پارک‌های ملی چین و طبیعت بی نظیر این کشور

زیباترین پارک‌های ملی چین

زمانی که در فکر سفر به چین هستید شاید رفتن به پارک‌های ملی این کشور اولین چیزی نباشد که به ذهنتان خواهد رسید. با این حال کشور چین دارای بیش از ۲۰۰ پارک ملی منحصر به فرد در مرزهای خود است. در سال های اخیر دولت چین تلاش های بسیاری را برای گسترش زیباترین پارک‌های ملی چین انجام داده است. به طور عمده دولت فعالیت های بسیاری را در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا، حفاظت از منابع طبیعی و حیوانات در محدوده این مناطق انجام داده است. با توجه به گستره پهناور این کشور، طبیعت چین را می توان یکی از بیشترین میزان بیولوژیک جهان دانست. به همین منظور زیباترین پارک‌های ملی چین با دارا بودن مجموعه ای بی نظیر از گیاهان و حیوانات، ساختارهای منحصر به فرد زمین شناسی و آب راه های خیره کننده نظر بسیاری از گردشگران را در تور چین به سوی خود جلب می نماید. همچنین زیباترین پارک‌های ملی چین حوزه های تاریخی نیز می باشند. وجود عناصری از گذشته و عبادتگاه ها نشان می دهد که تاریخ طولانی چین در همین پارک‌های ملی وجود داشته است. با الی گشت همراه شوید تا در مورد زیباترین پارک‌های ملی چین بیشتر بدانیم.

زیباترین پارک‌های ملی چین

پارک ملی شایلین | Shilin National Park

مطالب مرتبط:
زیباترین شهرهای کوچک چین با ساختاری سنتی و کهن
معروف ترین جاذبه های گردشگری شانگهای؛ چین
راهنمای سفر به چین

این پارک ملی که به نوعی فرازمینی می باشد به معنی جنگل سنگی است. ساختارهای عجیب و غریبی از سنگ ها به گونه ای قرار گرفته که همانند درختان یکی جنگل می باشد و پارک ملی نام مستعار خود را بدین طریق دریافت کرده است. مسیرهای بی پایانی در اطراف پارک وجود داشته و پرندگان متفاوتی در اطراف این منطقه همواره در حال پرواز خواهند بود. این طبیعت بی نظیر که از جمله زیباترین پارک‌های ملی چین می باشد دارای افسانه ای از یک دختر زیبا است. این دختر قصد داشته با کسی که دوستش دارد ازدواج کند اما پس از اینکه با مخالفت خانواده اش رو به رو می شود به این جنگل فرار کرده و همه چیز را تبدیل به سنگ می کند. علاوه بر این غارها، دریاچه ها و آبشارها نیز سراسر پارک ملی را پر کرده اند.

پارک ملی شایلین

پارک ملی هانگشان | Huangshan National Park

هانگشان یک نام مناسب برای زیباترین پارک‌های ملی چین بوده و به معنی کوه های زرد رنگ است. رشته کوه های رنگارنگی که قله های آن ها را گرانیت شیب دار تشکیل داده و سطح آن ها را درختان کاج پوشانده اند. بسیاری از درختان به نظر می رسد که به سختی بر روی کوه نگه داشته شده اند. این پارک ملی با طبیعت بی نظیر خود نظر بسیاری از هنرمندان از جمله نقاشان آب رنگ را به سوی خود جلب کرده است. بسیاری از هنرمندان هستند که کوه های هانگشان را زیباترین در سراسر چین می دانند. چشمه های آب گرم یکی دیگر از ویژگی های این پارک بوده که مناظر هیجان انگیزی را ایجاد می کند. هرچند که چشم انداز این طبیعت بی نظیر در هر فصل تغییر می کند اما پارک ملی هرگز جذابیت های خود را از دست نخواهد داد.

