alexaa

زیباترین جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های توریستی هند

هند هفتمین کشور بزرگ دنیاست که از کوه های بلند هیمالیا تا ایالت سرسبز کرالا و از کانگو تا بیابان تار امتداد دارد. این کشور یک میلیارد نفر جمعیت دارد که به دو هزار گروه های قومی و نژادی تقسیم شده اند و به  ۲۰۰ .زبان مختلف صحبت می کنند.با توجه به وسعت و جمعیت زیاد هند،  این کشور بینهایت فرهنگ، جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی برای سفر و بازدید دارد. خرابه های باستانی، بناهای مذهبی جذاب، شهرهای زیبا و مناظر متنوع گوشه ای از جاذبه های گردشگری این کشور هستند که توجه گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب کرده اند. در زیر نمونه هایی از جاذبه های زیبای این کشور را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه شوید تا هند را بیشتر بشناسید

هوا محل

هوا محل بنای ۵ طبقه آجری است که در قلب جایپور واقع شده و یکی از محبوب ترن جاذبه های گردشگری این شهر است. این محل که به عنوان قصر بادها هم شناخته می شود محلی است که زنان پادشاه می توانستند بدون اینکه دیده شوند بیرون و خیابان را تماشا کنند و به همین دلیل است که این قصر هرمی شکل، ۹۵۳ پنجره دارد که هر کدام از این پنجره ها طراحی پیچیده و زیبایی دارند. این بنا در سال ۱۷۹۹ ساخته شد و به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری راجپوت شناخته شده است.

hawa_mahal

جزیره هولاک

جزیره هولاک با وجودیکه به شلوغی دیگر جزیره های هند نیست اما تعداد گردشگران این جزیره به دلیل ساحل بزرگ، محیط دوستانه، امکانات غواصی آن رو به افزایش است. بهترین زمان برای بازدید از این محل اواسط ژانویه تا اواسط ماه می است که هوا آفتابی و دریا آرام تر است. ساحل “ردهنگار” در ابن جزیره به عنوان یکی از بهترین سواحل آسیا شناخته شده است.

پارک ملی bandhavgarh

این پارک ملی، کسانی که برای دیدن زیبایی حیات وحش به این محل می آیند را نا امید نمی کند. این محل که  یکی از محبوب ترین پارک های ملی هند است فرصتی را برای دیدن پلنگ، گوزن، خرس تنبل، کفتار، گاومیش کوهان دار و گرگ هندی فراهم آورده است، اما ببر بنگال جذاب ترین حیوان این پارک است که طرفدارای زیادی دارد. بهترین زمان دیدن حیات وحش در این پارک، صبح زود و اواخر عصر می باشد.

شهر تارامشلا

“دالایی لاما” در سال ۱۹۵۹ بعد از فرار از تبت به شهر تارامشالا نقل مکان کرده است. تارامشلا به معنی محلی برای استراحت زوار می باشد. گردشگرانی که به این شهر می آیند عاشق یوگا و آموزش غذاهای هندی این شهر می شوند.

dharamsala

نمایش شترهای پوشکار

این نمایش که در پاییز هر سال به مدت ۲ هفته بطول می انجامد فرصت خوبی برای خرید چارپایانی مثل شتر میباشد. در سال های اخیر این نمایشگاه فراتر از محلی برای خرید و فروش چارپایان کشاورزان شده است و امروزه تبدیل به جشنواره ای شده که شامل مسابقات شتر سواری، مسابقات ورزشی و … می باشد.

عبادتگاه راناکپور

عبادتگاه راناکپور به دلیل هنر و معماری خاص خود به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته شده است. ساخت این بنا در قرن ۱۵ آغاز و بیش از ۵۰ سال به طول انجامیده است. این بنای بسیار زیبا که یکی از بزرگ ترین مکان های مذهبی هند است ۲۱ سالن ،۸۰ گنبد و ۱۴۴۴ ستون دارد که هر کدام از ستون ها از نظر ساخت منحر بفردمی باشند.

ساحل وارکالا

بعد از گشت و گذار در شهر، استراحت در کنار ساحل وارالا برای گردشگران بسیار لذتبخش است. ساحل شنی و صخره های لب آب آن محلی بینقص را برای شنا و استفاده از نور خورشید فراهم کرده است. زیبایی این ساحل و آرامش آن باعث شده که توسط یکی از شبکه های تلویزیون آمریکا به عنوان یکی از ۱۰ ساحل فصلی برتر دنیا معرفی شود. این محل چشمه های معدنی زیادی دارد که مردم اعتقاد دارند که شنا در این چشمه ها دردها را خوب و گناهان را پاک می کند. در کنار این ساحل، عبادتگاه ۲۰۰۰ ساله سوآمی قرار دارد که به “لورد ویشنوو” اختصاص داشته است.

شهر دارجیلینگ

دارجیلینگ، شهری در شمال شرقی هند است که به خاطر چای و مناظر طبیعی زیبایش معروف شده است. چای دارجیلینگ رنگ روشن، خوشبو و نازک است که برگ های آن در تپه های کنار شهر رشد می کنند و از محبوب ترین نوشیدنی های این کشور می باشد. از این شهر، کوه های برف پوشیده زیبای هیمالیا مشاهده می شود.

قطب منار

قطب منار با ۸۰ متر طول، دومین مناره آجری بلند دنیاست و از سنگ مرمر و آجرهای سنگ ماسه قرمز ساخته شده است که بر روی این آجرها، آیه های قرآن حک شده است. ساخت این مناره که از سال ۱۱۹۳ آغاز شده، بعد از ۴ سال به پایان رسیده است . راه پله های مارپیچ  با ۳۷۹ پله به سمت بالای بنا راه دارد که این راه پله ها نمایش عمومی ندارند. مسجد قوت السلام هند که اولین مسجد ساخته شده در این کشور بوده، در کنار این مناره قرار دارد.

qutb_minar-1

منبع: www.touropia.com

  1. ندا دل افکار

    در کنار جاذبه ها نام شهری که در آن واقع شده اند ذکر شود خیلی بهتر میشود.اینطوری فقط ی سری اطلاعات داده میشودکه کاربردی نمی باشند.ممنون از شما

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد