زبان انگلیسی در سفر به کدام کشورها کاربرد ندارد؟

چه سطحی از زبان انگلیسی در سفر کافی است؟

اگر شما هم فکر می کنید که زبان انگلیسی در سفر به همه کشورها کاربرد دارد، سخت در اشتباه هستید. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید و یا حتی قبل از آنکه تصمیم به سفر بگیرید، مجله الی گشت به شما یادآوری می کند که باید کشور مقصد خود را در نظر گرفته و راجع به آن اطلاعات کافی کسب کنید. اما مهم ترین موضوع درباره کشوری که می خواهید به آن سفر کنید، ارتباط برقرار کردن با مردم آن کشور است. همه ما فکر می کنیم که با یادگیری زبان انگلیسی می توانیم به راحتی در همه کشورها، گلیم خود را از آب بیرون بکشیم و با مردم به زبان انگلیسی صحبت کنیم. به راننده تاکسی بگوییم که به کجا می خواهیم برویم. آدرس ها را به راحتی پیدا کنیم و حتی در رستوران ها منو را متوجه شده و غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنیم. به راحتی می توانیم از مغازه ها خرید کنیم و یا در کافه ها با مردم به صحبت بنشینیم. در صورتی که همه کشورها به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. در ادامه با ما باشید تا شما را با یک واقعیت آشنا کنیم.

زبان انگلیسی در سفر به ایتالیا

یادگیری زبان انگلیسی چقدر در سفر به کار می آید؟

مطالب مرتبط:
با این ۹ روش مشکل زبان در سفر را حل کنید!
۱۰ پیشنهاد سفر از زبان کسی که کل دنیا را پیاده گشته است!
آشنایی با جملات پرکاربرد اسپانیایی در سفر

درست است که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته شده است اما این زبان بیشترین مخاطب را در دنیا ندارد. تنها قشر تحصیل کرده هر کشوری به این زبان صحبت می کنند که آن هم به نسبت جمعیت هر کشور درصد اندکی از جمعیت کشورهای غیر انگلیسی زبان را تشکیل می دهند. پس چرا اغلب اینطور فکر می کنیم که باید بتوانیم حتما زبان انگلیسی در سفر را به خوبی صحبت کنیم؟ این تفکر هم می تواند درست باشد. در واقع زمانی که می خواهید به اکثر کشورهای اروپایی مانند انگلستان، هلند، آلمان و بعضی کشورهای شمالی اروپا سفر کنیم دانستن زبان انگلیسی بسیار سودمند خواهد بود. چرا که اکثر مردم این کشورها، زبان انگلیسی را سلیس و به راحتی صحبت می کنند و زبان دومشان به حساب می آید. اما برای دیگر کشورها چطور؟ در نتیجه ابتدا برای اینکه بدانیم چقدر زبان نیاز داریم، باید نوع سفر و مقصد خودمان را مشخص کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی برای سفر

اگر با گروه و تور سفر می کنید و تورلیدر دارید، شاید اصلا نیازی به دانستن زبان انگلیسی در سفر نداشته باشید. چرا که راهنمای گروه می تواند کار مترجم را در اکثر برنامه های سفر برایتان انجام دهد. فکر کنید حتی برای خرید یک بطری آب نیاز به راهنما و تورلیدر خود دارید و کم کم او را بیچاره می کنید. حالا فرض کنید که جایی می روید که راهنما همراهتان نیست. در این صورت باید هر طور شده چه با زبان انگلیسی و چه با ایما و اشاره منظور خود را به مغازه دار و مخاطب خود برسانید. حتماً دانستن  کمی زبان انگلیسی در سفر و در حد مقدماتی برایتان راهگشا خواهد بود.

اگر به تنهایی، سفر می کنید قضیه فرق می کند. باید نه تنها بتوانید انگلیسی صحبت کنید بلکه باید بتوانید به زبان هایی غیر از انگلیسی نیز صحبت کنید. در واقع شما برای ارتباط برقرار کردن با مردمان انگلیسی زبان نیاز به آیلتس داشتن ندارید. بلکه همین که بتوانید منظور خود را برسانید کافی است.

