بلیط هواپیما

ساحلی عجیب در میان چمنزارها!

ساحلی عجیب در اسپانیا

تصور کنید به کنار دریا بروید و بعد از اینکه مدتی را در کنار ساحل گذراندید قصد رفتن کنید اما همین که چند قدمی از ساحل دور شدید یک ساحل دیگر ببینید! ساحلی با آب های سرد و زلال و امواجی رویایی!  احتمالا تعجب می کنید اگر بگوییم این ساحل دقیقا در وسط چمنزارها قرار دارد و مناظر و چشم اندازهای رویایی اش هوش از سر هر گردشگری می برد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از این ساحل عجیب بیشتر بدانید.

ساحلی عجیب در اسپانیا
مطالب مرتبط:
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا
والنسیا شهر سازه های عجیب در اسپانیا

این ساحل که  اسمش  Playa de Gulpiyur است در نزدیکی شهر یانس، در سواحل شمالی اسپانیا قرار دارد و شبیه هیچ کدام از سواحلی که تا به حال دیده اید نیست. اینجا از آن جاهایی است که فقط در کتاب های تخیلی و سیاره های افسانه ای درباه ی آن چیزهایی شنیده اید. تصور کنید که ۱۰۰ متری از دریا فاصله بگیرید و ناگهان در وسط چمنزار با ساحل کوچک جذابی روبرو شوید، ساحلی که یکی از حیرت آورترین سواحل دنیاست. شاید بگویید در نقاط دیگر دنیا هم سواحلی وجود دارند که کاملا از دریا دور هستند بله درست است ولی اینجا یک فرق اساسی با دیگر جاهها دارد و آن این است که در آن جزرومد اتفاق می افتد و امواجی دارد که ماسه های طلایی ساحل را می شوید.

تصویر هوایی ساحل عجیب اسپانیا

فکر می کنید همچین امواجی چگونه به دور از اقیانوس شکل می گیرند؟ به نظر می رسد که آب های شور دریای کانتابرین زمین را سوراخ کرده اند و یک سری تونل های زیرزمینی را به وجود آورده اند به طوری که آب دریا از این تونل ها به این ساحل وارد می شود. آب های خلیج بیسکوی که در نزدیکی اینجا قرار دارند از طریق همین شبکه ی تونل های زیرزمینی به این ساحل می آید و امواج ملایم زیبایی را در به وجود می آورند، امواجی که جذابیت این خلیج جادویی را دوچندان می کند. این ساحل کم عمق چنان آب های زلالی دارد که همه ی گردشگران دلشان می خواهد در آن شنا کنند، اما قبل از اینکه تنی به آب بزنید حواستان باشد چون آب خیلی سرد است و دلیل سردی غیر معمول آن هم این است که آب قبل از اینکه وارد گودال اینجا شود کمی در تونل های زیرزمینی می ماند و حسابی سرد می شود.

ساحل عجیب

این ساحل رویایی ۴۰ متر طول دارد و مکان آن از ساحل اصلی چندان مشخص نیست پس اگر از محلی ها سوال نکنید نمی توانید جای آن را پیدا کنید، البته با داشتن جی پی اس هم جای آن روی نقشه کاملا مشخص است. بهتون توصیه می کنیم آخر هفته ها فکر بازدید از این ساحل را نکنید چون آنقدر شلوغ است که احتمالا نمی توانید شنا در آن را تجربه کنید.

ساحل عجیب

منبع: odditycentral.com

راهنمای سفر به جنوب اسپانیا
راهنمای سفر به جنوب اسپانیا
در اسپانیا چه غذاهایی بخوریم؟
در اسپانیا چه غذاهایی بخوریم؟
راهنمای سفر به مالاگا در اسپانیا
راهنمای سفر به مالاگا در اسپانیا
معرفی هتل پلازا مایور مادرید | ۴ ستاره
معرفی هتل پلازا مایور مادرید | ۴ ستاره