بهترین روش های برقراری ارتباط در سفر را بشناسید

برقراری دوستی ذر سفر

یکی از زیباترین بخش‌های هر سفر شناختن آدم‌های جدید و ایجاد ارتباط با آنها است. سفر در تنهایی، نقش مهمی در ایجاد موقعیت و افزایش انگیزه بازی می کند. ایجاد ارتباط هنگام سفر برای بسیاری از افراد دشوار است. اما برای ایجاد ارتباط راه‌های ساده‌ تری وجود دارد که بسیار کمک خواهند کرد. در ادامه همراه ما باشید تا بهترین روش‌های برقراری ارتباط در سفر را بشناسید.
۱٫ نبایدها را فراموش کنید
این مهم‌ترین توصیه‌ای است که باید رعایت کنید. بسیاری از مردم با نبایدهای فراوانی که در ذهن دارند سفر می‌کنند: “چرا باید چنین کاری را انجام دهم؟”. برای برقرار کردن دوستی محدودیت سنی قایل نشوید. آدم‌ها می‌توانند از برخورد با تمامی افراد نکات جدیدی یاد بگیرند.
۲٫ یک مهارت جدید یاد بگیرید
ببینید در جایی که می‌خواهید به آن سفر کنید چه چیزهایی شهرت دارد. مثلا اگر قرار است به اسپانیا بروید زبان اسپانیولی را فرا بگیرید. با یاد گرفتن یک مهارت جدید می‌توانید ارتباطتان را در سفر بهبود ببخشید.
۳٫ از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و همراه مجازی پیدا کنید
اینترنت می‌تواند این جور مواقع به کارتان بی‌آید. می‌توانید به وب سایت‌هایی مثل Virtual Tourist سر بزنید و در آنجا از تجربیات کسانی بهره‌مند شوید که قبلا به مقصد مورد نظر شما سفر کرده‌اند.
۴٫ از تورهای مسافراتی استفاده کنید
بعضی اوقات به اشتباه تصور می‌کنیم باید تمام مراحل سفر را به تنهایی طی کنیم، اما باید گفت سفر کردن با تور می‌تواند بسیار هیجان‌انگیزتر و جالب‌تر باشد. در تور می‌توانید به راحتی دوستان جدیدی پیدا کنید که مطمئنید در یک مسئله، آن هم مقصد سفر با هم اتفاق نظر دارید.
۵٫ یک روز را به پیاده‌روی بگذرانید
می‌توانید از هتلی که در آن اقامت دارید درباره‌ی تورهای گردشی روزانه بپرسید یا اینکه خودتان یک روز را به پیاده‌روی در شهر مقصد بگذرانید و از این طریق با افراد بیشتری آشنا شوید.
۶٫ یک رهبر باشید
یکی از اساسی‌ترین مسائل در زمینه‌ی روانشناسی برقراری ارتباط این است که آنهایی که توانایی رهبری دارن بیشتر از سمت دیگر افراد مورد توجه قرار می‌گیرند و دوست داشته می‌شوند. به جای اینکه منتظر اتفاقات باشید، خودتان پیشقدم شوید و اتفاقات را بسازید.
۷٫ سوال بپرسید
یکی دیگر از بهترین راه‌های ایجاد ارتباط نترسیدن از سؤال کردن است. مثلا وقتی مشغول بازدید از یک مکان هستید، می‌توانید سر صحبت را با ایجاد یک پرسش یا بیان نظرتان باز کنید.
۸٫ به مردم توجه کنید
این را همیشه در ذهن داشته باشید، مردم عاشق این هستند که راجع به خودشان صحبت کنند. تقریبا تمام آدم‌ها خودخواهانه و به صورت ناخودآگاه منتظر فرصتی هستند که راجع به خود صحبت کنند. از این ویژگی استفاده کنید و از آنها سؤالاتی مثل “قبلا هم اینجا آمده بودید؟”، “تا الان به چه جاهایی سفر کرده‌اید؟”، “این منطقه چه ویژگی‌های جالبی دارد؟” یا اصلا یک سوال خیلی ساده و تأثیرگذاری مثل “اهل کجا هستید؟” بپرسید.
۹٫ از تجربه‌ی چیزهای جدید نترسید
یک توریست معمولی بودن بسیار ساده است، اما برای داشتن تجربه‌های بیشتر، بهتر است پس از برقراری رابطه‌ی دوستی به هر توصیه و یا پیشنهاد بی‌خطری که دوست جدیدتان می‌دهد گوش کنید. گاهی وقت‌ها یک پیشنهاد بی‌خطر می‌تواند به یک تجربه‌ی بی‌نظیر ختم شود.
۱۰٫ هوشمند باشید
در آخر می‌خواهم از شما بخواهم که با هوش عمل کنید. بیشتر افراد جدیدی که سر راهتان قرار می‌گیرند می‌توانند آدم‌های خوب و بی‌خطری باشند، اما برخی هم فقط به قصد آسیب زدن به شما نزدیک می‌شوند. در واقع باید بگویم که امنیت شخصی از هر چیزی مهم‌تر است و نباید هیچ وقت و به هیچ قیمتی خود را در موقعیت‌های خطرناک قرار داد. همیشه به حس ششم خود اعتماد کنید.

راهنمای سفر به بمبئی
راهنمای سفر به بمبئی
راهنمای سفر به گلاسکو
راهنمای سفر به گلاسکو
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
راهنمای کامل خرید سیم کارت در مالزی
راهنمای کامل خرید سیم کارت در مالزی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code