راهنمای سفر به مجارستان

راهنمای مسافرتی مجارستان

مجارستان دنیایی از چشم اندازهای متنوع را در خود جای داده است؛ کوه ها، دریاچه ها، رودخانه و دشت های سرسبز به همراه روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ کشور زیبایی را به وجود آورده اند که مقصد مناسبی برای گردشگران است. مجارستان با اینکه کشور کوچکی است ولی جاذبه ها زیادی از آن در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در این کشور می توانید دومین دریاچه آب گرم دنیا، بزرگ ترین دریاچه ی اروپای مرکزی و بزرگ ترین چمنزارهای اروپا را ببینید. در ادامه الی گشت را با راهنمای سفر به مجارستان همراهی کنید.

مجارستان

موقعیت جغرافیایی

مطالب مرتبط:
در بوداپست چه غذاهایی بخوریم؟
بعد از دیدن این تصاویر، فورا به بوداپست سفر می کنید!

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با اسلواکی، از غرب با اتریش، از جنوب غربی با اسلونی و کرواسی، از جنوب با صربستان، از شرق با رومانی و از شمال شرقی با اوکراین همسایه است. مجارستان در لیست ۱۵ مقصد برتر دنیا قرار دارد و پایتخت آن بوداپست یکی از زیباترین شهرهای دنیاست.

راهنمای سفر به مجارستان

اطلاعات کلی

زبان: مجاری

واحد پول: فورینت

برق: ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز

فرودگاه: فرودگاه بین المللی بوداپست فرنک لیست مهمترین فرودگاه مجارستان است که در ۱۶ کیلومتری جنوب شرقی مرکز بوداپست قرار دارد.

شماره های اضطراری: ۱۱۲

اختلاف ساعت با تهران: ۲ ساعت و نیم عقب تر است.

آب و هوا

تابستان های بارانی و زمستان های سرد و برفی از ویژگی های آب و هوایی این کشور است. متوسط دمای سالیانه ۹٫۷ سانتی گراد است. بیشترین دمای تابستان ۲۳ تا ۲۸ درجه و کمترین دمای زمستان منفی ۳ تا منفی ۷ درجه سانتی گراد است.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان برای سفر به این کشور تابستان است هر چند که در این فصل باران های ناگهانی زیادی می بارد.

آب و هوای مجارستان

شهرهای مهم

بوداپست: پایتخت مجارستان با پارک های سرسبز، موزه های معروف، قلعه های قرون وسطایی و شب های سرزنده یکی از لذت بخش ترین شهرهای اروپاست.

دبرسن(Debrecen) : دومین شهر بزرگ مجارستان و مرکز فرهنگی کشور است.

اگر (Eger): شهر زیبای شمالی که قلعه های باستانی زیبایی دارد.

گیور (Gyor): در شمال غرب مجارستان است و کافه ها، رستوران ها و بوتیک های زیادی دارد.

کچکمیک (Kecskemet): شهری که به موسیقی و معماری آرت نوو معروف است.

کچکمیک

شکم گردی در مجارستان

گولاش (Gulyás): یک جور آبگوشت مجاستانی است که از تکه های گوشت، گوجه، پیاز، فلفل درست می شود.

گولاش

سوپ میوه (Gyümölcsleves): این سوپ که با آلبالو، خانه ترش و شکر درست می شود یک پیش غذای خوشمزه و از غذاهای اختراع شده در مجارستان است.

سوپ میوه

داباس تورتا (Dobos Torta ): از کیک های محبوب و خوشمزه در مجارستان است که از ۵ تا ۷ لایه کیک اسفنجی درست می شود و همه ی لایه ها شکلاتی اند. در آخر روی کیک با کارامل تزئین می شود.

داباس تورتا

جاذبه های گردشگری

رود دانوب: جریان رودخانه دانوب از شمال تا جنوب مجارستان کشیده شده و در مسیر خود از شهر بوداپست می گذرد و شهر را به دو بخش قسمت می کند. بر روی پل زنجیر (Chain) که بر فراز این رودخانه است می توانید چشم اندازهای رویایی از غروب خورشید را ببینید.

