روستای پروانه ها در زنجان

روستای پروانه ها

می خواهیم درباره روستایی در زنجان حرف بزنیم، روستایی زیبا ولی ناشناخته در گوشه ای از سرزمینمان که پروانه های رنگارنگ جذابیت خاصی به آن داده است. معماری سنتی خانه ها، طبیعت چشم نواز و آرامش لذت بخش خود به تنهایی کافیست تا دلمان پر بزند برای مدتی ماندن در روستاها، حالا به جاذبه های این روستا پروانه های خوش نقش و نگار را هم اضافه کنید. مطمئنا تماشای گل ها وقتی رویشان پروانه نشسته و دیدن پرواز دسته جمعی پروانه ها و بال بال زدن هایشان جذاب و رویایی است. اگر می خواهید بدانید که روستای پروانه ها دقیقا کجاست در ادامه با الی گشت همراهی کنید.

روستای پروانه ها در زنجان
مطالب مرتبط:
دودکش جن، جاذبه ای عجیب در زنجان
بازار زنجان، نمونه ای از بازار سنتی قاجاری

بازدید از روستایی که به اسم روستای پروانه ها شهره است می تواند خیلی هیجان انگیز باشد و برای همین خیلی هایمان دوست داریم این پروانه های زیبا را از نزدیک ببینیم. برای دیدن روستای شیلاندر که همه آن را به روستای پروانه ها می شناسند باید به ۳۵ کیلومتری شمال شرقی زنجان بروید. با رسیدن به روستا چیزی که در نگاه اول توجهتان را جلب می کند خانه های گلی و معماری پله پله ساختمان هاست که ظاهری سنتی و جذاب را برای روستا به وجود آورده است و شما را تا حدی یاد روستای پلکانی ماسوله می اندازد.

روستای پروانه ها

جمعیت کمی در روستا زندگی می کنند که بیشتر آن ها هم فقط در فصل تابستان در اینجا می مانند چون آب و هوای خنک از آن منطقه ای ییلاقی ساخته است. در فصل تابستان هوای خنک و مطبوع، چشم انداز کوه ها و وجود آبشارهای زیاد بهشتی را به وجود آورده که هیچ عاشق طبیعتی نمی تواند ساده از کنارش بگذرد. اگر می خواهید هر چه زودتر خودتان را به پروانه ها برسانید باید مسیری پرپیچ و خم در کنار چشمه سارها را در پیش بگیرید، بروید و بروید و در مسیر از تماشای درختان انبوه گردو، فندق، توت و آلو لذت ببرید بعد از دو کیلومتر به خانه پروانه ها می رسید. خیلی از درخت های توتی که در اینجا رشد کرده اند محیط مناسب زندگی برای این پروانه های دوست داشتنی شده اند. در اطراف درختان توت پروانه های زیادی به چشم می خورد، شکل و رنگ متنوع پروانه ها حسابی ذوق زده تان می کند؛ هر نوع پروانه ای در هر رنگی همه جلوی چشمانتان پرواز می کنند و در گوشه و کنار می نشینند.

پروانه های روستا

اگر شیفته طبیعت بینظیر روستا شدید و دوست دارید چند روزی را در آن بمانید می توانید برای استراحت به مهمانخانه کوچک روستا بروید البته می توانید کمپ زدن در میان طبیعت را هم تجربه کنید و مدتی را در چادر بگذرانید. اینجا روستایی خوش آب و هواست که شما را به طبیعت گردی ناب در میان مناظری فریبنده دعوت می کند.

معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر
تنگه چاه کوه کجاست؟
برای حمایت از سمندر لرستانی این گونه در حال انقراض را نخرید!
قلعه سیب سراوان، بلندترین بنای خشتی ایران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code