زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟

زیباترین پدیده های طبیعی دنیا

گاهی با دیدن پدیده های طبیعی زیبا فقط باید ایستاد و کاری که نیروی باورنکردنی طبیعت انجام می دهد را تحسین کرد. چه این پدیده طبیعی شکل خیره کننده ابرهای مختلف باشد و چه گردبادی آتشین که هر چه بر سر راهش است را نابود می کند، در هر صورت پدیده هایی زیبا هستند. می خواهیم زیباترین پدیده های طبیعی را معرفی کنیم، پدیده هایی که شاید طبیعی بودن آن ها را باور نکنید، الی گشت را همراهی کنید.

امواج نورانی موجودات زنده

امواج نورانی موجودات زنده دریا

مطالب مرتبط:
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
پدیده شب های سفید در روسیه چیست؟

تا به حال دوست داشتید که در دریای ستاره ها شنا کنید؟ در بعضی از نقاط زمین، فیتوپلانکتون های دریا در هنگام شب از خود نور آبی می تابانند. علت این نورهای رویایی عکس العمل های شیمیایی است، حتی اگر این موجودات توسط ماهی ها خورده شوند نور آن ها از داخل شکم ماهی معلوم است و این باعث می شود که آن ماهی ها در خطر شکار توسط ماهی های دیگر قرار بگیرند. این شگفتی طبیعی را می توانید در جاههایی مثل جزیره وادهو در مالدیو، لاگونا گرند در پورتوریکا و جامائیکا ببینید.

گردباد آتشین

با اینکه ظاهر گردبادهای آتشین ممکن است مثل گردبادهای معمولی ترسناک باشد اما آن ها را با گردبادها و توفان های معمولی اشتباه نگیرید. گردباد آتشین وقتی که جنگل ها دچار آتش سوزی می شوند اتفاق می افتد، در واقع آن ها هنگامی ایجاد می شوند که هوای گرم از روی زمین بلند شود و به صورت ستون دربیاید بعد از مدتی این ستون سرد شده و پراکنده می شود. این گردباد آتشین گردبادی ایجاد می کند که هوای گرم، شعله و خاکستر را می مکد. با اینکه طول این گردبادهای آتشین ممکن است به صدها متر برسد اما آن ها زیاد طول نمی کشند و تا زمانی که وجود دارند می توانند خسارات زیادی را به بار بیاورند.

ابرهایی با شکل های عجیب سفینه

این ابرهای سفینه ای شکل معمولا در بالای قله کوه ها و به صورت چند لایه دیده می شوند. این ابرها وقتی شکل می گیرند که هوای سرد به سمت کوه ها حرکت کنند و متراکم شوند. این ابرها نسبت به ابرهای دیگر منحصربفرد هستند چون مثل آن ها حرکت نمی کنندو ثابت هستند.

ابرهایی با شکل های عجیب سفینه

سنگ های روان

باور می کنید که این سنگ های بیابانی بدون کمک انسان یا حیوان بر روی شن ها حرکت می کنند؟ برای دیدن شگفتی طبیعی سنگ های روان باید به گرم ترین نقطه زمین یعنی دره مرگ نوادا بروید. با اینکه تا به حال کسی حرکت این سنگ ها را با چشمان خود ندیده اما این سنگ ها از خود ردی را بر روی شن ها جا می گذارند که نشان دهنده حرکت آن هاست. با وجودیکه دانشمندان این سنگ های روان را پیدا کرده اند اما همچنان در تلاشند تا دلیل اصلی این پدیده را بفهمند. گفته شده که علت این پدیده ترکیب آب، یخ و باد است.

سنگ روان

مهاجرت پروانه های مونارک

دیدن یک پروانه مونارک که شناور بر روی امواج باد در حال بال زدن است منظره بسیار زیبایی است، اما نظرتان درباره دیدن میلیون ها پروانه مونارک که شکلی شبیه یک ابر نارنجی را به وجود آورده اند چیست؟ این منظره باورنکردنی رامی توانید هر سال در مدت مهاجرت پروانه های مونارک ببینید. این پروانه ها برای فرار از سرمای مناطق شمالی به سمت مکزیک و کالیفرنیا می روند و دوباره در تابستان به شهر خود برمی گردند.

مهاجرت پروانه های مونارک

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code