زیباترین مزرعه های گل در جهان

تصاویری فوق العاده از گل ها

در نیمکره شمالی، مزرعه های گل برای مدتی کوتاه در فصل بهار به چشم اندازی خیره کننده تبدیل می شوند. همه انواع گل با رنگ های رنگارنگ خود زیبا هستند و نوع گل مهم نیست، می تواند لاله، آفتاب گردان، اسطو خروس یا گل هایی دیگر باشد. این مزرعه ها آنقدر رنگارنگ هستند که مطمئنا هر عکاسی باید از آن ها بازدید کند. برای کسانی که بجای کاشتن گل، نقاشی های زیبا از آن ها ترسیم می کنند این مزارع گل مانند تابلوهای نقاشی هستند. با وجود اینکه هلند معروف ترین کشور برای دیدن گل هاست اما می توانید مزارع حیرت آور گل ها را در کشورهای دیگری از جهان هم ببینید. با الی گشت همراه شوید تا به شما .تماشایی ترین مناظر بهاری را معرفی کنیم

مطالب مرتبط:
عجیب ترین گیاهان دنیا را در باغ گیاه شناسی چین ببینید!
باغ، آن هم از نوع اروپایی!

جشنواره گل لاله آگاسیز؛ شهر بریتیش کلمبیا کانادا

جشنواره گل لاله آگاسیز، مانند دیگر مزارع گل لاله است اما چشم اندازهای اطراف آن بسیار متفاوت هستند. این مزرعه در محلی پر از گل های لاله زیبا در روبروی کوه برف پوشیده چیم قرار دارد و در آن ۳۰ نوع مختلف از گل های لاله که در ۴۰ کمان رنگارنگ قرار دارند نمایش داده می شود.

canada

پارک کناره دریا هیتاچی؛ ژاپن

این پارک که در شهر هیتاچیناکا ژاپن قرار دارد در مساحتی با وسعت ۱۹۰ هکتار، میلیون ها گل مثل نرگس، لاله در بهار،  رز در اوایل تابستان را در معرض تماشای عموم قرار می دهد.

japan

مزارع آفتابگردان؛ ناحیه توسکانی ایتالیا

یکی از رمانتیک ترین محل های دیدن گل آفتابگردان، توسکانی است؛ در این ناحیه در تابستان بر روی تپه های روستاها پر از گل های آفتابگردان می شود.

italy

پارک کوکنهوف؛ هلند

هر وقت درباره گل ها صحبت می کنیم بدون شک، هلند به ذهنمان می آید، این پارک که در لیسه هلند قرار دارد به عنوان باغ اروپا شناخته می شود. سالانه تقریبا ۷ میلیون پیاز گل در این پارک کاشته می شود که قالیچه های رنگارنگ بزرگ را در این پارک شکل می دهند. شکوفه های رنگارنگ در طی ماههای آوریل، مارس و می در فضایی به مساحت ۳۲ هکتار کاشته می شوند که این پارک را تبدیل به بزرگ ترین باغ گل جهان می کند.

netherlands

مزارع اسطوخروس؛ ناحیه پروونس فرانسه

در کناره جاده های پروونس، گل های اسطو خروس که در مسیرهایی منظم کاشته شده اند حیرت انگیز ترین مناظر را بوجود آورده اند که در هنگام تابستان وقتی گل ها کاملا رشد کرده اند دیدن مناظر اسطو خروس در ردیف های منظم واقعا لذت بخش است.

france

مزارع گل کارلسباد؛ لس آنجلس آمریکا

در بهار، مزارع گل کارلسباد با ۵۰  کمان رنگارنگ از گل های آلاله پوشیده شده اند.

usa

مزارع گل کانولا؛ شهر لواپینگ چین

در شهر لواپینگ از فوریه تا مارس، همه مزارع با شکوفه های زرد رنگ کانولا تا افق طلایی می شوند و چشم اندازی زیبا را خلق می کنند که در آن ردیف هایی از کوه های تیره در کنار دریایی از گل های زرد هستند.

china

جشنواره گل لاله ساکورا؛ ساکورا ژاپن

در ماه آوریل، جشنواره گل لاله ساکورا در پارک فوروساتو برگزار می شود و در آن مزرعه ای با ۵۳۰۰۰۰ پیاز گل از ۱۸۰ گونه مختلف گل های لاله تزئین می گردد و تصویری از آسیابان هلندی هم در پس زمینه مزرعه واقعا چشم انداز زیبایی را خلق می کند.

japann

مزارع گل؛ هلند

چگونه می شود درباره مزارع گل حرف زد و درباره هلند صحبتی نکرد. در هلند در محلی بین “هارلم” و  “لیدن” جایی وجود دارد که به عنوان منطقه پیازهای گل شناخته می شود و در آن هر سال بیش از ۳ میلیارد گل لاله پرورش داده می شود.این مزارع مانند رنگین کمانی شامل رنگ های آبی، قرمز، صورتی، زرد هستند.

جشنواره مزرعه گل لاله کفش چوبی؛ ایالت اورگن آمریکا

در این جشنواره این مزرعه ها در طول مدت یک ماه در معرض نمایش عموم قرار می گیرند و بیش از ۵۰ کمان از گل های مختلف دارند.این جشنواره معمولا در اواخر مارس شروع می شود و تا اواخر آوریل بطول می انجامد.

منبع :worldtoptop.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد