راهنمای پیدا کردن کار در فرانسه (بخش دوم)

پیدا کردن کار در فرانسه

در بخش اول این مطلب تا حدودی شما را با چند و چون کار در فرانسه آشنا کردیم. اگر به دنبال کار مناسب در این کشور هستید پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید مهارت های خود را افزایش دهید و با دنبل کردن این مطالب به یک گزینه مناسب نزدیک شوید.یکی از راه های پیدا کردن کار در فرانسه جستجو در لیست کمبودهای شغلی اروپا است. با الی گشت همراه باشید تا در بخش دیگر این مطلب برای پیدا کردن یک کار مناسب بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

کار در فرانسه
مطالب مرتبط:
راهنمای پیدا کردن کار در فرانسه (بخش اول)
راهنمای سفارت فرانسه و اخذ ویزای این کشور

اگر فارغ التحصیل هستید می توانید کاری به عنوان استخدامی چندملیتی را انتخاب کنید که شرکتهای متعددی آن را دارا هستند. برای مثال شرکت ها و برندهایی مثل:
AXA, BNP Paribas, Carrefour, Crédit Agricole, EDF, L’Oréal Michelin, Orange, PSA Peugeöt Citroen, Renault, Saint-Gobin, Sanofi, Total و Vivendi از جمله این شرکتها هستند. همچنین می توانید به دنبال شرکتهایی باشید که در کشور خودتان ادارجاتی برای خود دارد. در فرانسه نیز مانند اکثر کشورهای دنیا تجربه کاری بسیار مهم است، بنابراین اگر شما فارغ التحصیل هستید به دنبال این باشید که چطور در مصاحبات شغلی موفق شوید و اینکه چطور یک رزومه کاری فرانسوی بنویسید و از اشتباهات رایج در آن بپرهیزید. انعطاف پذیر باشید، سعی نکنید برای پیدا کردن شغل دوباره به جای اول خود برگردید، به جای تسلیم در برابر موانع زبان فرانسوی خود را تقویت کنید و با مردم در ارتباط باشید. با داشتن تجربه های محلی و شبکه های اجتماعی می توانید فرصتهای شغلی زیادی به دست آورید.

پیدا کردن کار در فرانسه

محیط کار و فرهنگ کسب و کار فرانسه

تجارت فرانسه دارای سلسله مراتب خاص، مشخص و قدرتمندی است. منشی ها برای حفاظت از ریئسهایشان سخت فعالیت می کنند تا آنها آزرده نشوند بنابراین به سختی می توان با اشخاص رده بالا صحبت کرد. حتی ترتیب نشستن در میز جلسه نیز دارای رده بندی است. وقتی در جلسه ای کاری هستید سعی کنید در مورد موضوع بحث کنید نه اینکه برای آن تصمیم بگیرید. وقتی تصمیمات گرفته شد از آن پس هر زاویه از آن مورد تحلیل قرار می گیرد . راهکارها بلند مدت خواهد بود و تنها کارکنان ارشد برای آنها برنامه ریزی خواهند کرد. وقت شناسی بسیار مهم است، قرارملاقاتها مهم هستند، مذاکرات آرام و رسمی انجام می شوند. قوانین کار در فرانسه بسیار محافظه کارانه است و قانون کار برای هفته ۳۵ ساعت (بعد از دریافت دستمزد) است ، در حدود یک یا دو ساعت وقت ناهار است و پنج هفته تعطیلی در یک سال برای آنها وجود دارد. در ۲۰۱۴ دولت فرانسه قانون کارگران تحریم شده در فضای مجازی و بخشهای مشاوره برای جواب دهی به ایملهای مربوط به کار یا پاسخ دادن تلفنی خارج از وقت کاری را معرفی کرده است. اگر شما در شرکتی کار می کنید که بیش از ۵۰ کارگر دارد بطور اتوماتیک تحت حمایت اتحاد کارگران فرانسه قرار می گیرید حتی اگر خودتان عضو آن نشوید.

فرصت های شغلی در فرانسه

زبانهایی که برای کار در فرانسه به آنها نیاز دارید.

اگر شما می خواهید شغلی بدست آورید باید به حد استاندارد بتوانید فرانسه صحبت کنید، حتی اگر شغل شما نیاز به این داشته باشد که شما به زبان مادری خود صحبت کنید با این حال باز هم باید به زبان فرانسه به خوبی تسلط داشته باشید. اگر فرانسه شما زیاد خوب نیست  باید شغلی  مانند آموزش زبان انگلیسی را در نظر داشته باشید در حالی که زبان فرانسه را نیز در مدارس فرانسه یاد می گیرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد