غیر عادی ترین ساحل دنیا: ساحل سیاه هاوایی!

ساحل سیاه هاوایی | One’uli Beach

شاخه ای از گردشگری در دنیا وجود دارد که به گردشگری ساحل و آفتاب (Beach & Sun) معروف است. در این نوع از توریسم، گردشگران برای دیدن سواحل و استفاده از امکانات ساحلی به کشورهای گوناگونی سفر می کنند که زیباترین ساحل ها را در خود جای داده اند. اما آیا توریست ها حاضر هستند که به ساحلی عجیب و غیر معمول بروند؟ یکی از متفاوت ترین ساحل هایی که در دنیا وجود دارد، ساحل سیاه هاوایی می باشد که به دلیل رنگ مشکی شن هایش به این نام شهرت یافته است. رنگ جالب این ساحل باعث شده که افراد زیادی مشتاق بازدید آن شوند و صنعت گردشگری رفته رفته در آن رونق یابد. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا با هم در مورد ساحل سیاه هاوایی بیشتر بدانیم.

ساحل سیاه هاوایی

مقدمه ای بر ساحل سیاه هاوایی

مطالب مرتبط:
ماجراجویی خطرناک در پله های بهشت هاوایی
به کدام یک از جزایر هاوایی برویم؟

این ساحل جالب در جاده نه چندان شلوع ماکنا آلانوی در جنوب مائوی و در کنار خط ساحلی ماکنا واقع شده است. این ساحل که هنوز آنقدرها هم شهرت پیدا نکرده، یکی از جالب ترین ساحل هایی است که در دنیا موجود می باشد. درست است که این ساحل را به عنوان ساحل «خلوت» می نامیم اما آنقدر زیبا است که برای یک بار هم که شده باید از آن دیدن کنید. اونئولی (Oneuli) که نام این ساحل است به معنی شن های سیاه است که به این موضوع اشاره دارد که این ساحل با دیگر سواحل موجود در دنیا متفاوت است و دلیل آن هم رنگ سیاهش می باشد.

علاوه بر شن های سیاه رنگ، صدف های ریز و خرد شده ای که توسط موج های سهمگین وارد ساحل سیاه هاوایی شده، جذابیت آن را دوچندان کرده اند. اگر شما عاشق صخره های مرجانی هستید، این ساحل درست همان جایی است که برخی از جالبترین آن ها را پیدا خواهید کرد. لاکپشت های دریایی سبز یا به زبان محلی honu، یکی دیگر از جاذبه های این ساحل است که به راحتی می توانید آن ها را در کنار ساحل با کمی جستجو مشاهده کنید.

ساحل سیاه همچنین به خاطر پتانسیل آن برای اسنورکلینگ و غواصی (در بخش شمالی آن) مناسب است. البته برای شنا این قسمت از دریا را چندان پیشنهاد نمی کنیم، چرا که با صدف های تیز پر شده است. شما همچنین می توانید یکی از فعالیت های آبی هیجان انگیز یعنی کایاک سواری را در این ساحل تجربه کنید.

لاکپشتی در ساحل سیاه هاوایی

جزییات

ساحل سیاه هاوایی، بخشی از پارک استانی ماکنا (Makena State Park) می باشد که در بخش وایلیا دیده می شود و دارای یکی از ویژگی های برتر جغرافیایی است که می توانید در بسیاری از قسمت ها آن را مشاهده کنید. همانطور که گفته شد نام این ساحل در زبان هاوایی به معنی شن های سیاه است که می توانید در بخش هایی از این ساحل مخصوصا در Wainapanapa State Park مشاهده کنید.

برخلاف سواحل معمولی که شن های آن ها از صدف و مرجای های آبی به مرور زمان به وجود آمده، شن سیاه از لاوای زمینی تشکیل شده است. در ساحل سیاه هاوایی این داستان جالب زمین شناسی درست مقابل چشم شما قرار داده شده است؛ شن و ماسه از یک قسمت بزرگ از بخش pu’u درست شده که به طور چشمگیری توسط اقیانوس قطع می شود. علاوه بر اینکه در این ساحل به وضوح نشان داده می شود که چگونه این نوع شن و ماسه تشکیل می شود، لایه هایی که در معرض لعاب و گدازه هستند، همچنین فرصتی غیر معمول برای مشاهده تشکیل مخروط های خاکستر را فراهم می کند.

ساحل سیاه در هاوایی

این ساحل با لایه پهنی از شن های سیاه پر شده است، اما هرچه که به آب نزدیک تر شوید، این شن ها رفته رفته محو می شوند و جای خود را به لاوای سخت می دهند. نبود شن های نرم معمول در این ساحل، با اینکه برای آن هایی که عادت به سواحل نرم و ماسه ای دارند کمی عجیب به نظر می رسد و شاید نتوانند در آن شنا کنند، اما همانطور که گفته شد، اینجا را محل بسیار خوبی برای ورزش اسنورکلینگ می کند. وجود این صخره های مرجانی و لاوایی برابر است با انواع و اقسام موجودات دریایی که دیدن آن ها بسیار هیجان انگیز و متفاوت است.

Pu’u Ola’i که به بخشی از این ساحل گفته می شود به معنی تپه های زمین لرزه است. طبق تاریخ هاوایی، اینجا مکانی بوده که زمین لرزه و آتشفشان رخ داده است. کارشناسان به وجود آمدن این ساحل را در دهه ۱۷۰۰ تخمین می زنند با این حال هنوز هم این تاریخ ثابت نشده است و تحقیقات متفاوتی روی تاریخ تشکیل ساحل سیاه هاوایی در حال انجام است. از آنجایی که مردم هاوایی زبان نوشتاری برای خود نداشتند، برخی از این تحقیقات به داستان هایی برمی گردد که نسل به نسل گفته شده است.

شن های سیاه

این منطقه همچنین در کنار تالاب مالواکا قرار گرفته که به این بخش از تالاب Pu’u Ola’i می گویند. اخیرا روی این تالاب، تمرکزی صورت گرفته تا به عنوان محلی برای بازگشایی یک استخر ماهی قدیمی در فاصله نه چندان دور از ساحل به کار رود.

نشانه های اطلاعاتی در قسمت پارکینگ برای توضیح آنچه وجود دارد، نصب شده است که برای شما اطلاعات مهمی از این منطقه حفاظت شده، نظیر توضیحاتی در مورد پرنده های در معرض انقراضی که ممکن است در ساحل سیاه هاوایی مشاهده کنید، ارائه می دهد. علاوه بر آن، یک مسیر طبیعت گردی تا بالای مخروط خاکستر معروف این ساحل وجود دارد که البته پیاده روی در آن چندان راحت نیست و پیشنهاد می شود که با یک راهنما به آن مراجعه کنید. البته مناظری که از بالای مخروط مشاهده می کنید، بسیار نفس گیر و زیبا هستند که حتما ارزش دیدن دارند.

غروب ساحل سیاه هاوایی

اگر می خواهید از ساحل سیاه هاوایی دیدن کنید، این مژده را به شما می دهیم که این ساحل چندان شلوغ نیست و می توانید علاوه بر لذت بردن بسیار زیاد از آن، عکس های بسیار خوبی بگیرید و برای همیشه این لحظات را در ذهن خود ثبت کنید. در نقشه زیر می توانید موقعیت این ساحل را مشاهده و در صورت نیاز در تلفن همراه خود، نشانه گذاری کنید.

منبع: htourshawaii.com

رستوران های معروف آمریکا
رستوران های معروف آمریکا
دره ای که پر از درختان مربعی شکل است!
دره ای که پر از درختان مربعی شکل است!
آیا می دانید «پایتخت خرس های قطبی جهان» کجاست؟
آیا می دانید «پایتخت خرس های قطبی جهان» کجاست؟
تسخیر شده ترین قبرستان دنیا
تسخیر شده ترین قبرستان دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code