معرفی رستوران های ایرانی در دهلی نو + آدرس

رستوران‌های ایرانی در دهلی نو

یکی از مشکلاتی که بیشتر ما ایرانی ها هنگام سفر به دیگر کشورها، مخصوصا کشورهای آسیایی و جنوب شرقی آسیا داریم، پیدا کردن غذاهایی است که با ذائقه ما سازگار باشد. در سفر به هند و هنگامی که وارد دهلی می شوید، اولین سوالی که معمولا مسافران و گردشگران به دنبال پاسخ دادن به آن هستند، شما را درگیر می کند. اینکه کجا غذای خود را سفارش دهید؟ کدام رستوران ها جزو بهترین رستوران های دهلی هستند؟ یا کمی دقیق تر می شوید و به دنبال رستوران‌های ایرانی در دهلی نو می گردید. رستوران هایی که از غذاهای تند هندی در آن خبری نیست و کاملا با منوی آن ها آشنایی دارید. جالب اینجاست که غذاهای ایرانی در کشور هند و دهلی بسیار پر طرفدار هستند و حتی مردم هند نیز، بسیار به این رستوران ها می روند. در مجله ی گردشگری الی گشت برای مسافرانی که به هند سفر می کنند و سخت پسند هستند، رستوران‌های ایرانی در دهلی نو را معرفی می کنیم تا سفر خود را بدون دغدغه های شکم گردی بگذرانند. پیشنهاد می دهیم اگر شما هم در دهلی هستید و از غذاهای محلی و تند این شهر خسته شده اید، به این رستوران ها با انواع غذاهای ایرانی بروید.

رستوران‌های ایرانی در دهلی نو

رستورانی ایرانی به نام SodaBottleOpenerWala

مطالب مرتبط:
معرفی ۹ مورد از بهترین رستوران های دهلی
معرفی کامل رستوران های حلال دهلی
معرفی کامل جاذبه های دهلی + آدرس

اینجا نه تنها با یکی از بهترین رستوران های دهلی روبرو هستید بلکه یکی از رستوران‌های ایرانی در دهلی بوده که تلاش دارد غذاهای ایرانی را تهیه کند. مدیریت این رستوران در تلاش است تا مردم دهلی را بیشتر با آداب و رسوم ایران و البته غذاهای خوشمزه ایرانی آشنا سازد. شاید با ورود به این رستوران، کمتر بتوانید عمصری ایرانی پیدا کنید اما اگر بیشتر دقت کنید باز هم حال و هوای ایران را خواهید یافت. بوی شیرینی ها و دسرهای ایرانی در کنار عطر و بوی غذاهای ایرانی، فضای رستوران را پوشانده است و رنگ های شاد دکوراسیون حواس شما را تقویت می کند.

این رستوران هر روز تنها تا ساعت ۱۱:۳۰ شب باز است.

یکی از جذابیت های این رستوران برای توریست ها و گردشگران خارجی قوانین و آدابی است که بر روی دیوار نوشته شده اند. از مهمانان خواسته شده است که بسیاری از کارها را در رستوران انجام ندهند. کارهایی که در بیشتر رستوران های دهلی، موضوع و کاری عادی است اما در اینجا و با فرهنگ ایرانی همخوانی ندارد. به طور مثال نوشته شده که در این رستوران موهای خود را شانه نکنید. بلند نخندید. بینی خود را با صدای بلند تمیز نکنید و غیره!

در هر صورت این رستوران برای مردم دهلی نیز به عنوان مکانی برای آشنایی با غذاهای ایرانی شناخته می شود، چه برسد برای دیگر گردشگرانی که وارد این شهر می شوند! البته این رستوران دیگر غذاهای محلی دهلی را هم سرو می کند. غذاهای تلفیقی ایرانی و هندی را در این رستوران امتحان کنید.

