رویدادهای برتر تابستانی دبی (بخش اول)

هنر، فرهنگ و غذا در دبی

دبی به قابلیت‌ های خود در زمینه سرگرمی و نیز برگزاری مراسم فرهنگی و هنری برجسته می ‌بالد. برنامه این شهر شامل مجموعه جالب و همیشگی نمایشگاه‌ های هنر های محلی، نمایشگاه‌ های طراحی‌ های جالب و جشنواره‌ های سنتی باشکوه است. اگرچه بخش زیادی از تابستان با ماه رمضان مصادف می‌ شود (در طی آن، شهر چهره خود را تغییر می ‌دهد و کمی ساکت می‌ گردد)، اما برنامه فرهنگی دبی باز هم مملو از برنامه‌ های عالی است که گردشگران زیادی را برای سفر به دبی علاقه مند می کند. ما بهترین مراسم هنری و فرهنگی تابستانی دوبی در سال ۲۰۱۴ را جمع ‌آوری کرده‌ ایم. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این رویدادها بدانیم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دبی
جاذبه های گردشگری دبی
دبی

هنر – کمال بولاتا، Bilqis

تا ۳۱ جولای

کمال بولاتا که در سال ۱۹۴۲ در اورشلیم متولد شد، اکنون معروف ترین هنرمند و مورخ فلسطینی است. او که بخاطر آثار ساخته شده از صفحات ابریشمی و ترکیب ابزارهای اکرلیک و آبستره شهرت دارد، اکنون ۱۵ اثر بزرگ خود را در محل نمایشگاه هنر های معاصر و مدرن دوبی با نام Meem Gallery به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه که Bilqis نام دارد، ترکیب جالبی از رنگ‌ هاست که در امتداد خطوط هندسی منتقل شده ‌اند و حس توأمان ابهام و کنتراست شدید را به مخاطب منتقل می ‌نماید. پنج کرباس به شکل و شمایل سه ‌پهنه دیده می‌ شوند که ترکیب افقی پیچیده‌ ای را پدید می ‌آورند. گالری میم که معمولاً میزبان بزرگ ترین هنرمندان خاورمیانه است، مرکز نمایشگاه ‌های انفرادی و مشترک و همچنین بزرگترین منبع بین ‌المللی هنر های منطقه ‌ای است.

گالری میم، جاده Um Suqqeim، ۲۹۰ Dubai، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۳۴ ۷۷ ۸۸۳

فرهنگ – افطار

۱ تا ۶ جولای

این رویداد سالیانه در طی بزرگترین مراسم اسلامی یعنی رمضان برگزار می‌ شود و هدف از آن، کمک به غیرمسلمانان در درک بهتر سنت ‌ها و ویژگی‌ های فرهنگی امارات متحده عربی است. واژه افطار مربوط به یک مراسم مذهبی در ماه رمضان است که در طی آن روزه شکسته می‌ شود. این مراسم اغلب به‌صورت جمعی صورت می‌ گیرد و تجربه‌ ای اجتماعی است و قسمت اصلی مراسم افطار در دوبی را تشکیل می ‌دهد: بازدیدکنندگان می‌ توانند در اذان و افطار شرکت کنند و با ویژگی‌ های ماه رمضان و سنت ‌های امارات عربی متحده آشنا شوند. آنها همچنین می‌ توانند از مسجد بزرگ دیوان یا مسجد جامع نیز دیدن کنند. این مراسم توسط «مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی» (SMCCU) ترتیب داده می ‌شود و در ناحیه قدیمی Al Fahidi دوبی واقع است. این تجربه سنتی دست‌اول، در میان خارجی‌ ها از محبوبیت زیادی برخوردار است و بنابراین برای شرکت در آن، باید از قبل رزرواسیون داشته باشید.

SMCCU، جاده المصلی، دوبی، امارات عربی متحده، +۹۷۱ ۴ ۳۵۳ ۶۶۶۶

طراحی – مجموعه اصفهان

۲ تا ۱۹ جولای

گالری معروف J+A که در دوبی به مرکز پر انرژی طراحی و هنر معاصر نیز شهرت دارد، در جولای میزبان نمایشگاهی استثنائی خواهد بود. این گالری، «مجموعه اصفهان» از خانم شیرین احیا را به نمایش می‌ گذارد که یکی از طراحان معاصر ایرانی است. این خانم ۲۸ ساله که متولد تهران است، افتتاحیه خود را در طی Design Days Dubai برگزار کرد و آثار او با استقبال گرمی روبرو شدند؛ به‌گونه ‌ای که او در طی همین تابستان توانست برای خودش برندی شود. گالری J+A، نخستین مجموعه طراحی داخلی و اثاثیه منزل معاصر را به نمایش خواهد گذاشت و به افتخار اصفهان (پایتخت تاریخ فرهنگ و هنر ایران) نام‌ گذاری شده است. طراحی او در زمینه وسایل و اثاثیه منزل، ترکیبی است از فناوری‌ های مدرن و تجدیدپذیر و اصالت ایرانی.

گالری J+A، Al Quoz، جاده ۴a، نزدیک بانک اسلامی نور، دوبی، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۴ ۳۳۸ ۹۷۷۳

معرفی هتل عربین پارک دبی | ۳ ستاره
معرفی هتل عربین پارک دبی | ۳ ستاره
از شنبه تا جمعه بازارهای محلی دبی
از شنبه تا جمعه بازارهای محلی دبی
گالری‌ها و موزه‌های جذاب هنرهای معاصر در شارجه(بخش اول)
گالری‌ها و موزه‌های جذاب هنرهای معاصر در شارجه(بخش اول)
راهنمای سفر به دنیای زیر آب دبی
راهنمای سفر به دنیای زیر آب دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code