این مورد را هم در نظر بگیرید که میزان دانش زبان انگلیسی در سفر شما با توجه به میزان ارتباط و گفت و گویی که می خواهید با مخاطب خود داشته باشید، متفاوت است. در واقع اگر می خواهید با فردی راجع به فرهنگ و اخبار صحبت کنید، باید آیلتس داشته باشید. کما اینکه فهمیدن لهجه انگلیسی بسیاری از کشورها برای ما بسیار مشکل خواهد بود. اما اگر تنها به دنبال رفع مایحتاج خود در سفر هستید، به دانستن چند جمله انگلیسی و اعتماد به نفس ارتباط برقرار کردن با دیگر مردم اکتفا کنید. چون جوابگوی شما خواهد بود. همین که بتوانید منظور خود را برسانید کفایت می کند. در این میان، مردم بعضی از کشورها به هیچ عنوان زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. برای صحبت و ارتباط برقرار کردن در این کشورها باید یا زبان رسمی همان کشور را بلد باشید یا به سراغ ایما و اشاره بروید.

زبان انگلیسی در سفر به چین

در چه کشورهایی مردم به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند؟

اولین کشوری که از آن نام می بریم و بسیار پهناور است، کشور چین است. بسیاری از مردم چین مخصوصا افرادی که کمی مسن تر هستند، اصلا انگلیسی نمی دانند. برای صحبت با آن ها یا باید زبان چینی بدانید، یا با همان زبان فارسی خودمان و با ایما و اشاره به نحوی منظور خود را برسانید. به دلیل تسلط بیشتری که بر روی زبان مادریتان دارید، به راحتی می توانید فکر کنید و منظور خود را برسانید. در واقع احساسات شما با زبان مادریتان بهتر القا می شود. شاید سپاس گفتن به یک فرد چینی به زبان فارسی بیشتر به دل آن فرد بنشیند تا به زبان انگلیسی!

بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی  زبان انگلیسی در سفر به کارتان نمی آید. در این کشورها یا باید به زبان های لاتین آشنایی داشته باشید و یا به همان فارسی و ایما و اشاره خود اکتفا کنید. اگر در یک بازار آمریکای جنوبی بودید و همه با شما لاتین صحبت می کردند، خب شما هم فارسی جواب دهید. قطعا حس درونی شما در پاسختان به دیگران منتقل خواهد شد. می توانید زبان ایما و اشاره خود را قوی کنید. حتی کمی تئاتر یاد بگیرید.

زبان انگلیسی در سفر به اسپانیا

زبان انگلیسی در سفر به روسیه نیز کم به کارتان می آید. در بسیاری از کشورهای جماهیر شوروی سابق زبان روسی کاربرد دارد. در کشورهایی مانند ارمنستان و گرجستان و کشورهای بالکان نیز دانستن زبان روسی یا آشنایی با این زبان در ارتباط با مردم این کشور کمک کننده خواهد بود.

در کشورهای اسپانیایی زبان نیز، زبان انگلیسی در سفر به این کشورها کاربرد ندارد. تقریبا همه کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. با این حال قبل از سفر سعی کنید که با زبان کشوری که می خواهید به آنجا سفر کنید، آشنا شوید. اعداد را به آن زبان یاد بگیرید. حتی نحوه نوشتار و خواندن حروف را نیز بدانید. با این کار ارتباط برقرار کردن با مردم آن کشور می تواند برایتن راحت تر انجام شود.

ندانستن زبان در بسیاری از کشورها می تواند مزیت هایی هم برای شما داشته باشد. خیلی از افرادی که برای فروش سرویس یا محصولی که نمی خواهید به سمت شما می آیند، تا متوجه می شوند که زبانشان را متوجه نمی شوید یا زبان انگلیسی نمی دانید، دیگر شما را رها می کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد