقات بزرگ لیسبون کدام ها هستند؟

لیسبون شهری است که در آن از شهرهای دیگر پرتغال بسیار به آن مهاجرت شده است و این به آن معناست که فرهنگ های مختلفی در آن وجود دارد. یکی از فستیوال های بی رقیب این شهر، the Saints in June! نام دارد که در آن در گوشه گوشه شهر و بخصوص در محله های قدیمی تر، دکه های فروش غذاهای تازه مانند ماهی گریل شده ی ساردین در کنار نوعی نان خاص پرتغالی باز می شوند و همه جای شهر مملو از مردمانی می شود که در حال خریدن و خوردن هستند. علاوه بر این، در خیابان ها، یک نوع پایکوبی به نام pimba هم برقرار می شود و مردم از روز تا اواخر شب ها به جشن و پایکوبی در خیابان ها مشغول هستند. همه در این فستیوال با هم دوست می شوند و اتمسفر بسیار شادی بوجود می آورند و به همین دلیل پیشنهاد من این فستیوال است.

فستیوال the Saints in June
چطور از فرودگاه لیسبون به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لیسبون به مرکز شهر برویم؟
سینترا، شهری شگفت انگیز در نزدیکی لیسبون
سینترا، شهری شگفت انگیز در نزدیکی لیسبون
میدان لارگو دو کارمو لیسبون، بنایی شوم دارد!
میدان لارگو دو کارمو لیسبون، بنایی شوم دارد!
کاخ سلطنتی آجودا در پرتغال
کاخ سلطنتی آجودا در پرتغال

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code