رودخانه ی دانوب و پل زنجیر

سوپرون (Sopron): شهری در مرز اتریش که به غیر از مناظر زیبا بنایی تاریخی و تماشایی دارد. معماری بخش قدیمی نشان دهنده ی تاریخ طولانی شهر است که به بهترین شکل ممکن خودش را در بناهای تاریخی به نمایش گذاشته است.

سوپرون

قلعه‌ ی Eger : اینجا قلعه ای در شهر«اگر» است که در سال ۱۵۵۲ حمله ی ترک ها به این شهر را  دفع کرد. این قلعه تا سال ۱۹۵۷ به عنوان پادگان استفاده می شد.

قلعه‌ ی Eger

کلیسای جامع سنت پیتر: بنای مذهبی کلیسای کاتولیک است که در شهر پچ قرار دارد. زیربنای این کلیسا در دوره ی روم باستان در قرن ۴ میلادی درست شد. بنایی که امروز از این کلیسا می بینید نتیجه ی بازسازی هایی است که در سال ۱۸۸۲ تا ۱۸۹۱ انجام شد.

کلیسای جامع سنت پیتر

کاخ سلطنتی وایسگراد: در ۴۰ کیلومتری شمال بوداپست به شهر قدیمی وایسگراد که بروید این کاخ زیبا را بر فراز شهر می بینید. این کاخ که در کنار رود دانوب قرار دارد در سال ۱۳۱۶ به دستور چارلز اول ساخته شد.

کاخ سلطنتی وایسگراد

هزینه های سفر به مجارستان

هزینه اقامت: برای یک شب اقامت در خوابگاه ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ فورینت باید هزینه کنید. برای ماندن در یک اتاق شخصی باید بین ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فورینت هزینه دهید. اقانت در یک اتاق دو تخته در هتلی خوب ۱۶۵۰۰ فورینت است.

هتل های بوداپست

هزینه خورد و خوراک

هزینه ی غذادر رستوان های ارزان: ۱۵۰۰ فورینت

غذا برای دو نفر در رستوران متوسط: ۸۰۰۰ فورینت

غذا در رستوران مک دونالد و فست فود: ۱۵۰۰ فورینت

آب معدنی: ۱۷۵ فورینت

شیر یک لیتری: ۲۱۲ فورینت

یک عدد نان: ۱۷۳ فورینت

هزینه حمل و نقل

بلیط یک طرفه: ۳۵۰ فورینت

ورودی تاکسی: ۴۵۰ فورینت، هر یک کیلومتر ۲۸۰ فورینت اضافه می شود.

تاکسی در بوداپست

باید ها و نبایدها

  • مجارستان جای عالی برای تماشای پرندگان است حتما از فرصت سفر به  این کشور استفاده کنید و پرندگان کمیاب و رنگارنگ ر از نزدیک ببینید.
  • مجارستان بیش از ۱۰۰۰چشمه ی آب گرم زیادی دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید.
  • بوداپست میدان معروف و تاریخی به اسم میدان قهرمانان دارد، اگر در سه زمان مختلف روز به این میدان بروید از حس و حال متفاوت آن در زمان های مختلف روز تعجب می کنید.
  • موزه ها، روزهای دوشنبه تعطیل هستند به غیر از موزه ها اگر در این روز می خواهید به رستورانی خاص بروید قبل از رفتن از باز بودن آن مطمئن شوید چون ممکن است با در بسته روبرو شوید!
  • در نقشه های مسافرتی رایگان، اسم خیابان ها به صورت خلاصه آورده شده است.
  • بدون بلیط، سوار وسایل حمل و نقل عمومی نشوید.
  • سعی کنید به رستوران های توریستی نروید چون پول زیادی می دهید اما غذای باکیفیتی نمی بینید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code