روستای بوک چون هانوک کره جنوبی را بهتر بشناسید

روستای بوکچون هانوک کره جنوبی

اگر کمی درباره ی کره جنوبی بدانید، مطمئنا انتظار دارید تا برای آشنایی با کره جنوبی، در وهله ی اول با سنت های این کشور در هر صورتی آشنا شوید زیرا سنت در کره جنوبی، یکی از عوامل جاذبه است و هر جا که این سنت ها به خوبی نمایش داده شوند، آن منطقه یکی از جاذبه های اصلی این کشور به حساب می آید. روستای بوکچون در کره جنوبی یکی از همین مناطق است که پیش قدم در نشان دادن سنت، فرهنگ و جاذبه های این کشور است. یکی از این روستاهای معرووف در نزدیکی سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد. اگر می خواهید با این روستا آشنا شود، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا این روستای سنتی، روستای بوکچون هانوک کره جنوبی را به اتفاق هم بشناسیم.

قصر زیبای هانوک گیونگ بوک گونگ
مطالب مرتبط:
اصطلاحاتی که در سفر به کره جنوبی لازمتان می شود!
تا به حال این غذاهای کره جنوبی را امتحان کرده اید؟

همانطور که در مقدمه ذکر کردیم، روستای بوکچون هانوک یکی از نمادهای زنده ی فرهنگ و سنت کره جنوبی است که قدمتی ۶۰۰ ساله دارد. این روستا در کنار تغییرات انسانی که در طی قرون متمادی در آن به وجود آمده است، زیبایی های بکر طبیعی فراوانی نیز دارد. بوکچو هانوک، در زبان کره ای به معنای روستای شمالی است. این روستا در بین دو تا از قصرهای مجلل و زیبای شهر سئول به نام های گیونگ بوک گونگ و چانگ داک گونگ قرار دارد. و به عنوان یکی از نمادهای اصلی میراث و فرهنگ کره ی جنوبی به حساب می آید. این روستا از اول برای سکونت طبقه ی حاکم در طی دوران حکومت سلسله ی چوسان بوده است و هنوز هم خانواده های اشراف زاده در این منطقه و روستا زندگی می کنند. جالب است بدانید که پادشاهی سلسله ی چوسان، یکی از طولانی ترین سلسه های پادشاهی در تاریخ جهان است. از دستاوردهای اخلاقی و فرهنگی این سلسله برای مردم کره ی جنوبی، احترام به بزرگ تر ها، آداب معاشرت، زبان و اقتدار، نمونه هایی از میراثی است که خاندان پوسان به جای گذاشته اند. ۹۰۰ خانه به سبک هانوک در روستای بوکچون وجود دارد. این خانه ها همگی از جنس سنگ، چوب، خاک و کاغذ برنج هستند و در طراحی سقفشان از سقف های شیب دار استفاده شده است.  همه چیز در این خانه ها، از طراحیشان گرفته تا طرز چیدمان و آداب معاشرتی که درشان جاری است، همه تحت تاثیر سبک کلاسیک وسنتی قدیم است. شما می توانید با خرید بلیط و رزرو بلیط خود از الی گشت به سئول سفر کنید و از این روستای زیبا دیدن کنید و از سفر خود لذت ببرید.

جشن های سنتی روستای بوکچون

تشکچه های نازک بر روی زمین، میزهای غذاخوری کوتاه، استفاده از بالش به جای صندلی و نوشیدن چای در لیوان های سنتی، همگی تنها گوشه ای از این سنت های جاری در این خانه ها هستند.  به علت وجود کارگاه‌ها و موزه‌های متعددی همچون موزه هنرهای آسیایی بوکچون و موزه‌ هنرهای کره‌ای، روستای سنتی بوکچون هانوک اهمیت ویژه‌ای به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری پیدا کرده است. مرکز فرهنگ سنتی بوکچون که در ابتدای مسیر ورودی روستا قرار گرفته است، مکانی مناسب برای آشنایی بیشتر با روستا و تاریخ و یکپارچگی هنر مردم کره جنوبی، محسوب می‌شود. معمولاً توریست‌ها ابتدا گردش خود را از این محل شروع می‌کنند تا تاریخچه‌ای از روستا و رویدادهایی که شاهد بوده است را بدانند. اولین پادشاه سلسله‌ی چوسان، دستور ساخت  قصر زیبای هانوک گیونگ بوک گونگ را صادر کرد. در قرن ۱۷ میلادی این قصر دچار آتش‌سوزی و تخریب فراوان شد اما دوباره مورد بازسازی سلسله ی وقت قرار گرفت. طی هجوم ژاپنی‌ها به کره جنوبی، قصر یک بار دیگر در آتش سوخت. این‌بار به دستور امپراطور ژاپن بود. بازسازی قصر مجددا بلافاصله آغاز نشد. بنابراین می‌توان گیونگ بوک گونگ را یک قصرجدید دانست که هنوز هم یکی از تأثیرگذارترین قصرها در تمام قاره ی آسیا به حساب می آید. این قصر زیبا، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین قصر به جای مانده از سلسله‌ی چوسان است. این بنای مجلل و شاهانه بسیار باظرافت و زیبا ساخته شده است. از سرسرا و سالن های قصر که اتاق خواب پادشاه و ملکه  و شاهزادگان در آن قرار دارد تا سالن مهمانی که مراسم شاهی در آن برگزار می‌شده است، همه‌ی قسمت‌ها دارای زیبایی و شکوه منحصر به فردی برای هر بیننده ای هستند.

سقف های شیب دار خانه های سنتی روستای بوکچون

. حتما از قصر مجلل در جزیره‌ی وسط دریاچه قصر دیدن کنید. از تاثیر گذارترین بخش های قصر، اتاق کار پادشاه و ملاقات های او با درباریان و جلوس او بر تخت پادشاهی است. سقفی زیبا با سایبان‌ها، دیوارها و پنجره‌های رنگ‌آمیزی شده در آن وجود دارد. در مجموع ۳۰۰ ساختمان و تقریباً ۶هزار اتاق در این قصر وجود دارد. برای بازدید از قصر گیونگ بوک گونگ حداقل ۸ ساعت باید زمان بگذارید. حال می خواهیم قصر چانگ داک گونگ، یکی دیگر از قصرهای معروف این روستا را به شما معرفی کنیم. این قصر در سال ۱۴۰۵ ساخته شده و اقامتگاه اصلی بسیاری از پادشاهان سلسله‌ی چوسان بوده است. در میان ۵ بنای سالم باقی مانده از دوره ی سلطنت حکومت چوسان، از قصرهای چوسانی این قصر و ۴ قصر دیگر باقی مانده اند. زمین قصر شامل یک محوطه عمومی، ساختمان سکونت خانواده سلطنتی و یک باغ پشتی است که محل استراحت پادشاهان و خانواده ی درباریان و نزدیکان بوده است. این باغ طی دوران حکومت پادشاه تائه‌جونگ ساخته شد و به عنوان محل استراحت اعضای خانواده سلطنتی و درباریان، استفاده می‌شده است. در این باغ یک درخت بسیار بزرگ با بیش از ۳۰۰ سال عمر، یک برکه ی بسیار زیبا  و یک آلاچیق بزرگ وجود دارد. نام این باغ قبلا بوک وُن و گئوم وُن بود، اما بعد از به قدرت رسیدن پادشاه کوجونگ به نام بی وُن، تغییر نام پیدا یافت.

این باغ تا جایی که ممکن بوده است و امکان داشته طبیعی نگه داشته شده و حضورانسان ها در آن فقط در مواقع ضروری در آن رخ می‌دهد. قصر چانگ داک گونگ، توسط شهروندان خشمگین از فرار خانواده سلطنتی طی هجوم ژاپنی‌ها، به آتش کشیده شد. اما با تلاش‌های گوانگ‌هاگون، قصر دوباره تحت بازسازی قرار گرفت. حتی امروز هم این قصر محل تعدادی از گنج‌های فرهنگی مانند سالن اینجئونگ جئونو و سالن دائه‌جو جئون است. چانگ داک گونگ در فهرست میراث جهانی یونسکو و آثار تاریخی کره جنوبی قرار دارد. با گردش در روستای بوکچون هانوک شما می‌توانید کوچه‌هایی آرام با دیوارهایی رنگ‌‌آمیزی شده و سقف‌های سفالی، مناظری طبیعی زیبا و آرامش‌بخش را ببینید و تضاد با سئول مدرن را حس کنید. در سال حدود ۱میلیون نفر از روستای بوکچون هانوک دیدن می‌کنند. بسیاری از گردشگران معتقدند که گشت و گذار در کوچه‌های بوکچون، یکی از  سرگرمی مورد علاقه‌ی آنها در سئول بوده است.

 منبع:english.visitseoul.net

ماجراجویی در شهری که جن ها آن را ساخته اند!
ماجراجویی در شهری که جن ها آن را ساخته اند!
فاتح پور سیکری، امپراتوری رهاشده مغول‌ها
فاتح پور سیکری، امپراتوری رهاشده مغول‌ها
تئاتر مارینسکی در سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی در سنت پترزبورگ
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
  1. Avatar
    liso voon_koria_seoul

    بویااااا؟ ایگ بویااا؟ واقعا یه دقیقه فکر کردم اینجا شهر افسانه ای کره ادماش مثل چوسان قبلی لباس میپوشن کاشکی تا الانم پادشاه چوسان مثل فیلمای تاریخی بود اوایل فیلمای تاریخی کره رو فک میکردم خودشون در اوردن این شکلی حالا فهمیدم پادشاه چوسان وجود داره. البته من ۱۲ سالمه و از سن ۹ سالگی زبانشو یاد گرفتم و از سن خیلی پایین فیلمارو نگاه میکردم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code