بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی

بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی | Best time to travel to Kusadasi

از آن جا که بدون شک خیلی از شما که در حال خواندن این مطلب هستید، سواحل کوش آداسی را بی شک برای سفرهای بهاری و تابستانی خود انتخاب می کنید؛ سوالی که پیش می آید این است که واقعا بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی چه زمانی است؟ به هر حال از پسوند ساحلی که قبل از کوش آداسی می آید شاید فکر کنید که همین بهار و تابستان بهترین زمان هستند اما ما پیشنهاد می کنیم که حتما در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ببینیم که بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی چه فصل و زمان هایی است.

بررسی بهترین زمان سفر

کوش آداسی

مطالب مرتبط:
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید
نکات سفر به کوش آداسی
پارک ملی شبه جزیره دیلک، جایی برای تماشای طبیعت بکر کوش آداسی

قبل از این که به سراغ این برویم که بررسی کنیم و ببینیم که بهترین زمان زمان سفر به کوش‌آداسی چه زمانی است بیایید تا کمی درباره ی این شهر ساحلی در ترکیه بیشتر بدانیم. کوش آداسی یک معنای لغوی بسیار جالب و متمایز نسبت به دیگر شهرها دارد و آن، جزیره ی پرنده است! باید بدانید که کوش آداسی بسیار معروف یا همان مقصد تفریحی معروف ۶ ماهه ی نخست سال برای ایرانیان، در استان آیدین و ۷۱ کیلومتری آن قرار گرفته است و همچنین نوار دریای اژه را هم در اختیار دارد. از لحاظ سرانه ی جمعیت بر اساس آخرین سرشماری که از این شهر ساحلی به شمار آمده، جمعیت ثابت آن در حدود ۱۰۰ هزار نفر است.

با توجه به موقعیت قرارگیری این شهر، شهرستان های پاموجاک و سلجوق و همچنین شبه جزیره ی دیلک همسایگان کوش آداسی هستند. اگر شما از آن دسته مسافران جاذبه گرد هستید می توانیم یک پیشنهاد ویژه در سفر به کوش آداسی به شما بدهیم! شما می توانید تنها با پیمودن مسافتی کم به مرکز گردشگری ازمیر بروید و از جاذبه هایی همچون مارماریس، بودروم و پاموکاله نیز بازدید نمایید. بندر کوش آداسی یا همان جزیره ی کوش آداسی یکی از جذاب ترین مناطق برای گردشگری است. یکی از مهم ترین دلایلش هم نزدیکی این منطقه به جزیره ی یونانی ساموس است.

بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی | Best time to travel to Kusadasi

با این توصیف بسیاری هم قصد گشتن کوش آداسی را دارند و هم این جزیره ی یونانی را! برای این کار در فصل های بهار و تابستان معمولا با قایق موتوری به مقصد جزیره ی ساموس می توان رفت و آمد کرد. به همین خاطر می توان بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی را زمانی معرفی کنیم که بتوان به جزیره ی یونانی ساموس هم رفت. همین دلایل کوچک و خاص باعث شده است تا کوش آداسی تبدیل به یکی از بنادر مهم ترکیه و منطقه ی خود شود. از لحاظ تاریخی، کوش آداسی قبلا شهر تاریخی و افسانه ای افسوس بوده است. در واقع این شهر تاریخی در تاریخی نززیک به ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح، توسط یونانی ها بنا شد.

کوش آداسی

البته ایرانیان در این شهر حضو داشتند زیرا در سال ۵۴۶ قبل از میلادی، پادشاهی وقت ایران این شهر را تصرف کرد. اما بیش از ۳۰۰ سال بعد مجددا امپراتوری روم این قلمرو را به دست آورد و بر آن تسلط پیدا کرد. از جمله بلایای طبیعی تاثیرگذاری که برای این شهر اتفاق افتاده، زلزله ای بود که باعث تغییر مسیر رودخانه و در نتیجه خراب شدن هر افسوس شد. شهر جدیدی که به جای افسوس افتتاح شد، بندر اسکالا نوا یا همان اسکله ی جدید بود. بعد هم که در زملان عثمانیان به کوش آداسی تغییر نام داد. برای دسترسی به کوش آداسی باید بدانید که پرواز مستقیمی برای شما وجود ندارد. در واقع نزدیک ترین مسیر برای شما، فرودگاه بین المللی ازمیر است که در فاصله ی ۹۰ کیلومتری کوش آداسی قرار گرفته است. اگر با تور سفر می کنید که بی شک برای رسیدن به این جزیره، وسایل ایاب و ذهاب برای شما در نظر گرفته شده است و اگر هم که نه؛ می توانید از ون و یا اتوبوس های مخصوص استفاده نمایید تا به این جزیره ی زیبا و دیدنی برسید. در زمانی که در کوش آداسی هستید می توانید از جاذبه هایی همچون پارک دلتای آیدین، کیزارلی، پرینه، دیدیما و بسیاری از جاذبه های دیگر در بهترین زمان برای کوش آداسی استفاده نمایید. در ادامه بیایید تا با هم بهترین زمان سفر به کوش آداسی را بررسی کنیم.

کوش آداسی در پاییز

حال با تمامی این توصیفات از نظر شما بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی چه زمانی است؟ بالاتر گفتیم بهار و تابستان بهترین زمان ها برای سفر به کوش آداسی هستند زیرا هم می توان به جزیره ی ساموس در یونان رفت و هم از بهترین آب و هوای این شهر بندری استفاده کرد. به هر حال از نظر آب و هوایی کوش آداسی دارای اقلیم آب و هوایی خاصی است. بستر مدیترانه ای آن باعث می شود تا تابستان های گرم و زمستان هایی معتدل در این شهر وجود داشته باشد.

دقیقا به خاطر همین اقلیم خاص آب و هوایی، این شهر بندری و گردشگری برای همه ی فصل ها، دارای بهترین زمان برای سفر است. به هر حال بیشتر روزهای سال آسمان این شهر کاملا آفتابی است. این آفتاب در کنار ساحل ماسه ای آن و دریای آبی و تمیزش که در نهایت همه ی امکانات لازم را در خود دارد، در اکثر ایام سال پر باشد از گردشگران و توریست هایی که از سراسر دنیا به آن سر می زنند.

کوش آداسی در تابستان

بررسی بهترین زمان سفر به کوش آداسی

با این حال باید بدانید که اگر می خواهید همه چیز را در بهترین حالت آب و هوایی این شهر داشته باشید، بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی از مارس تا ژوئن (۲۱ اسفند تا ۲۰ خرداد) و سپتامبر تا دسامبر (۲۶ شهریور تا ۱۱ آذر) است. بهار و پاییز کوش آداسی یکی از ملایم ترین شرایط آب و هوایی را دارد. البته در فصل تابستان هم رطوبت هوا معتدل و دلپذیر است.

درباره ی اطلاعات کلی آب و هوای کوش اداسی باید بگوییم که؛ بارش باران در این منطقه با این که ساحلی است اما در تمام طول سال احتمال آن کم است. با این حال از نظر مردم این شهر و همچنین نظر توریست ها و گردشگران، این شهر رتبه ی ۶۲ را ۱۰۰ کسب کرده است که جایگاهی خوب و قابل قبول است. بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی در واقع همه ی روزهای سال است البته با توجه به سلیقه و خواست شما!

پارک آبی در کوش آداسی

در این مقصد ۴ فصل، همه چیز برای راحتی شما از آب و هوا گرفته تا امکانات مختلف آماده است. البته این که چه هوایی با روحیات شما سازگار و هم خوان است، مطلبی است که کاملا به شخص شما مربوط است . با توجه به این اطلاعات شما هستید که باید بهترین زمان سفر به کوش آداسی را با توجه به خودتان انتخاب کنید. بنابراین در هنگام سفر به کوش آداسی حتما این موارد را در نظر بگیرید که با چه آب و هوایی سازگار هستید و همچنین دوست دارید که بیشتر با چه آب و هوایی در این مقصد روبرو شوید.

بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی

برای این که با دیگر شرایط مختلف آب و هوایی در جزیره ی کوش آداسی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم که به سایت تریپ ادوایزر حتما سر بزنید. ⛵

tripadvisor.com

۱۵ دلیل برای سفر به آنکارا؛ پایتخت زیبای ترکیه!
۱۵ دلیل برای سفر به آنکارا؛ پایتخت زیبای ترکیه!
در ترکیه برای موج سواری به کجا برویم؟
در ترکیه برای موج سواری به کجا برویم؟
تجربه های ناب در سفر به استانبول
تجربه های ناب در سفر به استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن ایج در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن ایج در استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code