رم، سرزمین مادری گردشگران جهان (بخش اول)

آشنایی با رم

گنجینه های باستانی و هنری شهر رم بر هیچ کس پوشیده نیست. عناصر فرهنگی، هنری، باستانی و کهن این سرزمین مانند موزه کاپیتولینی، گالریا بورگزه و موزه های هنر مدرن این شهر را به یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده  است. اگر عاشق موزه گردی و قدم زدن در مسیر اسب های شاهزاده های تاریخی هستید با ما باشید تا جاذبه های گردشگری این شهر باستانی را برای تان بشماریم. اگر پس از خواندن این مطلب جرقه سفر به این شهر در ذهن تان زده شد یادتان باشد در گردش های خاطره انگیزتان در این شهر جای ما را هم خالی کنید. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این شهر بدانید.

مطالب مرتبط:
مکان هایی که در ایتالیا نباید از دست داد
نکاتی که قبل از سفر به ایتالیا باید بدانید

رم سومین شهر پربازدید اروپا، بعد از لندن و پاریس است و سالانه ۷ تا ۱۰ میلیون نفر  به این شهر سفر می کنند. کولوسیوم و موزه های واتیکان به ترتیب با ۴ میلیون و ۴٫۲ میلیون بازدید کننده در سال، در رده های ۳۹ و ۳۷ پر بازدیدترین مکان های دنیا جای دارند.

جاذبه های اصلی شهر رم

 • کولوسیوم
  کولوسیوم نشانه مهارت مردم روم باستان در حوزه معماری است و در مورد بازی های گلادیاتوری که در این استادیوم عظیم برگزار می شد، دیدگاهی به باز دیدکنندگان می دهد. بیرون کولوسیوم، زیر طاق کنستانتین بهترین جای عکاسی است. این طاق در سال ۳۱۵ به یاد پیروزی کنستانتین بر مارکوس اورلیوس بنا شد. برای آنکه در صف های طولانی نایستید، می توانید زودتر بلیت هایتان را به صورت آنلاین خریداری کنید.
کولوسیوم
 • پیاتزا ناوونا
  رم به میدان های، رستوران ها و کافی شاپ های فضای بازش معروف است. دوست داشتنی ترین میدان رم میدان بزرگ عمومی در پیاتزا ناوونا است. این میدان ۳ فواره دارد یکی ازآنها که از بزرگترین فواره است از چهار فواره برنینی با ۴ مجسمه از نماد رودهای معروف جهان تشکیل شده است.
پیاتزا
 • شهر واتیکان
  این شهر در رم واقع شده است اما از سال ۱۹۲۹ به عنوان یک کشور مستقل با پرچم، سکه و تمبر خودش قد علم کرده است. حتی ارتش و گارد سوئیسی خودش را دارد که از پاپ و ۸۰۰ شهروند و مهمانانش را محافظت می کنند. اولین مکان جالب توجه آن میدان سنت پیتر است که اواخر قرن هفدهم توسط برنینی طراحی شد. اگر لباس مناسبی به تن داشته باشید  طوری که شانه ها و پاهای تان مشخص نباشد، می توانید وارد کلیسای سنت پیتر شوید و از مجسمه های میکل آنژ دیدن کنید. یادتان باشد در موزه های واتیکان شاهکارهای ایتالیایی از جمله سقف نقاشی شده اثر میکل آنژ در نمازخانه سیس تین را حتماً ببینید.
واتیکان
 • پانتئون
  به نظر می رسد معبد پانتئون رم کاملاً دست نخورده باقی مانده است. این معبد در ۲۷ سال قبل از میلاد ساخته شده و در قرن دوم پس از میلاد بازسازی شده است. بعد از رنسانس، از این معبد به عنوان آرامگاه بعضی از هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش استفاده می شد. معماری پانتئون با ستون های بلند و ویژگی های داخلی خاص و گنبد جالبی که دارد در سراسر دنیا منبع الهام بوده است.
پانتئون
هزینه های سفر به ایتالیا
زندگی به سبک ایتالیایی در بولونیا + ویدیو
راهنمای سفر به فلورانس
با این تفریحات از سفرتان به ایتالیا لذت ببرید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code