پارک ملی هانگشان

پارک ملی گویلین لیجیانگ | Guilin Lijiang National Park

پارک ملی گویلین لیجیانگ یکی دیگر از زیباترین پارک‌های ملی چین بوده و برخلاف هر جای دیگری بر روی زمین می باشد. این پارک در جنوب چین واقع شده و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کشور به شمار می رود. هر کدام از تپه های این منطقه دارای یک نام چینی بوده که بر مبنای شکل ظاهری آن ها گذاشته شده است. یک یک ایده محبوب چینی می گوید که ماظر پارک گویلین همانند بهشت است و بازدیدکنندگان از این منطقه آن را تایید می کنند. علاوه بر این غارها بسیاری در این پارک وجود داشته که با حرکت در آن می توانید آن ها را کشف کنید.

پارک ملی گویلین لیجیانگ

پارک ملی جیوژایگو | Jiuzhaigou National Park

این یکی از زیباترین پارک‌های ملی چین بوده که می توان آن را شگفتی طبیعت نامید. مناظر طبیعی بی نظیر که از آبشارها، دریاچه های شفافو تپه های سنگ آهک تشکیل شده است. این طبیعت زیبا بخشی از رشته کوه های مین شان (Min Shan) بوده و در فلات تبت در رشته کوه هیمالیا قرار گرفته است. نام این روستا در زبان چینی به معنی ۹ روستا بوده که به افتخار تبتی هایی که در طبیعت این کشور زندگی می کنند گذاشته شده است. با توجه به این موضوع بسیاری از عبادتگاه های تبتی را می توان در یکی از زیباترین پارک‌های ملی چین مشاهده کرده به گونه ای که به چشم انداز و طبیعت بی نظیر این منطقه گره خورده است. علاوه بر این پارک ملی دارای تنوع زیستی باورنکردنی بوده و حیواناتی نظیر پاندا سیاه و سفید و میمون طلایی سیچوان را می توان در آن مشاهده نمود.

پارک ملی جیوژایگو

پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی | Zhangjiajie National Forest Park

پارک ژانگجیاجی به عنوان اولین رتبه از زیباترین پارک‌های ملی چین شناخته می شود. این پارک شامل ستون های سنگی عظیم، حیات وحش غنی و طبیعت سرسبز است. بوته های همیشه سبز این منطقه به ساختارهای سنگی که رو به آسمان قرار گرفته چسبیده اند. ۹۸ درصد از مساحت این پارک ملی در پوشش گیاهی طبیعی قرار داشته و بیش از ۱۵۰ گونه از حیوانات مختلف تحت محافظت قرار دارند. فراوانی جریان ها و آب راه ها در این منطقه باعث به وجود آمدن دره های بسیاری شده که زیباترین پارک‌های ملی چین را منحصر به فرد نموده است. به سادگی می توان گفت جای دیگری وجود نداشته که مشابه پارک جنگلی ژانگجیاجی باشد.

پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی

پارک ملی امیشان | Emeishan National Park

این پارک ملی در بالای چهار کوه مقدس قرار گرفته است. این طبیعت بی نظیر که از زیباترین پارک‌های ملی چین می باشد در ارتفاعی بیش از ۳ هزار متر بر روی کوه امی قرار گرفته و گاها بازدیدکنندگان خود را در میان دریایی از ابرها پیدا می کنند. بیش از ۱۰۰ عبادتگاه و صومعه در این کوه قرار گرفته است. حال اینکه تمامی این عبادتگاه ها در کنار طبیعت زیبای این منطقه چشم اندازی خیره کننده را ارائه می نمایند. با توجه به مقدس بودن این کوه ها، زمان های زیادی در سال محلی برای عبادت می باشد. گونه های کمیاب گیاهی وی همچنین حیوانات بومی از جمله ویژگی های طبیعی این منطقه است.

منبع: www.touropia.com

صورتی ترین نقاط طبیعی دنیا!
صورتی ترین نقاط طبیعی دنیا!
چطور برای سفر به سوانتی و مستیا در گرجستان برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر به سوانتی و مستیا در گرجستان برنامه ریزی کنیم؟
آشنایی با بلندترین برج های مراقبت جهان
آشنایی با بلندترین برج های مراقبت جهان
منطقه تاریخی «مونترال قدیم» در کانادا
منطقه تاریخی «مونترال قدیم» در کانادا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code