بلیط هواپیما

برای قدم زدن در این تونل های درختی آماده اید؟

تونل های درختی زیبا

زیباترین و رمانتیک ترین تونل های جهان از درخت های گلی درست شدند، درختان که بلندترین موجودات زنده روی زمین هستند محیط اطراف را زیبا و هوا را تازه می کنند. وقتی شاخه های درختان خم می شوند و تونل های طبیعی زیبایی را بوجود می آورند،  تصور پیاده روی در مسیری که اطرافش را درختان احاطه کردند و شاخ و برگ زیبای آن ها همه جای مسیر را پوشانده است بسیار رمانتیک و خیال انگیز است. تونل های درختی زیادی در دنیا وجود دارد که می خواهید در این پست آن ها را توصیف کنیم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
گشتی در تونل آکواریوم اصفهان
گشایش نخستین تونل آکواریوم کشور در اصفهان

تونل ویستریا؛ ژاپن

تونل ویستریا مسیری پر از گل های رنگارنگ است که در باغ کاواچی فوجی ژاپن قرار دارد، گردش در این مسیر فوق العاده آرامش بخش و خیالی است این تونل قسمتی از نمایشگاه باغ گیاه شناسی است که در باغ های فوجی قرار دارد، در فصل شکوفه ها از آوریل تا می، انواع گل ها در رنگ های مختلف به دور یک تور استوانه ای بافته می شوند و منظره ای رویایی را ایجاد می کنند.

تونل ویستریا؛ ژاپن

تونل عشق؛ اوکراین

تونل عشق منحصربفرد ترین و حیرت آور ترین قسمت جنگلی است که در اکراین قرار دارد، قبلا بخشی از راه آهن بود اما در نهایت تبدیل به یکی از رمانتیک ترین نقاط روی زمین شد. در این تونل درختان درهم تنیده مسیر تونل شکلی را بوجود آورده اند که به خصوص در فصل تابستان و بهار زیبایی خیره کننده ای دارند بسیاری از زوج های جوان برای عکس و فیلمبرداری به این محل می آیند.

مسیر درختان نورا؛ ژوهانسبرگ

ژوهانسبرگ که بزرگ ترین شهر آفریقای جنوبی است بیش از ۱۰ میلیون درخت دارد، طبق نظر منابع غیر رسمی، بزرگ ترین جنگل مصنوعی دنیا در ژوهاسبرگ قرار دارد. حداقل ۴۹ گونه مختلف درختان نورا در ژوهانسبرگ وجود دارد که بیشتر آن ها برای آمریکای جنوبی و حوضه کارائیب هستند. در طول صد سال گذشته درختان استوایی به آفریقای جنوبی وارد می شدند. در ماه اکتبر که درختان نورا پر ازشکوفه های بنفش رنگ می شود تونلی از این درختان زیبا هم در ژوهانسبرگ و هم در شهر پرتوریا وجود دارد.

تونل مسیر درختان نورا

تونل جدید؛ انگلستان

گفته می شود که در قرن ۱۸ درختان این تونل توسط خانواده دییر کاشته شده است که یکی از منحصر بفرد ترین تونل های انگلستان است، وقتی درختان با حد کافی رشد کردند خم شده و مسیر تونل شکلی را بوجود آوردند، تنه درختان پخش و شاخ و درختان آن ها انقدر رشد کرد که شمردن اینکه چند درخت در این تونل وجود دارد کار سختی است.

تونل درختی جینکو، ژاپن

این تونل با درختان جینکو بیلوبا پوشیده شده است، این درختان در فرهنگ ژاپن بسیار مورد احترام هستند چون سالیان درازی می توانند عمر کنند. اگر از ژاپن بازدید کنید بیش از ۶۵,۰۰۰ نوع درخت جینکو را در خیابان ها، پارک ها و باغ ها می بینید. تونل درختی جینکو در باغ بیرونی عبادتگاه میجی قرار دارد. گفته می شود که در زمان بمباران هیروشیما، ۶ درخت جینکو سالم ماندند در صورتی که بقیه درختان و موجودات زنده مردند. آن درختان همچنان زنده هستند و افراد زیادی برای دیدن آن ها به اینجا می آیند. آن ها تعجب می کنند که این درختان چگونه هر روز با چالش های جدیدی روبرو می شوند اما همچنان زنده هستند.

تونل درختی جینکو

منبع: wonderslist.com

۵ نمونه شگفت انگیز از بناهای تاریخی
۵ نمونه شگفت انگیز از بناهای تاریخی
کشورهایی که به اندازه یک روستا هستند!
کشورهایی که به اندازه یک روستا هستند!
بازگشت به کودکی در بزرگترین اسباب‌بازی فروشی‌ها
بازگشت به کودکی در بزرگترین اسباب‌بازی فروشی‌ها
در این شهرها هیچ کس حق مردن ندارد!
در این شهرها هیچ کس حق مردن ندارد!