  • آدرس: ۷۳B, Khan Market, Rabindra Nagar, New Delhi, Delhi 110003
رستورانی ایرانی به نام SodaBottleOpenerWala

رستوران نوش جون در دهلی | Nooshe Joon

اگر به دنبال ساندویچ های ایرانی هستید، برای پیدا کردن رستوران‌های ایرانی در دهلی نو پیشنهاد می دهیم مسیر رستوران نوش جون را پیش بگیرید. رستوران و سالن غذاخوری که توانسته در دهلی برای خود اسم و رسمی به پا کند و بسیار مشهور شود.

انواع ساندویچ های آن مانند ساندویچ فلافل، انواع کباب ها، سیب زمینی ها و کوکوها، پیتزاهای مخصوص ایرانی، انواع بشقاب های غذای ایرانی و بسیاری دیگر را در رستوران نوش جون می توانید ببینید.

یکی از جذابیت های این رستوران حتی برای گردشگران ایرانی که وارد هند و دهلی می شوند، خوشمزه بودن غذا حتی بیشتر از رستوران های درون ایران است. این رستوران تلاش کرده تا به دستور غذاهای سنتی ایران وفادار باقی بماند و دقیقا همان غذا را جلوی مهمان خود قرار دهد.

  • این رستوران هم تنها تا ساعت ۱۱ شب باز است و تنها تا ساعت ۱۰ شب سفارش های خود را قبول می کند. بنابراین اگر می خواهید به این مکان بروید حتما تا قبل از ساعت ۱۰ در آن حضور یابید.

از خوشمزه ترین غذاهای اینجا می توان به پیتزای جوجه، چلو کباب، ساندویچ فلافل و غیره را نام برد که همگی با قیمت های مناسب و تا حدودی ارزان قابل سفارش هستند. از خوبی های دیگر این رستوران در میان رستوران‌های ایرانی در دهلی نو موقعیت خوب آن در دهلی است که با مترو قابل دسترسی است. این رستوران دو طبقه دارد و با رنگ های آبی لاجوردی تزئین و طرح های کاشی های ایرانی تزئین شده است.

  • آدرس: Epicuria Food Mall, Nehru Place Metro Station, Nehru Place, New Delhi-19 | 011 33106340
رستوران-نوش-جون-در-دهلی-رستوران‌های ایرانی در دهلی

رستوران مانکی | Monkey

برای امتحان کردن تلفیقی از انواع غذاهای خوشمزه و منویی متنوع در میان رستوران‌های ایرانی در دهلی نو به سراغ رستوران مانکی بروید. اگر چه در منوی غذایی این رستوران، گزینه های ایرانی تعدادشان کم است اما باز هم غذاهایی فوق العاده خوشمزه را سرو می کنند. اگر با گروه سفر می کنید و بعضی از افراد غذای هندی خواهند و بعضی به دنبال غذاهای ایرانی هستند، پیشنهاد می دهیم به رستوران مانکی بروید.

رستوران مانکی تنها تا ساعت ۱۱:۳۰ شب باز است و می توانید هر آنچه که دوست دارید در این رستوران سفارش دهید.

  • جدای از فضای جذاب و طراحی متفاوت درون رستوران، طعم غذاها نیز شما را به خود جذب می کند. یکی از خوشمزه ترین غذاهای این رستوران آلو پلو است که نام آن را در منو Berry Pulao خواهید خواند.

اگر به دنبال صبحانه ای عالی و ایرانی هستید، این رستوران یکی از خوشمزه ترین صبحانه های ایرانی را سرو می کند. صبحانه هایی مانند انواع املت های ایرانی را می توانید در این فضا امتحان کنید.

  • آدرس: Local Shopping Complex 11 Next to Mini Cooper Showroom, Vasant Kunj Marg, Pocket B-C, 6 & 7, New Delhi, Delhi 110070
رستوران-مانکی از رستوران‌های ایرانی در دهلی نو

رستوران فیداه | Fidahh

رستورانی بسیار کوچک و خودمانی در میان رستوران‌های ایرانی در دهلی نو است که هر چند برای طراحی دکور و فضای درون رستوران چندان تلاش نکرده است اما غذاهای ایرانی قابل قبولی را تهیه و سرو می کند. اگر به دنبال رستورانی هستید که ارزان ترین غذاهای ایرانی را در دهلی بتوانید از آن بخرید، پیشنهاد ما این رستوران خواهد بود. رستوران فیداه یکی از رستوران ها و کافه های درون ساختمان و مرکز خرید اطراف میدان تی دی آی (TDI) است که در طبقه همکف ساختمان اپیکوریا (Epicuria) واقع شده است.

هر چند که این رستوران را با غذاهای لبنانی اش می شناسند اما غذاهای ایرانی آن هم بسیار خوشمزه هستند. این رستوران تنها تا ساعت ۱۱ شب باز است.

از خوبی های این رستوران، دسترسی آسان به مترو بوده؛ بنابراین برای سفارش غذایی همانند جوجه کباب به راحتی می توانید با مترو به این مکان بروید. از دیگر غذاهای خوشمزه در رستوران فیداه می توان به جوجه و بال کبابی و چلو کباب با گوشت بره اشاره کرد که حتما در این رستوران آن ها را امتحان کنید. تعجب خواهید کرد که چطور در شهر دهلی و در هند چنین غذای خوشمزه ایرانی را می خورید!

  • آدرس: Shop #6, Lower Ground Floor, Food Court, TDI Town Square, Nehru Place Metro Terminal, New Delhi, Delhi 110019
رستوران-فیداه از رستوران‌های ایرانی در دهلی

رستوران پیر ۳۸ | Pier 38

رستورانی بسیار شاداب و شاد که مکانی برای جوانان دهلی و البته گردشگرانی است که می خواهند بعد از ظهری مفرح را بگذرانند. اگر به دنبال رستوران‌های ایرانی در دهلی نو می گردید، پیشنهاد می دهیم که به ایالت هاریانا در شرق دهلی نو بروید. اگر در محله هایی در نزدیکی دروازه هند هستید، می توانید با تاکسی در کمتر از یک ساعت به این رستوران برسید. این رستوران می تواند یک بعد از ظهر شاد و پر از مهمانی را برای شما در میان جوانان دهلی رقم بزند و البته منوی غذاهای ایرانی آن را فراموش نکنید.

از خوبی های این رستوران باز بودن آن تا ساعت ۱ صبح است؛ پس مهمانی در اینجا حالا حالاها ادامه دارد.

جدای از غذاهای مشهور ایرانی، در منوی متفاوت این رستوران، غذاهای عربی، لبنانی و شمال هند را خواهید یافت که پیشنهاد می دهیم از آن ها نیز امتحان کنید. به طور مثال انواع غذاهای انگشتی، سالادها، ساندویچ ها و غذاهایی که در کاغذهای رولی پیچیده شده اند، بشقاب های پر از مزه های ایرانی، انواع کباب ها و باربیکیوی ایرانی و بسیاری دیگر را برای انتخاب خواهید داشت.

  • آدرس: ۱st floor, shop 106, 107, DLF Tower 8th Rd, DLF Cyber City, DLF Phase 2, Sector 24, Gurugram, Haryana 122002
غذای-رستوران-پیر 38 از رستوران‌های ایرانی در دهلی

رستوران پارسی انجمن | Parsi Anjuman

رستوران پارسی انجمن یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در دهلی نو بوده که در اقامتگاهی ایرانی قرار گرفته است. این اقامتگاه ایرانی با نام the Parsi Rest House در سال ۱۹۵۸ توسط یک ایرانی به نام داریوش باگلی و همسرش در دهلی راه افتاد. پس از اینکه داریوش باگلی از دنیا رفت، همسر او این اقامتگاه و رستوران را اداره می کرد و انواع غذاهای خوشمزه ایرانی را در آن می پخت و سرو می کرد. غذاهایی که طرفداران بسیاری پیدا کرده بود.

  • این رستوران که توسط زرتشتیان ایرانی در دهلی اداره می شود، تنها ۳ دقیقه تا ایستگاه مترو دروازه هند پیاده روی دارد. همچنین تا مسجد جامع دهلی که بنایی متعلق به قرن هفدهم میلادی است، تنها ۲ کیلومتر و تا دروازه دهلی حدود ۳ کیلومتر فاصله دارد.

در میان غذاهای هندی این رستوران دهانساک (Dhansak) و پاترا (Patra ni Macchi) و در میان غذاهای ایرانی کتلت گوشت این رستوران بسیار معروف است و خواهان بسیار دارد. این هتل ۳ ستاره و رستوران آن هم اکنون با تزئینات و دکوراسیون و کیفیت غذاهای خود، مهمانان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند. گردشگران خارجی بسیاری در این هتل اقامت داشته اند. چرا که نزدیک به مرکز و جاذبه های دهلی مانند دروازه هند قرار گرفته است و رفت و آمد گردشگران را در دهلی آسان تر می کند.

  • آدرس: Bahadur Shah Zafar Road, LNJP Colony, Near Maulana Azad Medical College Campus, New Delhi-02 | 011 23238615
رستوران پارسی از رستوران‌های ایرانی در دهلی

رستوران رستمز | Rustom’s

یک رستوران بسیار صمیمی و با فضایی گرم و گیرا که در بازار آئوروبیندو (Aurobindo Market) قرار گرفته و از رستوران‌های ایرانی در دهلی نو است، رستوران روستمز نام دارد. این رستوران در کنار سرو بهترین غذاهای ایرانی، بهترین نوشیدنی های ایرانی را هم سرو می کند. نوشیدنی هایی مانند شربت زعفران و سکنجبین را در این رستوران می توانید همراه با غذا سفارش دهید. طراحی درون این کافه رستوران بسیار شبیه به خانه های ایرانی بوده و شما را به یاد خانه های قدیمی ایران می اندازد.

یادتان باشد که این رستوران تنها تا ساعت ۱۰ شب باز است و باید برای سفارش غذا در این رستوران، حتما از چندین ساعت قبل، به آنجا بروید.

هنگامی که وارد این رستوران در هند و دهلی می شوید، انگاری در یک لحظه سفر کرده اید و دوباره به ایران و کافه رستورانی قدیمی بازگشته اید. از میان غذاهای درون منوی این رستوران حتما غذاهای بدون پلوی آن را هم سفارش دهید؛ چرا که بسیار خوشمزه هستند. همچنین غذاهای هندی خوشمزه ای را هم در این رستوران خواهید یافت که از سفارش آن ها پشیمان نخواهید شد.

  • آدرس: Delhi Parsi Dharamshala, Bahadur Shah Zafar Marg, Delhi 110002
رستوران رستمز از رستوران‌های ایرانی در دهلی

غذاهای ایرانی را با عطرهای فراوانش، طعم های خوش ادویه اش و برنج معطرش می شناسند. بیشتر شهرهای غربی در هند مانند استان های گوجارات و ماهاراشترا همانند پایتخت هند نیز، از طرفداران غذاها و رستوران های ایرانی هستند. اگر به دیگر شهرهای این نواحی در هند سفر کردید، می توانید به راحتی آدرس رستوران های ایرانی را پیدا کنید.

یکی از نکاتی که برای پیدا کردن غذاهای خوشمزه در رستوران‌های ایرانی در دهلی نو باید به آن توجه داشته باشید، این است که هر چند که بیشتر رستوران ها، در منوهای خود غذای ایرانی دارند اما تمام حال و هوا و فضای رستوران ایرانی نیست. در واقع بسیاری از رستوران ها در این شهر، منتخبی از غذاهای ایرانی را که بسیار خواهان دارد، وارد منوی خود کرده اند.

در نتیجه احتمال دارد که وارد رستورانی هندی شوید اما در منو و در میان غذاهای هندی به غذاهای ایرانی هم برسید. هندیان علاقه بسیاری به فرهنگ و غذاهای ایرانی دارند و به همین دلیل در بیشتر رستوران های دهلی می توانید نشانه هایی از غذاهای ایرانی و فرهنگ پارسی را ببینید.

منبع: hungryforever.com

قطب منار، جاذبه دیدنی دهلی
معرفی هتل ۵ ستاره رادیسون بلو پاچیم ویهار در دهلی نو
با ۱۰ پارک معروف دهلی آشنا شوید
هتل پارک این بای رادیسون نیو دهلی | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code